Skocz do zawartości

Głuche dudnienie w tylnym zawieszeniu.


bieniu3000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam następujący problem. Jak jade po nierównościach (nawet łatany asfalt, nie mowiac o dziurach) to słysze takie głuche dudnienie dochodzące z tylnego zawieszenia. 18 tys km temu, wymianiełem amortyzatory (Bilstein B8 Sprint), mocowania górne amortyzatorów, odboje z osłonami. Felgi mam '15, sprezyny -20 mm, tak, że taczki nie ma. Najpierw znajomy na warsztacie sprawdzał, potem jeszcze na stacje diagnostyczna pojechałem i tu i tu stwierdzili ze luzów w nczym nie ma. Zastanawiają mnie jednak odboje. Niby były wymienione, ale lataja juz tak dość luzno gora-dół po trzpieniu. Prawy jest luzniejszy i wlasnie prawa strona tłucze się bardziej. Czy może to być spowodowane wlasnie odbojami czy może gdzie indziej szukac przyczyny? Jak sie nie znajdzie przyczyna, to zaiwestuje w audio i sie zagłuszy te hałasy :norty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja caly czas myslalem, że to tuleje, ale diagnosta nic nie znalazl :worried: chociaz tuleje to o ile dobrze mi sie wydaje, że na dolkach wydawac takie pojedyncze stukniecia i auto przy duzych predkosciach powinno "plywac". A to bardziej dudni, nie sa to pojedyncze stuknicia, tylko takie puk puk puk kilkakrotne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stabilizator, albo poduszki tylnych amorów.

Wiem wiem, wymieniałeś je 18kkm temu... i co z tego! Nie od dziś wiadomo,że to najsłabsza część tej konstrukcji już od czasów e30 (a są takie same i teraz lemforder robi tylko jedne od e30 do e46, a drugie do m3 cabrio e46). Mi właśnie poduszki amorów tak pukały głucho,aż się rozleciały...ehhh :duh:

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.