Skocz do zawartości

metaliczny odłos z tyłu auta


radas1512

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dręczy mnie od dłuższego czasu "metaliczny odgłos" - wydaje mi sie, że z tyłu auta. I teraz tak :

 

- koła zimne - nic sie nie grzeje

- odgłos się specjalnie nie nasila - jadę np. 100km/h to jakby lekko piszczało

- wyłączyłem ASC i trochę go poprzeciągałem, jak wysiadłem z auta to parowało z tylnego lewego koła , ale nadal było zimne

 

Ciężko ten odgłos zlokalizować , wydaje mi się , ze to właśnie w tym tylnym lewym kole, ale nie mogę tego stwierdzić na 100%

 

Miał ktoś może z Was podobny przypadek ?

Co można wykluczyć, a co "obstawić" bez rozbierania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
u mnie tak samo jak bujam lub naciskam na auto to skrzypi mi w lewym kole ale TYLKO jak mam zaciagniety reczny, ktory notabene wcale nie lapie wlasciwie, jezeli sti tylko na luzie bez recznego to jest ok. Sprawdz u siebie czy jak masz aciagniety reczny to tak jest czy teaz awsze ?? Bo moga o byc szczeki od recznego

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro parowalo to jak by hamulce nie odpuszczały i w takim wypadku całe kolo nie musi być gorące, a skoro wam skrzypi to moze byc oznaka ze reczny zle wyregulowany, slabo lapie na jedno kolo i przy nicisku nie trzyma tylko sie tarcza o klocek ociera i skrzypi takie mam pierwsze skojarzenia przy lewarku jest regulacj naciągu linki mozna sprawdzic i podciągnąć lylko ze to moze byc wina stojącej linki i wtedy trzeba sie zroche wiecej napracowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. skrzypi faktycznie po zaciągnięciu ręcznego... dzięki za pierwszy trop..

 

czy jeśli mam z tyłu tarcze poradzę sobie sam z wymianą okładzin od ręcznego czy to jakiś "chirurgiczny" zabieg ?

 

a jeśli czeka mnie wymiana linki ? dużo roboty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.