Skocz do zawartości

Tryb sport - zawsze i wszędzie?


Zodiac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatio ciagle właczam u siebie podczas jazdy tryb sport - DUŻO lepiej się jeździ autem, silnik odpowiada bardziej dynamicznie i spalanie według komputera jest mniejsze podczas normalnej jazdy, w porównaniu z trybem automatycznym.

 

Mam w związku z tym pytanie - tryb sport trzeba każdorazowo aktywować z kierownicy. Po wyłaczeniu silnika, czy zmienie biegu na P lub R, tryb sport trzeba ponownie aktywować.

 

Czy jest jakaś opcja ustawienia trybu sport na stałe? Tj. tak, by był on aktywny jako standardowy tryb zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sorry, raczej Ci nie pomoge, ale pozwole sobie wyrazic watpliwosc w to, ze w trybie sport samochod pali mniej niz w zwyklym... jak to mozliwe, jesli silnik pracuje na wyzszych obrotach?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechalem na trasie, srednie spalanie 10.1. Podejrzewam ze to kwestia tego, iz silnik ma wieksze obroty i nie musi sie wysilac przy manewrach typu wyprzedzanie itp. W mieście czy przy dynamicznej jeździe (start, gaz do dechy, stop) pewnie spali wiecej, ale ze nie mieszkam w centrum wa-wy, mnie to nie dotyczy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przełączeniu się na R lub P, tryb w E65 zostaje zresetowany (brak litery S na desce, trzeba znowo go włączyć).

 

człowiek cały czas się uczy-sugerowałem się E-32, przepraszam za wprowadzenie w błąd :wink:

I'm in love, but don't tell my real Love :D Alpina...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Zodiak!

mi na S pali zawsze ciut więcej nie ważne co bym robił

a pozatym wydaje mi sie jak obserwuje prace asb na programie D że błyskwicznie przelącza biegi w kierunku oszczędności spalania, ja bym nawet nie miał głowy i koncetracji tak pilnować obrotów w kierunku ekonomiki

pozdrawiam

a wiesz jak na trasie zapniesz 6 (i walisz tak np.100km) ręcznie czy automat to zrobi to chyba spalanie bedzie takie samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.