Skocz do zawartości

jaki dobry filtr powietrza???


joke12

Rekomendowane odpowiedzi

Sam filtr nic Ci nie da.Musisz zalozyć caly dolot.Najlepszym rozwiazaniem ktore moim zdaniem najlepiej podnosi moc jest kompletny uklad wydechowy i dolotowy.To da sporo wiecej.Pozniej po tym wszystkim dopiero chipa :)

 

uklad wydechowy to rozumiem jakis dobry tlumik, ale jaki???? czy cos jeszcze??? a co rozumiec przez ukl dolotowy???? :shock: :?

joke12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak na powaznie to poszukaj se sklepow tunigowych takich lepsiejszych. Uklad caly wraz ze stozkiem,dobra obudowa tak jak kolega pisal wczesniej od silnika, i gotowego dolotu do danego silnika. Mozesz podniesc dawke powietrza ale rowniez i paliwa,wtedy zobaczysz efekty.
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam filtr nic Ci nie da.Musisz zalozyć caly dolot.Najlepszym rozwiazaniem ktore moim zdaniem najlepiej podnosi moc jest kompletny uklad wydechowy i dolotowy.To da sporo wiecej.Pozniej po tym wszystkim dopiero chipa :)

 

uklad wydechowy to rozumiem jakis dobry tlumik, ale jaki???? czy cos jeszcze??? a co rozumiec przez ukl dolotowy???? :shock: :?

 

chyba nie masz na mysli tlumika koncowego?? jesli ktos ci doradzil zmianę ukl wylotowego to raczej mial na mysli caly uklad, ew. część od kolektora do katalizatora, zmiana samego tlumika koncowego daje takie same rezultaty jak wymiana filtra na stozkowy - czyli zadnych.

Sam mam zamiar pozmieniać coś w tym rejonie :) . I zdecydowałem się na dolot K&N - stożek z termiczną obudową, i sportowy kolektor wylotowy - coś jak barany z m3. Później prawdopodobnie udam się do jakijś firmy tuningowej, żeby wszystko to zgrać ze sobą. Trochę czytałem zanim podjąłem decyzję i tobie też bym radził takie zmiany. Wszelkie filtry stożkowe, szczególnie te z allegro nie mają najmniejszego sensu, a zmiana wydechu końcowego wpłynie jedynie na akustykę samochodu a nie na moc czy elastyczność. Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr stożkowy, to dość popularne, ale nie do końca dobre, chyba że wrzucimy go w obudowę, która będzie go od komory silnika odseparuje i do tego "zimny dolot". Bo inaczej, to nasza zwiększona powierzchnia filtra będzie zasysać zwiększone ilości ciepłego powietrza :) Efekt jak tak jak koledzy piszą, żaden. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie wkładki sportowej do istniejącego dolotu np. KN, szczególnie, że niektóre wersje aut mają od razu fabryczny, "zimny dolot" przynajmniej M50 tak ma :)

 

Jak się nie ma tej rurki prowadzącej powietrze z przedniej kratki do obudowy filtra, warto dorobić. Ciepłe powietrze to zło!

 

A co do kompletnego wydechu sportowego, to fakt daaaaje dużo każdemu silnikowi :cool2:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

A co do tlumikow koncowych, to odpowiedni tlumik Renomowanej firmy moze dodac kilka kucy i producenci to GWARANTUJA!!! Ja mam zalozonego u siebie Supersprint Backfire jest minimalnie glosniejszy niz stockowy a bylem go hamowac, i jak na stockowym mialem 117,2 to teraz mam 124,1 !

 

Niedlugo zmieniam go na Remusa albo F1 bo moj mi jakos kiepsko grzmi , a ze mam 4 cylinderki to rewelacji nie ma choc zgodnie z nazwa czasami strzela z rury zwlaszcza na hamowaniu silnikiem kazdy sie oglada :D:D

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.