Skocz do zawartości

jakie bmw


zyga

Rekomendowane odpowiedzi

moje pytanie jest troche nietypowe jezeli w złym dziale je umieściłem to bardzo przepraszam

więc narazie jeżdze omega b ale wcześniej jeździłem e36 i było to bardzo fajne auto wiec niedługo bede sprzedawał omege i chciałbym znów kupic bmw ale mam taki dylemat czy E36 czy E34 tylko chciałbym konkretne odpowiedzi kto jeździł jednym i drugim autem i jakie sa jego doznania

 

no i z jakim silnikiem w e34 tak zeby to jeździło i dużo nie paliłonie chodzi o to zeby poszaleć tylko narmalnie jeździć no i czy moze kombi

życie zaczyna się dopiero z BMW


E30 CABRIO 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem tym i tym autkiem i cóż moge powiedziec

wlasciwie to tyle ze to są dwie różne klasy aut

E-34 to limuzyna E-36 to autko do szybkiego przemieszczania się z punktu A do B (czerpiac przy tym ogromną radosc z jazdy)

E-36 mam obecnie 325i coupe i musze powiedziec ze auto rewelacja z tym motorkiem takze napewno polecam cos wlasnie w tych pojemnosciach , a w E-34 to juz zdecydowanie 2.5L powinno byc (przynajmniej ja tak sądze)

Trudno powiedziec co wybrac bo nie wiadomo czego oczekujesz od auta ...

Ale tak czy siak co bys nie kupil to napewno będzie to lepsze niz omega

pozdrawiam

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem dużo styczności z E-34 (1000 km jako pasażer) no i z E-36 też nie, bo mam je od niedawna, ale mogę coś powiedzieć. W E-34 jest ciszej i więcej miejsca zwłaszcza z tyłu. Zawieszenie lepiej się sprawuje. Ogólnie E-34 to jest o klasę wyżej, lepsze materiały itd. Auto bardziej reprezentacyjne, chociaż bez przesady. Jak potrzebujesz zwinnego samochodu, o dobrych osiągach i nie przeciętnym wyglądzie to bierz Coupe. Jakbym miał taki dylemat jak Ty to wybrałbym E-34, ale ja zachorowałem na Coupete.

A co do silników, ja jeździłem 540i, także :modlitwa: Myślę, że 2,5 daje radę, ale też musisz patrzeć, bo były 2 rodzaje: 170 KM i 192 KM.

 

Jakbyś miał coś na oku w Warszawie, to mogę obejrzeć. :D

 

Aha, no i tradycyjnie poszukaj na forum, bo już kiedyś było o tym. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym coupe no ale rodzina mnie zmusza do innego auta miałem wcześnie właśnie coupe super zabawa ale to było wcześniej interesuje mnie bardziej auto rodzinne ale nie wiem czy e34 nie bedzie znów zadóże bo chetnie kupiłbym nawet kombi no ale to juz są gabaryty ogólnie to bardziej z wyglądu podoba mi sie e36 sądze ze jest ładniejsze

 

najbardziej to chodzi mi o sprawy techniczne utrzymanie części komfort itp właśnie prosiłbym o wypowiedzi osób które miały przyjemność jeździć tym i tym autem najbardziej w e34 odstrasza mnie wyglad poniewaz ma takie jakby to określić "starą stylizacje" no ale niestety jeszcze mnie nie stać na wyższą klase to też znów padł wybór na e36 lub e34

 

acha jakby ktoś był zainteresowany kupnem omegi to proszę o kontakt

życie zaczyna się dopiero z BMW


E30 CABRIO 2.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obydwa modele, E-36 318 silnik M40 i w zupełnosci mi wystarczało, nie było problemów z wyprzedzaniem itd. Klasyczny sedan, moja bunia była w swietnym stanie i do dzis żałuję ze ją sprzedałem, tym autkiem czuje sie że sie jedzie. Natom,ist E-34 to już inna bajka, komfort 2 razy wiekszy, wiecej miejsca, swietne auto do pokonywania dłuzszych odcinków, chociaz w miescie stojąc w korku równiez wygoda siedzenia jest ważna m.in podłokietniki :-) Miałem wersje 2,5 td więc ten słabszy dieselek jak dla mnie wystarczający chociaz czasem przydałoby sie wiecej kucy. Idealny dla rodziny to na pewno.

Reasumując ja wolałbym jezdzić E-36 bo bardziej było czuc ten samochód jak sie go prowadzi.

Bayerische Motoren Werke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla rodziny to E36 to troszke male ... szczegolnie z tylu jest bardzo malo miejsca. W sedanie bagaznik jest w miare duzy, zakupy wejda itp, jakis wypad na wakacje tez sie da upchac :D

 

w E34 z tym problemu nie bedziesz mial. To juz jest limuzyna. Podrozowanie autami jest rozne ale bardzo przyjemne,nawet w e36. przejechalem 1200 km w kilka godzin i owszem zmeczenie bylo ale to bardziej organizmu niz zmeczenie ciala przez siedzenie w fotelu czy cos. Podstawa to podlokietnik :8) Przyjemnosc z jazdy to daje kazde BMW :mrgreen:

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam, nie mialem nigdy piatki ale zawsze powtarzam ze jak zaloze juz rodzine to wlasnie zmienie trojeczke na piateczke :D moze nie ze zrezygnuje z trojki tylko po prostu dokupie piatke, i wlasnie zawsze myslalem o e34 lub e39 ale tylko i wylacznie kombi bym chcial miec, wg mnie kombi wyglada rewelacyjnie, i jesli sam masz dylemat co kupic a masz juz rodzine to ja bym sie nawet nie zastanawial, samo wsiadanie na tylna kanape do coupe jest przeciez strasznie ciezkie, a co dopiero jakbys mial "malego fana bmw" ;) tam wsadzac. Jak dla mnie 5tka duzo wygodniejsza no i tez bardziej reprezentacyjna i dojrzalsza. Ale 3jeczke bym zostawil bo to autko bardziej do szalenstw i przyjemnosci z jazdy. Mozna by pisac i pisac. Zycze udanego wyboru. Pozdrawiam... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się do dzisiaj zastanawiam, czy nie wolałbym E34 :lol: U mnie w grę wchodził raczej tylko sedan, a kryterium wyboru był tylko i wyłącznie wygląd... Ale i tak najlepiej jakbym miał oba :lol:

 

Z E34 miałem niewiele styczności - na pewno jest mniej awaryjne - w ogóle ten model jest uznawany za jeden z bardziej udanych BMW. Mi się jego wygląd bardzo podoba, ale skoro tobie nie, to weź E36.

 

Nie ma co się za bardzo sugerować wielkością - mniejszymi samochodami sie na wakacje jeździło i jakoś się dało - no chyba, że rodzina jest liczna. Ja od pewnego czasu mam zasadę, że nie będę jeździł samochodem, który mi się nie podoba - prawda jest taka, że do niewygód można się przyzwyczaić, ale do niepasującego wyglądu nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie niedawno pozbyłem sie e34 i przesiadłem na e36. Pierwsze wrażenia- 3ka to maleństwo! 5ka jest wygodniejsza, natomiast 3ka zwinniejsza. Jeśli chodzi o jakość materiałów itp to są na jednakowo wysokim poziomie- to bmw. W e36 z tyłu jest ciasno. W e34 z tyłu było o wiele wygodniej. Na szczęście nie muszę jeździć z tyłu :wink: Interesuje mnie miejsce kierowcy, a to w obydwu przypadkach jest bardzo wygodne!

Żółw się rusza...

Nie sprzedam mojego is-a (a na pewno nie tanio) :D

Fotki http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla rodziny to E36 to troszke male ... szczegolnie z tylu jest bardzo malo miejsca

 

Jeszcze nie tak dawno temu ludzie w maluchu jezdzili w 4osoby+pies+metr bagazu na dachu na wakacje i nie narzekali a teraz BMW E36 jest bardzo małe, ale coz czasy sie zmieniaja :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziewicy stękającej tak się dobrze nie jeździ jak na E-36.

cóż za wyrafinowane porównanie :twisted2:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtedy zadko ludzie jezdzili sobie w gory ,nad morze czy gdzies maluchem a teraz ? Dokladnie,czasy sie zmieniaja. W dodatku mam 185 cm wzrostu i wsppolczuje temu komus kto siedzi za mna z tylu,ale naszczescie zadko kto tam jezdzi. Wiec wszystk ozalezy od czego na co stawiasz ,wygoda dla rodziny i siebie czy fajne autko(czyt coupe) z kilkoma niedogodnosciami :8)
B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam iż jeżeli zależy mu na autku dla rodziny to E-34 jest sporo wygodniejsze lepszy standard materiałów w środku i w crash testach wypada o wiele lepiejo 3er a to też się liczy i ja akurat wolę wygląd e-34 ta agresja zwłaszcza na szerokim grilu E-36 jest już takie bardziej aerodynamiczne

 

Zaproponowałem koledze moją E-34 ale nie wiem czy mu się spodoba:)

 

http://allegro.pl/item299250045_zadbane_520.html

 

Najważniejsze żeby się przejechał jakąś E-34 i E-36 najlepiej zaraz jedną po drugiej sa potem niech podejmie decyzję:)

Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem komu brakuje miejsca w E36. Mam 182 cm wzrostu i nieraz przewozilem tate o tym samym wzroscie za soba i zadne nie narzekalo na brak przestrzeni, w 4 osoby podrozuje sie E36 bardzo wygodnie. W porownaniu z audi A4 ktorym bywalem wozony to niebo a ziemia... A co do E34 to zupelnie inny samochod wiec oczywiste ze bedzie bardziej komfortowy ale wedlug mnie E36 niczego nie brakuje by poczuc sie komfortowo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jesli dwom chlopom po 182 cm jest wygodnie do tego dwie pelnowymiarowe kobiety sie nie uskarzaja, i to nie jest komfort to widac nie wiem o czym pisze. Ja twierdze ze 4 osoby przejada E36 wygodnie kazda trase, ale w 5 beda mialy jeszcze wygodniej, kwestia czego sie szuka, bo inaczej dojdziemy do ikarusa bo w nim to i pobawic w ganianego sie mozna... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.