Skocz do zawartości

bmw e 34 2.0 24v mam problem z silnikiem


CHIPEL

Rekomendowane odpowiedzi

bmw e 34 2.0 24v mam problem z silnikiem . Problem jest taki silnik zacął mi chodzić na cztery świece i zaczął mi kuleć nie chodzi równo może mi ktoś pomoże co to może być chodzi na 1,2,3i6 świecę nie chodzą dwie świece 4i5.Pozdrawiam i proszę o pomoc

,,chipel" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odessij strzykawka i zobacz czy bedzie pracowal poprawnie. - tylko zdemontuj kazda z cewek i wymyj beznyna ekstrakcyjna - delikatnie zeby gumy nie uszkodzic na fajkach bo w kontakcie z olejem twardnieje i kruszy sie jak wafelek.

 

do wymiany masz uszczelke pod deklem - ona jest razem z okularami pod swiece.

 

http://moto.allegro.pl/item300646459_uszczelka_pokrywy_zaworow_bmw_e36_e34.html

 

nowa poloz na silikonie,tylko pamietaj ze jest roznica w uszczelce, w zaleznosci czy masz vanosa czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą flash, ale zrób to wszystko z pominięciem silikony wspomnianego na końcu... wytrzyma dłużej.

 

A łączniki między cewką a świecą (fajki) też można nowe kupić, jak są stare lub poniszczone.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem tak, kupilem nowa uszczelke, kupilen nowe wszystkie podkladki i gumki pod sruby - 15 sztuk, przepolerowalem powierzchnie ktora dolega do uszczelki - bo zlota farba sie luszczyla, poskladalem i .... dalej cieklo, wiec rozebralem, posmarowalem silikonem, poczekalem 30minut az zaczal tezec,i skrecilem, do dzisiaj ani kropla sie nie przedostala. dlatego wspomnialem o silikonie.

 

jak sciagniesz dekiel to zedrzyj zlota farbe, bo potraafi odlazic i olej przeciska sie miedzy deklem a lakierem pomimo ze uszzcelka dolega prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

flash, z mojego doświadczenia natomiast wynika, że każda uszczelka położona na silokon poleci szybciej. Tak miałem do czasu, jak kupiłem droższe uszelki i zostały wsadzone bez silokonu - amen. Żadnego przecieku do dzisiaj. Nie wiem, od czego to zależy.

 

A odnośnie farby to tak - warto to przepolerować.

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kai, kupilem najdrozsza uszczelke jaka byla dostepna - cos kolo 170zl, za gumki w aso zaplacilem cos kolo 5zl za sztuke i lalo. skleilem na silikonie i dodatkowo dalem podkladki metalowe podsrube dociskajaca gumki.

po prostu trzeba nalozyc silikon i poczekac az stezeje, zrobi sie prawie guma i dopiero skrecac, jak skrecisz od razu to fakt, czesc ci wypcha i nie bedzie dobrze kontaktowalo po jakims czasie.

chyba ze za duzo zeszlifowalem razem z farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.