Skocz do zawartości

E46 - najbardziej ekonomiczny silnik ?


pear-p1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niewiem jak ci ludzie dieslami jezdza ja u siebie mam 3litry i jakoś mi nie chla za ostro w miescie to kolo 8 nawet potrafi mniej dojezdzam na uczelnie wiec korki spotykam moze poprostu nie krece silnika wysoko bo i po co skoro przy 2000obr/min mam 400Nm trasa to w 7 na luzie jak sie szczypie tzn do 120 to w 6 spokojnie dla mnie jak ekonomia to 3L jest spoko ale mysle o benzynce i 330i tez bedzie ekonomiczna patrząc na to co oferuje spolanie sprawdzam tak leje za okolo 100zł tj 25L i jaki przebieg do rezerwy po samym miescie zawsze wychodzi tak od 300-350km w zaleznosci od tego jaki tydzien mial kierowca :roll2:

 

Na jakiej uczelni studiujesz,ze olewaja kompletnie interpunkcje ?? :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm nie jestem poliglotą ale na forum motoryzacyjnym nie jest to obowiązkowe. Może mi sie tylko tak wydawało. wybacz. Pisze szybko i nie zastanawiam sie za bardzo nad interpunkcją ani ortografią a raczej nad tym zeby w tematyce motoryzacjnej nie palnąć. nie istotne. piszmy lepiej o tych silnikach. uczelnia SGSP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się możę podepnę pod temat z troszkę innym zapytaniem - nigdy nie miałem diesel'a i ciekawi mnie czy takie silniki rozgrzewają się szybciej/wolniej/tak samo jak benzynowe?

 

Opcie/opinie rozgrzewania sa 2:

- odpalic silnik i czekac az sie nagrzeje - NIE JECHAC

- odpalic, poczekac chwile i jechac ale nie krecic go na maksa - tylko spokojnie, jak do Kosciola na niedziele :)

 

Stosuje teraz druga opcje, pierwsza trwala nawet i 30min :) Druga po 10min spokojnej jazdy osiaga temp. nominalna nagrzanego silnika...

 

Nie pamietam jak bylo w benzynie ale majac cieniasa to nie zwracalem uwagi czy silnik byl zimny,czy cieply - jechalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2.0d 150KM stówka dziennie po mieście ok 7.5L

 

Mam ten sam silnik i podobne spalanie na mieście ..może trochę mniej bo muszę jeździć "na dziadka" (6 pkt. karnych na 12 max.)

 

W trasie przy takiej samej jeździe (na dziadka) doszedlem do spalania 5.5-6L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie ostatnio maxymalne spalanie zaliczyłem 6,5 litra na 100km ale to przez warszawskie korki, generalnie mieszczę się w okolicach 6 litrów: miasto + trasa (140-160km/h)
Szczęśliwy posiadacz pierwszej swojej beemki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy jak się jeździ... i w jakich warunkach...

u mnie e46 1.9 l w Warszawie spaliła w ten weekend 23litry na 200km...

czyli ok 11,5 ... jazda ok 50 km ... w ciagłym korku ... reszta od świateł do świateł...

.... w trasie ok 8

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.