Skocz do zawartości

E46 - najbardziej ekonomiczny silnik ?


pear-p1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Pytanie do osób które mają pojęcie o silnikach ogólnie BMW > chodzi mi o to jaki silnik , w jakiej pojemności jest najbardziej ekonomiczny , najbardziej interesuje mnie diesel ale chciał bym usłyszeć również opinie o benzynie zakres jaki mnie interesuje to od 1,8 do 2,5 L

Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

-2.0d 136 km , srednie spalanie około 6l/100 km (1000km na 60l baku )

-miałem tez 318 w benzynie (118km) , srednie spalanie w granicach

7/8 l/100km, na baku 800km maksymalnie.

 

 

Jesli jezdzisz wiecej niz 20 000km rocznie z pewnoscia szybko zwroci Ci sie zakup diesla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy oszczędnej jeździe najekonoiczniejszy będzie 318d, ale jak jeździsz trochę ostrzej to 320d 150KM może Ci w efekcie mniej palić - mocniejszy silnik nie bedziesz go tak często wkręcał na obroty.

 

Benzynowy silnik naprawde oszczędny jest tylko jeden: 2.0 4-cylindrowy czyli z modelu 318i jeden z najoszczędniejszych silników benzynowych BMW a i pojeździć się bo ma ponad 140KM - mało tylko ich na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

320d 150PS automat, srednio pali 8l, a w miescie, zima, gdy silnik jest zimny, na krotkich odcinkach to potrafi spalic 11-12l, na trasie jak jade oszczednie max 140 to spali 7, oczywiscie komputer pokazuje od 1 do 2l mniej. Z normalna skrzynia podobno pala mniej. Zalezy ile jezdzisz i jak jezdzisz, jak duzo to diesel jak malo to benzyna. Ale tutaj znowu jest roznica bo 318 pali mniej w miescie i jak jezdzisz wolno a 320 spali mniej na trasie jak lubisz przycisnac na gaz.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja raczej mam cięzką noge ale czy róznice w spalaniu miedzy benzyna a dieslem sa wielkie ? bo z tego co sie dowiedziałem to benzyna nie ma gornej granicy spalania a chciał bym w koncu jakis samochod co by palił przyzwoicie ....silnik 1,8 na taka bude nie jest zbyt mały ? mam w tej chwili e36 1,8 w benzynie i szału nie ma niestety :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

6ja mma 318i 1.9 118ps m43 i fakt szalu nie ma ale jak sie czlowiek przyzwyczai......

 

Na trasie moj rekord niskiego spalania to 5,9-6,2 przy delikatnej nodze z przejazdem przez miasta i max predkosc 100kmh, jak szybciej to juz 10 schodzi z baku niestety ;/

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

320d 150PS automat, srednio pali 8l, a w miescie, zima, gdy silnik jest zimny, na krotkich odcinkach to potrafi spalic 11-12l, na trasie jak jade oszczednie max 140 to spali 7, oczywiscie komputer pokazuje od 1 do 2l mniej. Z normalna skrzynia podobno pala mniej. Zalezy ile jezdzisz i jak jezdzisz, jak duzo to diesel jak malo to benzyna. Ale tutaj znowu jest roznica bo 318 pali mniej w miescie i jak jezdzisz wolno a 320 spali mniej na trasie jak lubisz przycisnac na gaz.

 

trudno powiedzieć jakie , ja nie zwracam uwagi leje pod korek i wyjeżdżam i zaś leje , ostatnio ponad 10L/10 spokojnie bo mam krutkie odcinki ale w trasie średnio 7,5 z cięzką nogą i klimą , minimum jakie miałem to 970km na jednym baku i rezerwa zaświeciła ale predkości 90-120 non stop - Norymberga-Kraków - zbiornik 63 litry więc wtedy wyszło jakieś 5,8l acha , mam tiptronik.

Co do wskazań kompa to fakt , przy realnym 7,5 w trasie komp wskazuje 5,5 i nie wiem dlaczego :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moj znajomy mial E46 318 i zmienil na 320, jest bardzo zadowolony bo jest pare konikow wiecej i pali mu mniej, z tym ze wolno nie jezdzi. Znam tez starszego pana ktory ma 318 i mowi ze pali mu malo ale on naprawde jezdzi jak starszy pan, ja gdybym mial wybierac benzyne to bralbym 320

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na trasie nie ma takiego spalania jak u Mike, bo wiekszosc trasy jade z pretkoscia 180-200km, wiec pali wiecej, czyli ok. 8l, natomiast w miescie smok,w czwartek nalalem do pelna 63l, jezdzilem tylko w miescie, na krotkich odcinkach, silnik nie zdarzyl sie nagrzac i komp pokazuje 11,5. Srednio przy jezdzie tylko po miescie robie ok. 600 km
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na trasie nie ma takiego spalania jak u Mike, bo wiekszosc trasy jade z pretkoscia 180-200km, wiec pali wiecej, czyli ok. 8l, natomiast w miescie smok,w czwartek nalalem do pelna 63l, jezdzilem tylko w miescie, na krotkich odcinkach, silnik nie zdarzyl sie nagrzac i komp pokazuje 11,5. Srednio przy jezdzie tylko po miescie robie ok. 600 km

No to jak u mnie jedynie trasa może mam mniej ale niewiele - wiadomo jakie mamy drogi w PL , jedynie pociagnąć mogę jadąc do Niemiec od samego domu bo mam blisko na A4 , inaczej strach 150km/h jechać jak inni jadą ok 100km/h a niech taki zabierze sie za jakiegoś tira ?? raz jechałem na granice z DE właśnie na tempomacie 180 ustawionym i dobrze że refleks bo nie wiem co by było , niepotrzebny gadżet u nas ja i czujnik świateł , bezsens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co czytam najlepiej by bylo sie rozejrzeć za 2.0 D z tym 130(w przybliżeniu) konnym silnikiem ... a czemu nikt nie wspomina jak się prawują 2,5l ? mam rozumieć ze to takie smoki ?

 

W e46 sa w dieslu 2.0 i 3.0, nie ma w e46 diesla 2.5, ten 320d 136 KM to wersja przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.