Skocz do zawartości

CZY KTOŚ ŚMIGA NA OLEJU MINERALNYM?


BAXBMW

Rekomendowane odpowiedzi

nie lej minerala a w szczegolnosci ELF SPORTI!!taki wlasnie olej lalem do mercedea i szlag go trafil....szkoda gadac!!!a co do oleju to poszukaj jest tego tyle ze lektury starczy ci na cała noc :mrgreen:

...mimo staran otoczenia nie udało mu sie zmadrzec...BMW

http://allegro.pl/show_item.php?item=641252496


http://img.userbars.pl/80/15963.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ja mam samochód od 4 latek jest to e36 o poj, 1,8 rok 1992 silnik m40, i jeżdzę na mineralnym jest to mobil 15w-40 , silnik działa bez żadnych problemów cicho i równo a, olej wymieniam co 10tys. i bardzo tego pilnuję i wbrew temu co dużo ludzi pisze na ten temat u mnie jest wszycho ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE WIEM JAKI MAM ZALANY OLEJ czy ZALAĆ MINERALNY ELF SPORTI 15W40 CO MYŚLICIE BOJE SIE ŻE COŚ MI SIE ROZSZCZELNKI ALBO ZACZNIE PUKAĆ CO MYŚLICIE?

 

Zalej 10w40 jak zacznie Ci brać olej to przy następnej wymianie zalej 15w40.

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej zawsze bierze, w instrukcji obslugi jest zapis ze moze spalic 1litr na 1000km.

 

wiadomo, 1 litr na 10 000 km to mogę się zgodzić, jednak 1 litr na 1000 km to tragedia - z ekeonomicznego pkt widzenia, należałoby w takim przypadku średnio od wymiany do wymiany (15 tys. km) dolać około 15 L oleju heheheheeh :mrgreen:

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mowi instrukcja. 1000 km i 1 litr. myslac tak nie potrzeba zmiany oleju, bo po 10 000 km mamy juz 10 litrow nowego oleju :-)

 

Mam kumpla w jednym z serwisów samochodowych czołowej marki i przy takim zużyciu oleju w autach na gwarancji wymieniają silniki.

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mowi instrukcja. 1000 km i 1 litr. myslac tak nie potrzeba zmiany oleju, bo po 10 000 km mamy juz 10 litrow nowego oleju :-)

 

Mam kumpla w jednym z serwisów samochodowych czołowej marki i przy takim zużyciu oleju w autach na gwarancji wymieniają silniki.

 

Hehe nie dziwie się, że wymieniają silnik 1 litr na 10 kkm to jeszcze w miarę ok.

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej zawsze bierze, w instrukcji obslugi jest zapis ze moze spalic 1litr na 1000km.

 

Mi w E36 od wymiany do wymiany, optycznie na bagnecie nie ubywa, wiec chyba nie jest to tak ze musi, choc zapewne sa przyjete pewne normy powyzej ktorych silnik jest juz padlina.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w E36 od wymiany do wymiany, optycznie na bagnecie nie ubywa, wiec chyba nie jest to tak ze musi, choc zapewne sa przyjete pewne normy powyzej ktorych silnik jest juz padlina.

Ja również przymierzam się do wymiany oleju a na bagnecie ile było tyle jest pomimo, że mam gaz więc chyba z silnikiem nie jest źle :), ale rano jak uruchamiam silnik to słychać niepokojący dźwięk nie jest to klekot bardziej takie głośne zgrzytanie (tłumione wkręcającym się silnikiem, dżwięk ten trwa kilka sekund i cisza) i silnik sam się wkręca na ponad 1500 obrotów wiecie może co to jest?

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem samochód w którym jest silnik M43 a w nim olej mineralny. Zastanawiałem sie kto wlał i dlaczego taki gęsty olej toż to nie bywałe, a tu silniczek pieknie pracuje rano przy mrozach cichutko.

Silnik w niemczech wymieniany przebieg nie wielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.