Skocz do zawartości

ŚWIECE


molu

Rekomendowane odpowiedzi

TSA55,

 

Powiedz mi, przy gazie co ile km zmieniasz świeczuszki?

Ja na NGK zrobiłem jak narazie 10 000 i sie zastanawiam kiedy następna wymiana. Wybieram się narazie do gazownika na wymianę filtrów, czy jakieś jeszcze czynności należy wykonać przy instalacji LPG.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co 10 tys to przebieg zalecany przez gazowników. Ja zrobiłem jakies 17 tys i w lutym przymierzam sie do zmiany, chociaz nie mam zadnych problemów ze stzrałami, ani tym podobnych. Wszystkie wtyczki cewek wymieniłem na nowe, poniewaz 2 miały delikatne przebicie, ale to dzieki mojej wymianie na mrozie i po ciemku :)
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości (bo nigdy nie miałem auta z LPG)... przy LPG trzeba wymieniać częściej świece?

 

A tak w ogóle, to BMW w USA zaleca wymianę świec platynowych (NGK BKR6EQUP) co 100 tys. mil (160 tys. km). Czy w Europie też są takie zalecenia? Ja u siebie wymieniłem po ok. 67 tys. km. Co prawda różnicy w kulturze pracy silnika nie zauważyłem żadnej, ale zużycie paliwa jakby się lekko poprawiło.

Edytowane przez Pete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości (bo nigdy nie miałem auta z LPG)... przy LPG trzeba wymieniać częściej świece?

 

A tak w ogóle, to BMW w USA zaleca wymianę świec platynowych (NGK BKR6EQUP) co 100 tys. mil (160 tys. km). Czy w Europie też są takie zalecenia? Ja u siebie wymieniłem po ok. 67 tys. km. Co prawda różnicy w kulutrze pracy silnika nie zauważyłem żadnej, ale zużycie paliwa jakby się lekko poprawiło.

Mógłbyś napisać jakie są ceny takich świec platynowych. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy gazie zmienia sie czesciej swiece bo:. przy lekkim zuzyciu zaczynaja np przeskakiwac iskry po izolacji. przy Pb nie jest to odczuwalne, ale przy gazie powoduje wystrzaly (przy zle zamontowanej instalacji LPG).

ale to tylko teoria. w moim aucie swiece ostatnio dokrecal chyba niemiec na tasmie produkcyjnej kilkanascie lat temu :-) zmienilem bo 1 elektroda zniknela , nie wiem czy sie stopila czy zmielily ja tloki. faktem jest ze 15km jechalem na 5 cylindrach. co ciekawe gaz nie strzelal :-) ale chyba tylko ja mam farta ze m50 na instalce 2 gen nie strzela. :-)

:modlitwa: szacunek dla montazysty maniaka ktory takie dziwne patenty zastosowal przy moim silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w dieslu co ile sie wymienia? pytam bo to moj pierwszy diesel i nie bardzo wiem.

Jak się przepali któraś, to się wymienia WSZYSTKIE świece OBOWIĄZKOWO. Swiece oczywiście żarowe.

 

to że żarowe to akurat wiem chodziło mi tylko o czas. dzieki za podpowiedź.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w dieslu co ile sie wymienia? pytam bo to moj pierwszy diesel i nie bardzo wiem.

 

Hmm... wydaje mi się, że w dieslu (jak sama nazwa wskazuje :norty:) nie ma świec o których mowa w tym temacie (zapłonowe do silników o zapłonie iskrowym) :mrgreen:...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.