Skocz do zawartości

ile naprawde wam spala 523


david80

Rekomendowane odpowiedzi

ja zgadzam się z przedmówcą który posłużył się danymi producenta. Nie zgadzam się że 523 auto pali 15 w mieście itd. Jeżdze 523i auto z własnego doświadczenia max 13.5 przy średnio spokojnej jeżdzie na autostradzie 7.3 przy prędkości około 140km ,jak ustawię tempomat na 110km to mi schodzi poniżej 7!!Ojciec jeżdzi Skodą Fabią 1.4MPI ta w mieście pali 12 na trasie przy 110km 6. Pozostawiam bez komentarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie!!! ja mam automat...i jeżdżę w zakorkowanym mieście na co dzień...pali ile pali ale się jeździ i nie płaczę że te dwa litry robi mi różnice :D Mi 735i też nie dużo więcej pali...jak dla mnie to jest koniec tematu bo powiedziałem ile mi ten samochód wciąga paliwa i już...to była moja odp na ten temat i nie chcę sie z nikim sprzeczać o to :wink: :handshake:

może moja 523 jest złom i tyle ale oleju nie bierze i problemów z nią nie ma.

Np. kolega "Don" ma też 523iA i tyle samo mu pali...

 

pozdrawiam Łukasz

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!! ja mam automat...i jeżdżę w zakorkowanym mieście na co dzień...pali ile pali ale się jeździ i nie płaczę że te dwa litry robi mi różnice :D Mi 735i też nie dużo więcej pali...jak dla mnie to jest koniec tematu bo powiedziałem ile mi ten samochód wciąga paliwa i już...to była moja odp na ten temat i nie chcę sie z nikim sprzeczać o to :wink: :handshake:

może moja 523 jest złom i tyle ale oleju nie bierze i problemów z nią nie ma.

Np. kolega "Don" ma też 523iA i tyle samo mu pali...

 

pozdrawiam Łukasz

 

Czyli wniosek z tego że lepiej jezdzic z 3.5 litrowym motorem niż 2,3 litrowym ,spalanie podobne a w 3,5 mocy troche więcej mocy

Więc dobrze wybrałem :twisted:

BMW M-Power
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam ile wam te auta palą to jestem przerażony, aż musiałem wyjrzeć przez okno żeby zobaczyć czy mi się nie wydawało że jeżdżę 528 :mrgreen: Wczoraj byłem na pogrzebie w Wawie, a więc trasa Łowicz-Warszawa zapchaną "poznańską", w Wawie na cmentarz Bródnowski o godz. 13, wracałem o 16 w godzinach szczytu przez Bemowo (zaglądałem do Inchape BMW). Wyszło mi 217km. Przed wyjazdem zatankowałem gaz do pełna, po przyjechaniu zatankowałem do pełna. Auto zużyło 24,5l LPG. Czyli średnio 11,3l LPG/100km. Więc gdybym jechał na benzynce nie było by więcej niż 10l/100km. I tak mi pali auto cały czas... Rozumiem, że w Wawie się głównie stoi a nie jedzie, ale myślę że 15l to już przesada, a więcej :mad2: Sprzedałbym i przesiadł się na taxi bo szybkość jazdy taka sama a koszt byłby mniejszy :wink:
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dokładnie jest na bemowie Inchape?bo jeżdże tamtędy co dziennie i jakoś nigdy go nie widziałem :worried: tak tylko zauważ ze Ty kolego masz manuala co robi zasadniczą różnice,i wile osób sie ze mną zgodzi że to jest realne żeby 523/528 spaliła 15L.a Ci którzy jeżdżą ostrzej np po wa-wie automatem zgodzą sie ze mną ze 15L to nic nadzwyczajnego...pozdrawiam

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inchape Motor - ul. Wrocławska 6A niedaleko ul. Powstańców Śląskich... A co do spalania to masz rację, przeglądając forum można znaleść sporo wątków o tym że automaty palą sporo więcej, szczególnie w 528 :?: Ale żeby aż o tyle więcej :shock:
Tomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widocznie tak :wink:cóż za wygodę trzeba płacić...myślałem ze chodzi Ci o ten Inchape bliżej ronda ONZ,no ale o tym na bemowie nie wiedziałem przyznam się bez bicia :wink: :D

 

pozdrawiam Łukasz

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
moje 523i (manual)2000: średnio: 10-11, samo miasto do 13, chyba że mocno cisnę, sama trasa - średnio 8,5-9,5 l/100. Rekord najniższego zużycia- 6,4 l/100, jazda nocą, ok. 90km/h, bez hamulca przez całe ponad 100 km, jednostajnie. Zauważyłem, że jak jeździ się na zbyt niskich obrotach potrafi spalić więcej (brakuje mu mocy do rozpędzania i zaciąga więcej), jeśli chodzi o technike jazdy dla ekonomicznej jazdy w trasie najlepiej przyciskać lekko a następnie odpuszczać, a nie trzymać cały czas na tych samych obrotach. Takie falowanie pozwala obniżyć spalanie (zalecene w ecodrivingu). Ale generalnie po serii doświadczeń ze spalaniem przy różnej technice jazdy na początku - preferuję zasadę, żeby jeździć dla przyjemności. Nie oznacza to oczywiście wyściegów spod każdych świateł, ale nie odpuszczam nogi żeby zaoszczędzić 10 ml paliwa... Szkoda tego auta żeby żyłować o 0,5 l wahy, jak komuś szkoda to może lepiej przesiąść się do Yarisa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje na staci JET bardzo dobre paliwko. Z reguły PB98, dzisiaj płaciłem 4,39 w wawie na połczyńskiej. Polecam tą stacje.

Moja mało pali bo nie jest zajechana i ja staram się spokojnie jeździć.

Ustaliłem że śrendio pali mi po mieście ok 11 tylko że nia w korkach. W korkach może palić 12-13

Na trasie/miasto do legionowa wyszło 9,5.

 

Brawo dla kierowcy. :duh: Mniej Ci pali niż moja była e-36 a jest o niebo lżejsza.

 

Ps.Kiedy ludzie zaczną mówić szczerze ile im auto pali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tankuje na staci JET bardzo dobre paliwko. Z reguły PB98, dzisiaj płaciłem 4,39 w wawie na połczyńskiej. Polecam tą stacje.

Moja mało pali bo nie jest zajechana i ja staram się spokojnie jeździć.

Ustaliłem że śrendio pali mi po mieście ok 11 tylko że nia w korkach. W korkach może palić 12-13

Na trasie/miasto do legionowa wyszło 9,5.

 

Brawo dla kierowcy. :duh: Mniej Ci pali niż moja była e-36 a jest o niebo lżejsza.

 

Ps.Kiedy ludzie zaczną mówić szczerze ile im auto pali?

 

Tak, tylko chyba nie zauważyłeś że ty masz 2.8 , a on 2.5 i ty masz automat a on manual! Co do spalania to kolega michal9986 ma 100% racje i nic tu nie ubarwia ani nie zaniża! Ja mam spalanie na podobnym poziomie i czyjeś teorie, że ma takie czy inne auto, a pali mu tyle, czy tyle, akurat najmniej mnie obchodzą...

 

Sorki, nie zauważyłem, że miałeś 323i ale to i tak nie zmienia faktu że spalanie jakie podawał, jest właśnie na takim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie poprostu jak ktoś pisze dane mniejsze o kilka litrów niż podaje producent.Zazwyczaj są to wyższe wartości.U mnioe to było o 0..5l więcej niż w katalogu.Dziwne że w testach robionych w telewizji clio 1,2 diesel pali 9l na 100km w mieście.Ale na forum clio będą mówić 4 mi pali. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba panowie macie jakieś kompleksy. pisząc o zuzyciu podałem dane z komputera pokładowego. Nie sprawdzam ilości wlewanego paliwa bo nie zależy mi na tym, żebyz kimkolwiek rywalizować. Dzisiaj(po 3000 km do Włoch i z powrotem a następnie tygodniowej jeździe tylko w mieście) na kompie mam 10.1 l/100 km. Na autobahnie spalił 9,7 na całej długości (w tym 300 km w górach). Jeśli komp w aucie oszukuje to sory - podane przezemnie informacje włóźcie między bajki. Różnica zatankowanego do zbiornika paliwa z uwagi na warunki atmosferyczne, poniom zapowietrzenia i napełnienia baku oraz jego kształt tez jest często spora nawet jak lejesz "po korek". Tego zużycia 6,4 nie udało mi się powtórzyć, ostatnio zszedłem do min 7,7 (na odcinku 100 km) tym niemniej raz takie zużycie mi wyszło.Oczywiście wpływ miały b.korzystne warunki: puste auto, ukształtowanie terenu, temperatura i pusta droga. Normalne, codzienne zużycie (miasto 70%-trasa 20%) zwykle kręci się ok. 11-11.5 litra, a jeżdże głównie po mieście. Na marginesie mogę podać, że np. civicem'07, na tej samej trasie uzyskuję podobne spalanie- lepszy zdecydowanie jest w mieście. Moim zdaniem bejca jest świetnym autem na trasę, bo zuzycie nie jest "bolesne". W mieście - jak starałem się jeździć oszczędnie wychodziło ok 13-15 l, jak sobie odpuściłem i jeżdżę "normalnie"- 11-13.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest to 8,5-13L. zalezne oczywiscie od wielu czynników. przewaznie udaje sie zejsc w miescie ponizej 12 a w trasie ponizej 10, z tym ze trasa to u mnie zazwyczaj Niemcy gdzie wolno sie nie da jechac. W grudniu tam bylem i jadac 160-200 przez 600km, komp pokazał 10,1L. Moje dane opieram na wskazaniach kompa bo nie daje sie łatwo zalac moja bunia, odbija co chwile pistolet.

Mam jeszcze pytanko, jesli wlaczymy na kompie spalanie srednie i auto chodzi na wolnych obrotach, to co wtedy pokazju? dzis zauwazyłem za spalanie rosnie co sekunde o 0,1L. wydaje mi sie ze tak nie było przedtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko, jesli wlaczymy na kompie spalanie srednie i auto chodzi na wolnych obrotach, to co wtedy pokazju? dzis zauwazyłem za spalanie rosnie co sekunde o 0,1L. wydaje mi sie ze tak nie było przedtem.

Jak sprawdzasz to zaraz po skasowaniu, to faktycznie tak moze być. Bo nigdzie nie jedziesz, a paliwo się spala, więc średnia Ci szybko spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI :o za wszystkie opinie ! właśnie wróciłem z Zakopanego i sprawdziłem sobie spalanie. jeżeli chodzi o trase Nakło -Zakopane to poszło ok na kompie w nocy jadąc (pusta droga )7,8l a z powrotem dzień(korki Łódz)8,4l ale co wam powiem.............??? Jadąc na Słowacje do Tatralandi kumpel pomylił droge i jechaliśmy przez same góry (zero stacji paliwa) to na wskazaniu kompa---- czyli zero km na paliwie do przejechania zrobiłem modląc :modlitwa: sie poważnie około 40km co wy na to????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszy mnie poprostu jak ktoś pisze dane mniejsze o kilka litrów niż podaje producent.Zazwyczaj są to wyższe wartości.U mnioe to było o 0..5l więcej niż w katalogu.Dziwne że w testach robionych w telewizji clio 1,2 diesel pali 9l na 100km w mieście.Ale na forum clio będą mówić 4 mi pali. :mad2:

 

Otoz to, auta pala wiecej niz podaje producent.

 

Na marginesie nie ma clio 1.2 diesel ( diesel w clio to 1.5 z roznymi wariantami mocy). Jest natomiast benzynowe clio 1,2 z turbiną o mocy 100 KM, a 100 KM swoje musi spalic bez wzgledu na to, czy to wolnossacy silnk czy turbodoladowany, cudow nie ma. Jedyna oszczednosc w tym wypadku to nizsze OC. Ekonomiczne to jest wolnossace clio 1.2/65KM - oczywiscie przy rozsadnym podejsciu, ze cos za cos: brak osiagow, ale za to malo pali. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie wygląda na to,że masz nie poustawiany komp.Musisz ustawić konkretnie wielkość zbiornika

Co? Pierwsze słyszę. Przecież wielkość zbiornika się nigdy nie zmienia, to po co miałby ktoś ją ustawiać?

 

Ale faktycznie jest w ustawieniach jakiś współczynnik, którym faktycznie można regulować to, czy komputer będzie pokazywał bardziej optymistyczne lub bardziej pesymistyczne dane na temat spalania.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

523 iA spala dużo za dużo względem tego co ma do zaoferowania

 

miasto Kraków - ok. 18 lit/100 km benzyny

trasa 140 - 170 - około 11-12 lit

trasa 80 - 120 - około 9-10 lit/100 km benzyny

 

Spalanie na trasie jest OK - ale mieście DRAMAT !!!

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

523 iA spala dużo za dużo względem tego co ma do zaoferowania

 

miasto Kraków - ok. 18 lit/100 km benzyny

trasa 140 - 170 - około 11-12 lit

trasa 80 - 120 - około 9-10 lit/100 km benzyny

 

Spalanie na trasie jest OK - ale mieście DRAMAT !!!

cos nie tak masz z silnikiem :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam ten temat czytam.. i co chwilka mam usmiech na twarzy. Jak to 2,5 litrowy motor na benzyne w MIESCIE pali 8,5 litrow ;D Naprawde bardzo ekonomiczne te Wasze bumierki.

 

Kazdy powinien dodawac czy spalanie podaje z komputera czy tez z reala (stacja, pod korek, srednia z wielu km).

 

10 litrow to pali w 100 000 miescie bez korkow focus 1.6 mojego ojca (80 000 przebiegu silnik igla).

 

8-9 litrow to spala OCTAVIA 1.9 TDI

Skoda Fabia 1.9 SDI na trasie spala 4,5 litra... w miescie 7 (bez korkow).

 

I trzeba wspomniec CO NAZYWAMY MIASTEM.

Czy jest to np.:

 

- dojazd do pracy 2-5 kilometrow w korakach lub bez

- czy jest to niby miasto ale przelotowka miedzy 2ma miastami

- czy jakies MIASTO z alejami gdzie mozna przejechac "w zielonej fali" kilka kilometrow jadac np. 60 km/h

 

Pozdrowienia dla tych, ktorym 2.5 litra spala do 9 litrow W MIESCIE ;D

A wynik w automacie w miescie powyzej 15 litrow to zaden, naprawde zaden problem. I wcale nie trzeba gonic "pod czerwone pole" czy "byc pierwszym ze swiatel"

 

Takie jest moje zdanie!

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

523 iA spala dużo za dużo względem tego co ma do zaoferowania

 

miasto Kraków - ok. 18 lit/100 km benzyny

trasa 140 - 170 - około 11-12 lit

trasa 80 - 120 - około 9-10 lit/100 km benzyny

 

Spalanie na trasie jest OK - ale mieście DRAMAT !!!

cos nie tak masz z silnikiem :duh:

 

brando5 Tobie pewnie pali 523 10L w zakorkowanym mieście :norty: Dla 523iA 18L to zaden problem,mam też takie auto i w wa-wie jak stoje w korkach to własnie tyle pali i z silnikiem jest wszystko ok.Więc jeśli nie masz takiego modelu to lepiej się nie wypowiadaj...

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda mam w manualu ale za to w kombi i naprawdę cieżko byłoby przekroczyc 13,5L/100km w miescie (w realu). Normalnie pokazuje mi 12,4-13 (na kompie).

W trasie nie problem zejsc poniżej 10L przy predkosciach do 180km/h.

A z tym tdi 8-9 L to przesada. Mój ojciec ma passata b5 tdi 100km od nowosci, teraz ma 270tys km, nogi lekkiej nie ma a przekroczyc 7,5L nie jest łatwo. Przeważnie 6,9 to max, w miescie i w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

523 iA spala dużo za dużo względem tego co ma do zaoferowania

 

miasto Kraków - ok. 18 lit/100 km benzyny

trasa 140 - 170 - około 11-12 lit

trasa 80 - 120 - około 9-10 lit/100 km benzyny

 

Spalanie na trasie jest OK - ale mieście DRAMAT !!!

cos nie tak masz z silnikiem :duh:

 

brando5 Tobie pewnie pali 523 10L w zakorkowanym mieście :norty: Dla 523iA 18L to zaden problem,mam też takie auto i w wa-wie jak stoje w korkach to własnie tyle pali i z silnikiem jest wszystko ok.Więc jeśli nie masz takiego modelu to lepiej się nie wypowiadaj...

BMW 528 spalanie w zatłoczonym miescie + jazda dynamiczna = 12l :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.