Skocz do zawartości

ile naprawde wam spala 523


david80

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

15L to jak lekko jeźdże to pali po wa-wie.w trasie 11.5 i mniej juz w zyciu nie spali.ogólne silnik "pazerny" na paliwo :wink:

 

Zgadza się, tylko że Twoje auto jest w automacie, a to diametralnie zmienia sytuacje. :wink:

 

Ja tylko powtórzę co pisali inni. Mi pali od 9 do 12l. Na trasie jak jadę nie szybciej od innych użytkowników to schodzę do 9l. A jak się kręcę koło domu to teraz /w zimie/ pali 11-12l. W lecę 0.5 do 1l. mniej.

 

Ten silnik nie jest łakomy na paliwo w porównaniu do konkurencji: MB E, Audi A6. (robiłem kiedyś porównanie w którymś z tematów). Co nie znaczy że spalanie ponad 10l. na 100km. jest niskie. Jest po prostu proporcjonalne do masy auta i pojemności silnika.

 

Tu podaje link do porównania,o którym wcześniej wspominałem.

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=69289&postdays=0&postorder=asc&start=45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 523i rocznik 1996 autko w dobrym stanie technicznym spalanie obecnie czyli zima, i dosc krotkie odcinki miasto tylko i wyłącznie 0d12-14litrów , trasa nie wiem ile teraz spala nie jeżdze....a tak dla porownania do 528i bo takim tez mialem okazje jeździć latem co prawda ale rowniez miasto to dwa litry wiecej w miescie, natomiast na trasie 528i wyjdzie ciut mniej niz 523i

 

Ps do tych którzy piszą że 523i spali w miescie 10 litrow albo 11 to proszę może zaczniecie Panowie pisać książki fantastyczne :wink: ja rozumiem, wszystko, moze patrzycie na wyliczenia kompa ktory wam cos blędnie pokazuje, albo jeździcie z okiem utkwionym w ekonomizerze. 523i w taką pogodę musi wziąc 12 jak nić i wiecej w zaleznosci od stylu jazdy a 528i więcej...mowa o jeździe tylko miejskiej o dozym miescie a nie wsi gdzie nie ma skrzyzowan swiatel i korkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps do tych którzy piszą że 523i spali w miescie 10 litrow albo 11 to proszę może zaczniecie Panowie pisać książki fantastyczne :wink: ja rozumiem, wszystko, moze patrzycie na wyliczenia kompa ktory wam cos blędnie pokazuje, albo jeździcie z okiem utkwionym w ekonomizerze. 523i w taką pogodę musi wziąc 12 jak nić i wiecej w zaleznosci od stylu jazdy a 528i więcej...mowa o jeździe tylko miejskiej o dozym miescie a nie wsi gdzie nie ma skrzyzowan swiatel i korkow

 

Dobrze wiem ile pali moje auto i nie wzoruje się na kompie, bo go nawet nie mam :wink: tylko tankowaniem do pełna. Na spalanie auta ma wpływ wiele czynników. Styl jady, okolica po której się najczęściej jeździ, długość odcinków, stan podzespołów auta takich jak np. filtr powierza. Ja mieszkam w małym miasteczku w którym nawet świateł nie ma, więc duże korki są mi na co dzień obce. Dlatego moje "miasto" może być inne niż czyjeś duże z korkami i światłami. Więc ja w zasadzie nie wiem ile spali np. jeżdżąc 100% trasy po warszawie.

 

Mam auto od 2 lat i nigdy więcej niż 12, może 12.5l. mi nie spaliła, nawet w zimie. Jeżdżę normalnie, nie jak dziadek ale i piratem nie jestem. Pewnie jak bym stał w szczytowych korkach w dużej aglomeracji, mogła by i spalić 1 czy 2l więcej. Kłócił się nie będę, ale i fantastyki pisać też nie zamierzam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spokojnie po miescie to 10l automat.na trasie przy 160-170 8l.srednio jazda miasto/trasa9l/100

 

pfffff chyba na 70km,a miasto co ma 15tys mieszkańców.i jeszcze automat. :mad2: mam tez 523iA i po wa-wie 17L to czasem mało,a na trasie choć bym nie wiem co robił to 11L wiec prosze cie nie pisz takich bzdur.moze jak załozysz sportowy filtr to przy 200km/h bedzie paliła 6L :duh: :evil:

i gdzie masz taka droge zrby jechac 170 non stop,napewno nie u nas w polsce

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i gdzie masz taka droge zrby jechac 170 non stop,napewno nie u nas w polsce

 

W Niemczech też trzeba się gimnastykować aby utrzymywać prędkości tego rzędu non stop. Oni jeżdżą szybko ale bez przesady. Na niemieckich autostradach przy dziennym ruchy to prędkość rzędu 130-150km/h (lewy pas, który z resztą służy do wyprzedzania, a nie jazdy, wiele polskich kierowców niestety o tym nie wie). A jak będziesz chciał jechać pod 200km/h to nie nadążą ci zjeżdżać, bo mało kto tak jeździ. Więc mowa o stałej prędkość 160-170 na trasie, nawet w Niemczech jest dla mnie trochę abstrakcyjna. Droga to nie tor wyścigowy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja BETI pali jakieś 15 w mieście i 12 na trasie. Uważam, że wlewanie pb 98 na pewno nie powoduje oszczędności, ze względu na różnicę w cenie w stosunku do bardzo niewielkich oszczędności paliwa. Poza tym silniki 6cio cylindrowe charakteryzują się stosunkowo niskim stopniem sprężania co powoduje, że bez problemów i pogorszenia osiągów spalają nawet gorsze oktanowo paliwo. Szczerze nie chce mi się wierzyć aby silnik 2.5 mógł spalić 10 czy 11 litrów w mieście. Zastanawiam się właśnie jakie zużyte podzespoły wpływają na spalanie? Na pewno filtr powietrza, paliwa. Krokowy? Kończąca się pompa paliwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że wlewanie pb 98 na pewno nie powoduje oszczędności, ze względu na różnicę w cenie w stosunku do bardzo niewielkich oszczędności paliwa. Poza tym silniki 6cio cylindrowe charakteryzują się stosunkowo niskim stopniem sprężania co powoduje, że bez problemów i pogorszenia osiągów spalają nawet gorsze oktanowo paliwo.

 

Witam,

Co do PB 98 to jeśli tylko silnik jest do niej przystosowany to jak będziesz ją wlewał to wyjdzie silnikowi na dobre na dłuższą metę. Spalanie może być przy okazji niższe, ale to nie o to chodzi. Chodzi o spalanie stukowe, czyli w uproszczeniu precyzję z jaką następuje zapłon mieszanki w cylindrze. Im wyższa liczba oktanowa tym podatność paliwa na samozapłon niższa.

Zatem wlewając do baku swojej Buni PB 98 (robię tak i wierzę, w uczciwość dostawcy paliw :D ) zmniejszasz prawdopodobieństwo, że zapłon nastąpi w nieodpowiednim momencie.

Nie chcę tutaj wywoływać dyskusji na temat wyższości PB 95 nad PB 98, ale jak w weekendy cena koło mnie PB95 = PB98 to dlaczego nie skorzystać :)

 

Pozdrawiam,

Andrzej

 

PS. W te 10l/100km w mieście nie uwierzę, kolega swoją 528 w Warszawie ostatnio zszedł do rekordowych 16L/100km - a w trasie około 9, ale to 528 :)

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dzieki o takie opinie mi chodzi wlasnie a nie typu masz zajechany silnik itp bo mi 13 pali w miescie gdzie na bardzo krotkim odcinku 2km codziennie dojezdzam do pracy wiadomo ze e 39 z 1996 roku nowizna nie pachnie ale akurat silnik mi chodzi bardzo ladnie i nie mialem jeszcze z nim zadnego problemu pozdrawiam dzieki :D

 

Nie przejmuj sie, silnik jest ok. Sam dales sobie odpopwiedz bardzo krotki dystans 2 km, silnik niedogrzany i stąd takie spalanie. Ale mimo wszystko miesci sie w normie wedlug danych producenta.

 

http://bmw.bazzi.biz/tech_daten.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do osoby zakładajacej temat - chyba nie wszyscy czytaja temat a dokładnie słowo NAPRAWDE , ale to tak jak bys napisał ile jechaliscie najszybciej ?odpowiedzi moga byc przedziwne :mrgreen:

http://img.userbars.pl/98/19415.gif


Sprzedam lampa kombi e39 prawy tył , poduszki pow.dzrzwi przednich- pytania na pw lub gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra gdzie ja tu z moja Babunia...? :)

 

nie o to kolego chodzi :hand: :) tylko to są dwa różne silniki.a po za tym uważam ze taki silnik jak Twój jest naprawdę spoko.nie miałem na myśli tego ze masz gorszy samochód czy coś takiego :naughty: bo sam jak widzisz mam leciwa ale poczciwą E32 :mrgreen:

 

pozdrawiam

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 9.7 do 14 l/km/ Wszystko zależy od nogi, nastroju i ruchu na drogach :cool2: .

Ale wierzę, że są tacy co 15-17 nie schodzą. :mad2:

 

jak byś miał automat i jeździł w wa-wie w godz szczytu to byś się kolego przestraszył ile ten silnik może spalić...biegówka cięzko by bylo schodzić ponizej 15L

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no jeździełem E34 525iA na Vanosie po Wawie (w końcu tu pracuję) i paliła do 12'tu. Teraz po Wawie "śmigam" Cherokee WJ (3.1 d) i zamykam się 14'toma... więc bez przesady... :hand:

Mówiąc o jeździe po Wawie mam na myśli rano bez korków ca 14 km i wieczorem w korka też ca 14 km - głównie Łazienkowska, pl. Zawiszy :cool2:

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem jak ja to robie.np e32 nie spaliła mi nigdy więcej niż 17.0 jeżdżąc z klima a po wa wie to tragedia 19-21.jak jadę do sandomierza i tam się kręce to spalanie jest w granicach 14-523iA

może taka różnica jest dlatego ze mam automat i ciężką nogę.

ja Ci powiem przykład że z ronda de'gulle-a pod wola park jechałem 2h 45m?i jak myślisz nie spali mi 18L?przy takiej jeździe?

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.