Skocz do zawartości

Tykanie podczas pracy silnika


psuchocki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Jestem po raz pierwszy na Waszej stronie! Bardzo mi sie podoba, mozna na niej znalezc wiele ciekawych i cennych wskazowek oraz uwag.

 

Mam problem.

Chce kupic BMW e30 z 1990 roku z silnikiem M40 1,6 benzyna without LPG.

Nie pokoi mnie tylko tykanie w silniku. Sprzedawca twierdzi, że to przez postój półroczny na parkingu. Samochód jest bardzo fajny, bardzo mi odpowiada (kombi).

 

Prosze pomozcie mi podjac decyzje i powiedzcie co to moze byc...

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto Ci sie podoba, to sprawdź jaka jest praca silnika na wysokich obrotach, czy ładnie się wkreca na obroty, czy przyspiesza odpowiednio do obrotów itd.

Klekotanie spowodowane może być przez zużyte kompensatory luzu zaworowego, zużyty wałek. Jesli jednak ładnie wchodzi na obroty nie masz się czym przejmować - jesli chcesz się upewnić w jakim stanie jest wałek wystarczy odkręcić pokrywe zaworów.

 

Koszt wymiany "szklanek" to około 400zł materiał +100-150zł robocizna. Przy tej okazji warto wymienić pasek rozrządu czyli dodatkowo 100-120zł.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi przyjacielu szklanek nie stwierdzono w e 30 he he

temat oklepany hydraulika rozrządu poczytaj i przekalkuluj tylko spiesz sie zużyte popychacze nie nadążają za dźwigienką i konik na wałku nie pływa po dźwigience tylko w nią uderza w rezultacie często po dłuższym czasie niszczą sie wszystkie te elementy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.