Skocz do zawartości

Jaką wlewać benzynę i na jakich stacjach?


Ratovnik

Rekomendowane odpowiedzi

... Na paliwach z wyzsza liczba oktanowa auta przyspieszaly lepiej.

 

Testy, na które ja napotkałem za każdym razem pokazywały coś zupełnie odwrotnego - a powody tego w skrócie tłumaczy podany przeze mnie wcześniej artykuł. (oczywiście porównując 95 (lub 91) z 98, bo w przypadku 100 jest inaczej, ale artykuł również tłumaczy dlaczego)

pozdrawiam.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, niektórzy może będą szukać teraz 91 :D :diabel_smiech:

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a co jest 'zalecane' dla e34? m50?

Wiem, ze poprzedni wlasciciel zawsze lal 95, a teoretycznie 98 jak wielu mysli powinna byc lepsza, bo drozsza to przeciez nie moze byc gorsza... w sumie tez tak mi sie wydawalo, a jak w praktyce to wyglada dla bmw a nie cinquecento ? :D

 

Na zwyklej stacji typu statoil orlen lepiej lac 95 niz 98?

A najlepiej z tego wynika to bp albo shell chyba nie?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już... to mnie łatwiej chyba polecić te lepsze:

BP KATOWICE, Trzy Stawy przy A4 (obydwa kierunki autostrady)

BP BYTOM, Strzelców Bytomskich (myślę, że BP na Chorzowskiej też)

BP TARNOWSKIE GÓRY, skrzyżowanie drogi z kierunku Bytomia i obwodnicy

 

Poza tym każdy Statoil też chyba w okolicach Katowic, Chorzowa i Bytomia jest ok.

 

Przyjeżdżajcie i tankujcie ! :)

 

EDIT:

Ale nie potrafię już polecić np. BP na Wrocławskiej w Bytomiu (dawny ARAL), bo oprócz moich kłopotów przed laty po zatankowaniu tam, znajomy z Passata‘97 po zatankowaniu do pełna - wyraźnie więcej paliwa niż pojemność baku wg instrukcji, miał tłumaczone jak to się potrafi rozszerzać bak podczas tankowania – wykład trwał do czasu przyjazdu wezwanej na miejsce policji z wydziału gospodarczego.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.