Skocz do zawartości

PYTANIA TYM RAZEM O BIXENONY W E36 POMOCY


rifresz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

Czytam i czytam i tylko posty o XENONACH, a co z BIXENONAMI ??

 

 

Mysle ze wielu inntych forumowiczow tez zastanawia ten temat

 

 

Wiec jak sie ma sprawa zamontowania BIXENONOW w :arrow: BMW E36 :arrow: ? Bo fajnie by bylo miec nie tylko krotkie ale tez dlugie swiatla w ksenonie.

 

Jakie konkretne zestawy polecice ?? Allegrowe HID-y ?

 

Zaznaczam ze mam lampy Boscha SOCZEWKOWE a nie zwykle w ktorych odradza sie bezdyskusynjnie montowania ksenonow ze wzgledu na efekt UFO.

 

LAMPY POSIADAM DLA FORMALNOSCI TAKIE JAK NA FOTO (SOCZEWKOWE)

 

 

 

http://img166.imageshack.us/img166/4218/beztytuutryerudfsdgfxz8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze mowie bo nie znam sie ale napewno na allegro bixenony są pod żarówke H7 a z tego co wiem w twoje reflektory są pod h1

 

a xenon Ci nie wystarczy ??

 

a co do zestawó HID to tutaj masz tamcik poczytaj :

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=65314&highlight=hid

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie producenci bi xenonem nazywaja lampe w ktorej jest 1 palnik d2s i przeslona zaslaniajaca polowe soczewki. w ten sposob mamy swiatla krotkie - mijania, po pociagnieciu dzwigni na swiatla dlugie elektromagnes otwiera przeslone i swieci cala soczewka - mamy swiatla dlugie. czasem producenci stosuja w/w lampe i oprocz tego dodatkowo swiatla dlugie na standardowych zarowkach, ale wtedy zapalaja sie one tylko gdy migamy zeby ostrzec innych kierowcow.

 

na allegro pojawily sie kity i przejeto nazwe bixenon dla zestawow - odpowiednikow h4 - bo tu zarowka ma 2 wlokna - krotkie i dlugie swiatla. jest kilka patentow na takie pseudo bixenony:

1. palnik na krotkie i halogen obok dla dlugich

2. 2 palniki - na krotkie i dlugie - 2 przetwornice

3. 1 palnik na krotkie i dlugie - ma zamontowana przeslone ktora elektromagnesem jest przemieszczana zmieniajac ogniskowa i odslaniajac czesc palnika

 

 

tylko palniki d2s maja homologacje. zadne palniki sprzedawane w kitach ich nie maja - literka e w koleczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym to przeszkadza? kodeks drogowy dopuszcza stosowanie 4 swiatel drogowych. sam zamowilem soczewki z ruchoma przeslona z mercedesa i bede adaptowal je do lamp z e34, zamontuje tu ksenony d2s a te co teraz mam zamiast h1 powedruja do drogowych. w ten sposob bede mial 4 ksenony na drogowych i 2 na krotkich, jak bede chcial pomigac komus z naprzeciwka to tylko przeslona z biksenona sie bedzie poruszac - trzeba bedzie przerobic manetke, ale to nie problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wiekszosci aut tak jest ze do krotkich jest ksenon a do dlugich halogen, chyba ze jest 1 lampa i bixenon. zawsze mozesz posilkowac sie zarowkami halogenowymi niebieskimi co swieca jak 4000K, podobny odcien do ksenonow. chyba ze dasz sie namowic na 6000K lub wiecej - nie polecam, swiatlo za niebieskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby mieć Bi-Xenon z prawdziwego zdarzenia, powinieneś zastąpić soczewki, które obecnie masz w lampach takimi z przesłoną.

Ja kupiłem jakiś czas temu soczewki Bi-Xenonowe z E60 (śr. soczewki 72mm) na żarnik D1S, ale niestety są za duże do lamp od E36.

Możesz pokombinować z mniejszymi soczewkami.

 

Pomysł wstawiania 2 zestawów Xenonowych (jeden na krótkie, drugi na długie) moim skromnym zdaniem nie ma sensu. Pamiętaj że żarnik xenonowy nie lubi częstego włączania i wyłączania, co w światłach drogowych zdarza się nagminnie (nie mówię tu tylko o popularnym mruganiu).

 

Moja rada jest taka:

- albo zakup i zamontuj soczewki (projektory) Bi-Xenonowe

- albo załóż na światła drogowe żarówki halogenowe o temp. ok 4000K

 

Powodzenia w modach ;-)

 

PS. Pamiętaj o porządnym ustawieniu świateł, bo zapewne samopoziomowania nie masz ;-)

 

Pozdro,

H.

Moje BMW 330d E46 Sedan '04 (manual) wciąga średnio:

http://www.motostat.pl/user_images/15057/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.