Skocz do zawartości

Uszkodzony czujnik spalania stukowego na komputerze


Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

1)Na komputerze systematycznie wyskakuje mi błąd: uszkodzony czujnik spalania stukowego, błąd powtarza się co kilka dni. Czy to faktycznie czujnik czy moze być jakaś inna przyczyna? Auto jeździ jak zawsze nic się już nie dzieje.

 

2)W którym miejscy jest takowy czujnik? Gdzie go szuakć może jakieś zdjecia jak sie do neigo dobrać.

 

http://bmwfans.info/original/E34/Lim/525i-M50/ECE/L/A/1993/09/mg-11/ill-11_1161/

i jest to chyab p[ozycja 14 tylko gdzie on jest przykręcony :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik spalania stukowego

Funkcja:

stukanie jest niekontrolowaną formą spalania w silnikach o zapłonie iskrowym.

Ponieważ długotrwałe stukanie może doprowadzić do uszkodzenia silnika należy je kontrolować i regulować.

 

Możliwe przyczyny awarii:

 

Braki styku

Wewnętrzne zwarcia

Drgania

Nieprawidłowy montaż

Przerwy przewodów

Uszkodzenie mechaniczne

Symptomami kłopotów mogą być:

 

Zapalenie się lampki kontrolnej silnika

Zapisywanie kodu usterki

Mała moc silnika

Zwiększone zużycie paliwa

Diagnostyka:

 

Odczyt zapisu pamięci błędów

Kontrola czujnika pod kątem poprawnego osadzenia i momentu dokręcenia

Kontrola elektrycznego przyłącza przewodów czujnika, wtyczki i czujnika pod kątem poprawnego połączenia, pęknięcia i korozji

Kontrola za pomocą oscyloskopu

 

No nie wiem czy jeździ tak jak zawsze, moze spala ciut wiecej niz na sprawnym...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam z ciekawości, bo mam carsoft i moje 528 trochę niedomaga, podejrzenie też pada na ten czujnik, a skoro carsoft go wykrywa, to muszę podłączyć i sprawdzić. A czujnik w E39 jest pod kolektorem dolotowym, wygląda jak "okulary" okrągłe dwa kółka połączone oddzielnymi przewodami do jednej wtyczki. A wtyczka ta wchodzi tuż przy samym silniku w "łoże" gdzieś tak na pośrodku kolektora. Musisz sobie poświecić i zdjąć obudowe ze środka silnika.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do kogo jest skierowana ostatnia uwaga, odnosze wrażenie, że do mnie. Mechanikiem nie jestem, a czujnik ten u siebie widziałem, są dwa kółka, tak jak napisałem, połączone oddzielnymi przewodami do jednej wtyczki. Pisałem o umiejscowieniu wtyczki, a kołka są przykręcone do silnika. Nie wiem jak jest w E34, bo tak jak pisałem, nie jestem mechanikiem, a czy są dwa te czujniki, tego też nie wiem. Mistrzu z Kutna.

był E34 525i, E39 528i

jest E60 530d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Ja tez mam problem z czujnikami spalania stukowego, w E34 520 24V M50, jako ze sterownik mam Siemensa to czujniki sa tez Siemensa, sa one umieszczone pod silnikiem krokowym który się znajduje pod kolektorem, sa dwa, jeden na trzy pierwsze cylindry i drugi na reszte. Przykrecone sa sruba M8x 30mm momentem 20Nm.

Po skanowaniu samochodu BMW INPA nie wykazało mi bledow, ale można w tym programie podejrzec odczyty z czujnikow na zapalonym silniku i na biegu jalowym wariuja mi, a nie powinny skakac. Prze to ze daja sygnaly zmienia się prawdopodobnie kat wyprzedzenia zaplonu. Zakupilem już uzywki i sprobuje podmienic, ponizej instrukcja z TIS-a

 

%5B537%3A480%5Dhttp%3A//images29.fotosik.pl/231/1445c7114d897b7d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A możecie "zacytować" komunikat z carsofta o błędzie tego czujnika?

Bo czasem to ciężko pojąć o co chodzi temu carsoftowi?

Chcę podłączyć u siebie ale ostatnio z czasem u mnie słabo ale jak już podłączę to bym chciał wiedzieć czy nie muszę tego czujnika wymieniać ?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.