Skocz do zawartości

Olej, filtry, paski, płyny czyli serwis pozakupowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako ze nie tak dawno nabylem swoje pierwsze BMW to zastanawiam sie nad zrobieniem drugiej inspekcji. Czyli wszystkiego. Wiem ze poprzedni wlasciciel dbal o plyny ale wole dla swojego spokoju zrobic wszystko. Pytania:

 

- w silniku mam polsyntetyk Texaco Havoline 10W40, czy warto przejsc na syntetyk i czy jest to ryzykowne przy 200000 km?? Jaki olej polecacie do 323i z silnikiem M52??

- plyn hamulcowy, jaki koszt wymiany (uklad ABS) - ogolnie serwisy bo ASO pewnie drogie

- co lac do skrzyni i mostu?? Lubia syntetyki?? Jesli tak to jakie?? GL4 czy GL5??

- jakie filtry stosujecie?? ktora firma najlepsza do BMW??

- rozrzad rozumiem ze jest niewymienny ale czy jakiejs obslugi lub sprawdzenia wymaga??

 

Dzieki za odopowiedzi. Jak ktos chce to moze to byc ogolny temat o plynach w BMW, jak nabede doswiadczenia to bede sie tu wypowiadal sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał na fullsyntetyk. Jeśli ten Texaco nie sprawia problemów to nie zmieniaj. A jak już bardzo chcesz zmienić to bardzo chwalone Valvoline, Motul.

Płyn hamulcowy to groszowe sprawy.

Ja używam filtrów Filtrona. Nie miałem nigdy jakiś problemów.

Rozrząd jest wymienny oczywiście ale jeśli auto ma faktycznie 200tyś to zapomnij o nim. Jesli przez niego nie możesz spać to zajedź gdzieś do warsztatu niech sprawdzą czy jest prawidłowy naciąg łańcucha.

Jeśli łańcuch będzie się kończył to będzie grzechotał.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja kupiłem furkę z zalanym olejem półsyntetycznym Mobil Super S 10W-40, który był wymieniony tuż przed moim kupnem. Też zastanawiałem się nad wymianą na syntetyk, bo troszkę głośny silnik jest jak jest zimny. Przejmować się czy nie?

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.