Skocz do zawartości

Czasami baaaardzo spada moc 3.0 V8 :(


dredd

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem ktory sygnalizowal poprzedni wlasciciel - czasem strasznie spada moc, ze wrazenie jakby sie jechalo autem z 30 hp pod maska! Ponadto autem tzresie na jalowym, a dzwiek ajkby prakowalo kilku cylindrow :mad2:

 

Po wymianie tulejek do swiec (na oryginalne BOSCH) problem pojawia sie rzadziej ale jednak... tak raz na 200 km... :(

 

Zaobserwowalem ze problem występuje tylko na gazie (sekwencja) przy prawie pustej butli. Przelaczam na benzyne i wcale sie nie poprawia od razu (a chyba powinno gdyby to byla wina gazu) tylko po ok 10 min jazdy (o ile mozna to nazwac "jazda" :duh: ).

 

Aha, ponoc przy zakladaniu gazu zmianiono swiece. Mechanicy mowia ze moze przyczyna lezy w marnych swiecach i zeby kupic takie z 4 elektrodami. Czy w tym moze lezec przyczyna?

 

Bede wdzieczny za wskazowki. Na forum nie znalazlem takiego przypadku... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chyba miałem podobny problem lub nawet taki sam. Pojechałem z tym do mechanika i stwierdzil, że zalewa jedną stronę silnika i czuć było spalony olej, ale delikatnie.

Mechanik jeździł bez sond i było to samo. Okazało się, że świece są do wymiany(wcześniej samochód miał gaz). Kupiłem świece, wymienił mi je, ale nadal było to samo. Miałem jechać na komputer, ale gdy odpaliłem samochód na drugi dzień wszystko wróciło do normy i do tej pory jest ok.

 

Skoro mówią, że wymienili świece to może to sprawdź sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, to nie jestem odosobniony....

 

Swiece wykrecali po kolei i niby nie byly porysowane jakimis lewymi iskrami. Sam nie wiem co o tym myslec....

 

Jezdzisz na gazie teraz?

 

Ile juz czasu silnik dziala poprawnie? Czyli moze te swiece pomogly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam gazu, ale samochód miał założony, gdy był w ogłoszeniu. Gdy pojechałem go obejrzeć nie miał już go i nie ma do tej pory. Ale zapewne poprzedni właściciel nie dbał o świece, bo po wykręceniu był na nich ciemny rudy nalot... Ten problemik miałem jakoś chyba przed wakacjami.

 

Jeżeli świece pomogły to dlaczego nie pracował tak jak powinien zaraz po ich wymianie, tylko po jednym dniu stania?

Tego co pomogło nie wiem do tej pory, ale i silnikiem przestało trząść.

Może podjedź na komputer?

 

Aha, po wkręceniu nowych świec, gdy to nic nie pomogło mechanik coś wspomniał o komputerze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpowiem w sprawie świec. E32 to mój pierwszy samochód i nigdy nie miałem styczności z LPG, no może na kursie prawa jazdy Corsa miała :D

Czy u Ciebie też trzęsie się cały samochód na wolnych w momencie utraty mocy?Mój zachowywał się jak galareta.

 

Ja do dzisiaj nie wiem co było przyczyną tego problemu w moim samochodzie :? Jak to jeden z kolegów na tym forum napisał:"BMW się nie psują, tylko mają kaprysy", chyba coś w tym jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest t problem układu zapłonowego ! szukacie a znajdziecie , bardzo często ludzie wymieniali świece na nowe i chodziły gorzej niż te stare , a to sprawą kabli zapłonowych może w nich leży problem , mają przebicia i tyle .....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy mial problem z 1 cewka zaplonowa - bo tu chyba sie je naklada na swiece. problem mial ze zdiagnozowaniem ktora to, zrobil tak , zalatwil sobie 1 nowa cewke, zalozyl za 1 i jezdzil, problem dalej wystepowal , to zalozyl na 2 itd . wkoncu trafil i juz problemu nie ma.

przy tak duzej ilosci cylindrow jak wypadaja zaplony na 1 to moze nie czuc tego az tak bardzo, jedynie na mocy auto traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie macie przypadkiem problemu z membraną/odmą, czytałem kiedyś że to typowe dla wczesnych V8.

Poza tym nie rozumiem jak po kupnie można nie zmienić świeć, filtrów, oleju, przeciez to podstawa, przyjeżdza się pod dom, auto do garażu i aplikuje się pakiet startowy :roll:

Sprawdza się dokłądnie stan klocków, tarcz, zawieszenia, łożysk, panowie te auta mają po kilkanaście lat, nie wiadomo kto przed wami jeździł...

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem odpalam zawsze na benzynie lecz jak ssanie sie wylaczy to potrafi sie zadusic i zgasna. czasie jazdy jak przelacze na bezy tesz potrafi mi kichac. Mam nowe siece NGK i przewody moze przeplywka? Kolego nieufaj ludziom zawsze wymieniaj olej swiece i kable obejzyj zawieszenie to sa szybkie auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.