Skocz do zawartości

Jakie żarówki


mirasextra

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! chciałbym w swojej bmie wymienic zarówki na jakies xenonki czy cos w tym stylu. Głównie chodzi mi o to by świeciły na niebiesko (odcień) a nie jak dotychczas na zółto. Jakie to musza być zarówki i czy trzeba wymieniac całe lampy, czy szkła itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani

no coz... mozesz pojsc tanszym sposobem i wymienic sobie zarowki na Philips Blue Vision, one nie swieca na niebiesko, bo ksenony nie swieca na niebiesko tylko na bialawo-blekitny kolor, mozesz tez pojsc drozsza droga i zamontowac sobie zestaw HID z roznymi temperaturami koloru, polecam 6000k lub 8000k pozniej juz jest zbyt niebiesko, ja mam u siebie poki co oryginalne xenony (E46) ale zamowilem juz palniki 8000k bo mam blekitne autko i bedzie kolorystycznie pasowala ;D

 

wiec jeszcze raz krotko :

 

1)tanio - zarowki typu Blue vision, xenon effect tylko na Boga MARKOWE!!! philips,hella itp max 70-100zl za komplet

2) drozej ale duzo wiecej swiatla - HID od 200-800zl - ale ryzyko ze jakis niebieski pan sie uprze ze w twoim modelu nie bylo xeenonow i bedzie mandacik

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:search: :search: :search:

było już sporo wątków o żarówkach w tym też o xenonowych z tesco. Żadna żarówka nie będzie ci świecić tak jak xenony i każdy od razu zauważy rózńice :!:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak:

Radzę uważać na żarówki imitujące xenony,gdyż są one dużej mocy. Ja miałem 100 watowe gdy je założyłem zaczęły się kable fajczyć :jawdrop: wiec wróciłem do zwykłych.

A co do prawdziwych ksenonów z całą instalacją, to zależy od zasobności portfela,jak dla mnie zbędny bajer.

Pozdrawiam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam 6000k lub 8000k

 

Pomijajac ze legalna temperatura moze wynosic maksymalnie 4200K mozna polecac :) Jesli nie masz seryjnie montowanych kseonow daruj sobie, do ksenonow trzeba miec uklad poziomowania bo bedziesz walil innym po oczach i prosil sie o zabranie dowodu. Wymien zarowki na philipsy blue vision, koszt ok. 100 zl za 2 sztuki i ciesz sie pieknym bialym swiatlem, do kompletu wrzuc diody postojowe i bedzie zacnie... :cool2:

 

A ja powiem tak:

Radzę uważać na żarówki imitujące xenony,gdyż są one dużej mocy. Ja miałem 100 watowe gdy je założyłem zaczęły się kable fajczyć

 

Zarowki 100 watowe mozna stosowac tylko w instalacji dostosowanej do uzycia zarowek o podwyzszonej mocy, BMW jak zauwazyles takowej nie posiada :) wymien na standartowe 55/65 watt... Nie zapomnij ze w compact masz zarowki mijania HB3 a drogowe HB4 :) Tutaj masz philips'y:

 

http://moto.allegro.pl/item289306510_philips_zar_hb3_hb4_12v_60w_51w_blue_vision.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma do sprzedania jedną nową żarówkę HB3 (12V 60W) Philips Premium +30% extra light oraz jedną nową HB4 (12V 51W) Philips Blue Vision Xenon effect. Spaliły mu się dwie żarówki, więc kupił nowe na tzw. "pałkę", czyli nie sprawdził, co u niego siedzi. Okazało się, że ma H1...

Może jest ktoś zainteresowany? To podam numer GG do kolegi, odda taniej niż na Allegro. Jedno opakowanie jest otwarte, drugie nie ruszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Ja używałem żarówek Philips Blue Vision ale często się przepalały, cena w stosunku do jakości to katastrofa.

Obecnie używam angielskich żarówek HQ Xenon Efekt i jestem bardzo zadowolony, nie przepalają się i świecą o niebo lepiej od Philipsów Blue Vision (bardzo zbliżony kolor do oryginalnych xenonów). Widziałem że są też dostępne na alegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brales te zarowki na allgero? Bo wlasnie sie zastanawiam nad tym tworem... Juz pytalem o philipsy ale podobno to pada dosc szybko, wiec jak mam kupic zarowki dla zabawy to przynajmniej by nie kosztowaly kroci. Zastanawiaja mnie jeszcze Osram Nightbreaker, ma to ktos? To jest a'la xenon czy zwyczajny halogen o zwiekszonej mocy? Podobnie Osram Silverstar, jak z nim jest bo z tego co sie orientuje to Osram a'la xenon to Cool Blue, ale czy tylko ten model czy cala w/w trojka od Osram jest a'la xenon?? Edytowane przez Sendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w markecie jakieś żarówy silver coś tam :mrgreen: zapłacilem za 2szt 12zł:) i.... świecą bardzo ładnie na biało lekko wpadają w błękit:)nie przepalają się, nie są to 100 :8) wszystko gra :dance:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tylko z tym ze w sedanie sa H1 ktore sa wszedzie do dostania, i markowe i marketowe, w compactach zas uwidzieli sobie na mijania HB3 ktorych w sklepach nie ma za czesto, i nawet tam trzeba brac na zamowienie i dopiero sprowadzaja :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compact pod tym wzgledem jest pokrecony. W tych reflektorach jest wszystko. Mijania HB3 drogowe HB4 a przeciwmgielne H1... :mad2: Ciekawi mnie tylko kto i po co takie rozwiazanie wymyslil :think: Zeby nie przeciagac, jesli trafia tu jacys uzytkownicy zarowek Osram (philips nie wzbudza mojego zaufania) to prosze o wypowiedz a na obecna chwile koncze, pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, o żarówkach osram i philips jest na forum bardzo dużo. Ja używałem philips blue vision i vision plus - te pierwsze były lepsze. Jeden i drugi komplet wytrzymał ponad rok. Sendra, teraz coś dla Ciebie ;) Używałem osram cool ice i silver coś tam, paliły się co 3 miechy (ja do tych zaufania nie mam). ale z tym paleniem żarówek to u każdego jest inaczej, aż dziwne. :think: Od jesieni mam osram night breaker i są super. Jestem bardzo zadowolony!! Światło jest białe (żarówki nie są wzorowane na jakiś xenon) i ładne. Do Philips Blue Vision nic nie miałem i prawdopodobnie założę je na "długie", ale night breaker będą zawsze (no chyba, że firma coś spapra ;) ) na mijania. :D Edytowane przez Lucass_81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam philipsa bluevision na mijania i drogowych. A zarowki kupilem w lipcu zeszlego roku...czyli nawet dobrze sie trzymaja :8)

 

ale kolega mial je tylko 3 miesiace wiec jest to roznie...takze totolotek.

Dodam ze caly czas jezdze na swiatlach.

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Lucass_81 za wypowiedz :) O to mi chodzilo, chce zarowki ktore swieca na jasniej i nieco na bialo ale ktore nie padaja po 3 miesiacach, bo co jak co 100zl co 3 miesiace to za duzo jak na tak blacha rzecz jak zarowki... Slyszalem w sklepie z zarowkami samochodowymi ze wszystkie a'la xenon padaja szybko dlatego nie pale sie do zamiany na to (chyba ze jakies syfki za 30zl dla efektu, wtedy to nie zal nawet). Czyli czas zaczac szukac Nightbreaker'ow :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja używałem żarówek Philips Blue Vision ale często się przepalały, cena w stosunku do jakości to katastrofa

 

Ja uzywam wlasnie takich i jak na razie nie mam z nimi problemow jezdze na nich juz ok 4 miesiecy.Wszystko ok. :cool2:

 

Tak się podczepię do waszych wypowiedzi Panowie. :D Swego czasu zastanawiałem się dlaczego jednemu żarówki marki "X" wytrzymują 3 miechy, a innemu ten sam model świeci rok. To chyba zależy od szczęścia i solidności producenta, a później od ilości dołów podczas transportu do sklepu. Napięcia ładowania mam wszyscy mniej więcej podobne. Sposób zakładania? Osramy cool ice zakładałem regularnie co 3 miesiące, oczywiście nie dotykając szkła. Nie pomagałbo, paliły się. Nic innego mądrego mi nie przyszło do głowy.

 

Nie ma sprawy Sendra. :) Ale jest mały problem, komuś z forum night breaker wytrzymały parę miesięcy. Tak jak wspomniałem wyżej, zależy jak się trafi. Jakość świecenia tych żarówek mi bardzo odpowiada, innych nie chcę. Wsadzę Philips Blue Vision na drogowe i będzie. :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.