Skocz do zawartości

koledzy pomóżcie-kontrolka MOTOR-co robic?


MarekMarecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

w trasie zapalila mi sie kontrolka motor-taka zolta w ksztalcie tak jakby silnika (znajduje sie po lewej stronie kontrolki EMLI czy czegos takiego). Silnik zaczal sie troche dziwnie zachowywac-drzal przy dodawaniu gazu az w koncu prawie nie ciagnal do przodu-tak jakby nie chodzil na wszystkie cylindry. Drzal, szarpal cos w tym stylu. Mialem juz to kiedys gdy np byly za niskie obroty do przelozenia np ruszajac z 2. Zatrzymalem sie wylaczylem silnik i gdy ponownie go uruchomilem to kontrolka zgasla. Wspomne ze ta kontrolka zawsze sie swieci podczas uruchamiania silnika i po zapaleniu blyskawicznie gasnie. Rozmawialem telefonicznie z BMW AUTO FUS i koles mi podpowiedzial ze byc moze to cewka na ktoryms z cylindrow. Jak na razie dojechalem do domu jakies 150km i nie zaswiecila sie ponownie ale zdazalo sie odczuc czasami lekkie szarpniecie. Co to moze byc? Swiece? lewe powietrze? ale akurat w to to watpie.

Aha wspomnę jeszcze ze jest to E39 520i (bez gazu).

Juz nie wiem czy mam sie martwic czy moze jest to jakas blachostka. W BMW mowili ze cewka to koszt ok 160 zł, a jesli tez stawiacie na to to moze ktos juz kupowal jakies cewki (jakiej firmy wybrac i jaki moze byc koszt wg Was), Jest jakis sposob na to zeby sprawdzic czy to akurat cewka czy cos innego?

Dziekuje za podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.