Skocz do zawartości

No to mam BMW


KamieN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka dni temu stałem się posiadaczem BmW seri 316 z gazem. Mam nadzieje że jako swieżak na tym forum czasem będę mógł się doradzić doświadczonych kolegów o moją nowa panią:) i tak jak to rok 1993 nie jest bez wad. 2 sprawy:

1. Swieca dwie kontrolki od air bag i klocków. Sprzedający twierdził że poducha świeci od wyjęcia akumulatora a klocki od ich wymiany(urwany czujnik). Klocki obejrzę, choć pewnie nie wyłączę tej kontrolki ale co z poducha???

2. Nierówno chodzi na zimnym silniku ok 600-1000 obr(zapalam na benzynie) .Kolega twierdzi że to w tym roku może być normalne, jak to widzicie?

będę wdzięczny za każdą rade, chyba że ktoś ma ochotę sobie podrwić to niech odpuści :) :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ad. 1

Żebym dobrze zrozumiał, bo dziś jeden "kartofel" trochę wymęczył moje "czytanie ze zrozumieniem" :twisted2: Pan handlarz złomu odpioł baterie(żeby np naładować) i się od tej chwili pali kontrolka airbag? :duh:

Ad. 2

Może nie palą wszystkie świeczki ale może być też 1000 innych problemów. Nie znam się na kuchenkach gazowych.

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pacan ci wcisnol ten kit- airbag nie zapala sie od wyjecia aku, tylko od wypiecia wtyczki z poduchy przy nie zdjetych klemach- a czy ona tam wogole jest- a moze to atrapa?

czujnik klockow- jesli klocki wymienil to ci czujnika nie wymienil-blachostka jesli jest tak jak pisze

co do obrotow :clap: :clap: :clap: witaj w klubie rzezbiarstwa w go...nie

( czasem da sie to usunac w 5 minut szukajac przyczyny tygodniami, a czasem bedzie tylko poprawial tego stan na chwilke: silnik krokowy, nieszczelnosci w ukladzie dolotowym, swiece, przewody, i inne podobne)

dlaczego wy nie pytaniecie sie , uczcie sie na bledach a raczej doswiadczeniach z problemami podobnymi tymi co opisujesz, innych bardziej OBeznanych w temacie :duh:

 

tak na szybkiego jesli ten przewod tam wisi od czujnika klockow to wez go "zwatuj" i zgasnie kontrolka na desce

Edytowane przez czestek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka dni temu stałem się posiadaczem BmW seri 316 z gazem. Mam nadzieje że jako swieżak na tym forum czasem będę mógł się doradzić doświadczonych kolegów o moją nowa panią:) i tak jak to rok 1993 nie jest bez wad. 2 sprawy:

1. Swieca dwie kontrolki od air bag i klocków. Sprzedający twierdził że poducha świeci od wyjęcia akumulatora a klocki od ich wymiany(urwany czujnik). Klocki obejrzę, choć pewnie nie wyłączę tej kontrolki ale co z poducha???

2. Nierówno chodzi na zimnym silniku ok 600-1000 obr(zapalam na benzynie) .Kolega twierdzi że to w tym roku może być normalne, jak to widzicie?

będę wdzięczny za każdą rade, chyba że ktoś ma ochotę sobie podrwić to niech odpuści :) :8)

 

:cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy w przemilym klubie, po ziemniaku chyba wszyscy jestesmy w dobrym chumorze, koledze polecam uzycie opcji szukaj :-)

 

co do poduchym smiem twierdzic ze sprzedajacy cofal licznik i bez zegarow przeparkowywal auto. to czeste zjawisko, komp poduchy wykrywa brak kontrolki - zarowki i zaraz to sygnalizuje. no chyba ze auto mialo dzwona i zalozona jest zaslepka, ale chyba by sie ktos pofatygowal zeby zamaskowac zarowke :-)

 

p.s. od siebie zycze dlugiej i bezawaryjnej eksploatacji samochodu najlepszej marki na swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz sznureczek pod siedzeniem ??? :mrgreen:

wrazie pytan odsylam dokolegi napewno pomoze ma juz doswiadczenie...

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=69638

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej nie pytaj kolegi!

no chyba, że

stanie się rzecz iście dziwna, gdy kolega będzie wychodził z auta, prawe przednie drzwi z siedzenia przedniego będzie miał w ręce swój powiedzmy, kole, którego średnica jest podobna do średnicy złotówki.

to wtedy odrazu na PW do Ziemniaka. :norty:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na kuchenkach gazowych.

 

No tos powiedzial w temacie, moze sie myle ale chyba jestesmy na forum BMW a nie Mastercook'a wiec znajomosc na kuchenkach nie jest konieczna... Kiedy Wy wreszcie wyrosniecie z tych przytykow? Ja jeszcze moge usprawiedliwic wlasciciela R6, ale diesela? Wiesz do czego diesel sie nadaje? No wlasnie... na role :twisted2: Sa rzeczy kolo ktorych nie moge przejsc obojetnie i to jedna z takich, wybaczcie... :modlitwa:

Edytowane przez Sendra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widze ze tamat "kole" jest juz obecny wszedzie, i ze nie tylko ja dostalem PW od kolegi :)

 

GRATULUJE I ŻYCZE UDANEJ EKSPLOATACJI JEDYNEGO, SŁUSZNEGO AUTA :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kolegi ziemniaka to nieco liznalem tematu ale nie przesledzilem watku do konca... :( A co do samego gazu to jakies mgliste pojecie o nim mam aczkolwiek bardziej z teorii, zas z praktyki, mam u siebie gaz 2 generacji, samochod byl z nia kupiony, czyli wszystko zle mozna powiedziec... Mimo to dziala i to calkiem dzielnie. Od sierpnia odkad mam samochod nie strzelil ani razu a jezdze normalnie jak na beznyznie (do 4500obr/min bo wyzej nie ma sensu w 316), spalanie ustabilizowalo sie na poziomie 12,5 litra obecnie, w lecie potrafilo zejsc do 9 litrow w cyklu mieszanym 50/50 i 11 w miescie, wiec jak na 2 generacje sa to wartosci zacne. Z teori wynika ze gaz jest paliwem doskonalszym od benzyny, jedynie wazne jest umiejetnie sie z nim obchodzic. Zle ustawiona aparatura paliwowa (zaden wyczyn w 10 letnim pojezdzie i starszym) moze doprowadzac do osadzania sie niespalonych resztek benzyny na gladzi cylindrowej co skutecznie pozbawia je filmu olejowego przyspieszajac zuzycie silnika, malo tego jesli sie nie reaguje te niedopalone resztki moga ociekac do komory korbowej trwale pozbawiajac olej jego wlasciwosci (bezpowrotnie), taki mini efekt domina... Z gazem nie ma tego problemu, jest za to inny problem, wilgoc w spalinach... Jednakze nie takie tegie glowy jak nasze i na to znalazly rade. Primo gaz powinien byc wlaczany po osiegnieciu przez silnik optymalnej temperatury pracy, secundo przed dluzszym postojem (np. na noc) powinno sie ostatnie kilka kilometrow (do 5) przejechac na beznynie by przesluszyc silnik ze spalin gazu, jako ze spaliny pochodzace ze spalania benzyny sa suche. Ot cala filozofia... Problemy takie jak strzelanie gazu czy spadki mocy zostaly juz rozwiazane nie w sekwencji ale w 2 generacji za pomoca genialnego urzadzenia jakim jest BLOS. Nie przyjal sie jednak z tego wzgledu o ktorym pisal robertbmw, za malo elektroniki odpowiedzialnej za sterowanie tym wszystkim. Zyjemy w czasach w ktorych skomplikowanym a przez co zawodnym ukladom elektronicznym ufa sie bardziej niz dobrej sprawdzonej mechanice. Ale chyba odbieglismy znaczaco od temartu wiec zakoncze na tym co napisalem, a jedyne o co mi chodzi to o ta "dyskryminacje" gazu... I prosze wybaczyc ta role :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ad. 1

Żebym dobrze zrozumiał, bo dziś jeden "kartofel" trochę wymęczył moje "czytanie ze zrozumieniem" :twisted2: Pan handlarz złomu odpioł baterie(żeby np naładować) i się od tej chwili pali kontrolka airbag? :duh:

Ad. 2

Może nie palą wszystkie świeczki ale może być też 1000 innych problemów. Nie znam się na kuchenkach gazowych.

 

Widac ze pacanow na tym forum nigdy za duzo.

Kolega ma gaz i to jego sprawa. Ciekawe dlaczego ty akurat kupiles diesla?? Czy nie dlatego ze cie nie stac na benzyne?? Jesli nie masz nic do powiedzenia w temacie to sobie daruj. Osobiscie uwazam ze diesle dobry ale do ciezarowki. Klekotu spod maski nie znioslbym. A ze leje gaz do mojego 325 jakos mnie nie czyni gorszym od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka dni temu stałem się posiadaczem BmW seri 316 z gazem. Mam nadzieje że jako swieżak na tym forum czasem będę mógł się doradzić doświadczonych kolegów o moją nowa panią:) i tak jak to rok 1993 nie jest bez wad. 2 sprawy:

1. Swieca dwie kontrolki od air bag i klocków. Sprzedający twierdził że poducha świeci od wyjęcia akumulatora a klocki od ich wymiany(urwany czujnik). Klocki obejrzę, choć pewnie nie wyłączę tej kontrolki ale co z poducha???

2. Nierówno chodzi na zimnym silniku ok 600-1000 obr(zapalam na benzynie) .Kolega twierdzi że to w tym roku może być normalne, jak to widzicie?

będę wdzięczny za każdą rade, chyba że ktoś ma ochotę sobie podrwić to niech odpuści :) :8)

 

 

mozesz podpiac swoja binue pod komputer i zobaczysz w czym tkwi blad i czemu wybija kontrolke poduchy ale zanim to zrobisz upewnij sie ze masz airbag a nie zaslepki i czy wtyczki sa podpiete.

 

co do kontrolki z klockow to prawdopodobnie czujnik jest niepodpity

 

a co do ziemniaka ktory jest juz wszystkim znany to ponoc przebywa na forum pod innym nickiem i rozpowszechnia swoje jakze powazne problemy :jawdrop:

"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Thx za życzenia :)ważniejsze dzieki za cheć pomocy, jak tylko znajde troszke czasu zaczne próbować rady które tutaj podajecie. mniej ważne jeden dzień na forum i moje obserwacje : BmW to auta dla ludzi z klasa która tutaj jest na wysokim poziomie, niestety docinki typu handlarz złomu itp. jak wszędzie komuś dużo radości sprawia próba docięcia innym, ŻyciE :)

P.s gdyby ktoś natrafił na coś o tym czujniku pod siedzeniem proszę o link probowałem wczoraj szperać ale 192 strony postów to duzo:) pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Thx za życzenia :)ważniejsze dzieki za cheć pomocy, jak tylko znajde troszke czasu zaczne próbować rady które tutaj podajecie. mniej ważne jeden dzień na forum i moje obserwacje : BmW to auta dla ludzi z klasa która tutaj jest na wysokim poziomie, niestety docinki typu handlarz złomu itp. jak wszędzie komuś dużo radości sprawia próba docięcia innym, ŻyciE :)

P.s gdyby ktoś natrafił na coś o tym czujniku pod siedzeniem proszę o link probowałem wczoraj szperać ale 192 strony postów to duzo:) pozdrawiam :D

a ty skad zes sie urwal,z choinki ???? :roll2:

Edytowane przez cool_wicia

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie tak, na szybkości kolega mi rzucił hasło że takowy jest tutaj piszecie o nim więc pytam. Wspominał także że jego przepięcie może wyłączyłoby ta kontrolkę.

Pewnie podjadę do mechanika jednak:)

Edytowane przez KamieN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty skad zes sie urwal,z choinki ???? :roll2:

 

Spokojnie. Kolega Palermos mial chyba na mysli slynny juz czarny sznurek Ziemniaka :D

 

to nie byl odo palermos tylko do kamyka cytat mi sie nie wkleil!!!

 

pozd zwolennikow pyrkow :mrgreen:

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty skad zes sie urwal,z choinki ???? :roll2:

 

 

to nie byl odo palermos tylko do kamyka cytat mi sie nie wkleil!!!

 

pozd zwolennikow pyrkow :mrgreen:

 

Kolejny złośliwiec? :nienie:

nieprawda :sad2: :twisted:

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.