Skocz do zawartości

może ktoś pomoże w nowym roku????


Tomasz 525TDS

Rekomendowane odpowiedzi

witam

w nowym 2008 roku życzę przyczepności i niezawodności naszych autek!!

 

mam mały kłopot może ktoś pomoże ocenić to auto?

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3908057

 

mieszkam na drugim końcu polski a może znajdzie sie ktoś z Gorzowa Wlkp. kto mógłby obejrzeć to BMW?

 

ze zdjęć widać ze nie jest to wypasiony model i ma wymęczoną kierownice patrząc na cenę można sie zasugerować ze niby też coś nie tak ale może ktoś pomoże w dylemacie? bo lecieć na drugą stronę Polski żeby sie zawieść :mad2:

 

będę wdzięczny pozdrawiam!!! :modlitwa: !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie racje chyba sobie odpuszczę ten temat

 

chciałem zamienić moje E34 na E38 ale chyba zostanę przy tym co mam

gdyby ciekawiło kogoś co teraz mam to można luknąć tutaj

 

http://allegro.pl/item289096619_bmw_525tds_touring_zadbana_bogata_wersja.html

 

wiem że komfort i wrażenia są nie porównywalne ale nie wiem czy warto zamieniać zadbane auto nad którym długo sie pracowało na coś nieznanego może lepszym pomysłem było by przeznaczenie gotówki na odświeżenie tapicerki w mojej Piątce :roll2: :?: dzięki za odpowiedzi :modlitwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w swoje auto wsadziles odpowiednia iilosc gotowki. nie boisz sie jechac nawet do francji, wiesz na co stac twoje auto. czy naprawde zalezy ci na zmianie? kupisz jeden wielki pytajnik, nie licz na to ze za cene zadbanej igly e34 ktos sprzeda ci e38. zeby dobrze kupic e38 musisz liczyc na wydatek 25kzl. takie moje zdanie.

 

p.s. ladna ta twoja 5`ka, i wyposazenie tez niezle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może lepszym pomysłem było by przeznaczenie gotówki na odświeżenie tapicerki w mojej Piątce :roll2: :?: dzięki za odpowiedzi :modlitwa:

nie wiem ile pieniedzy pochlonie odswiezenie tapicerki ale moze warto by bylo przytrzymac kazde pieniadze, przeczekac chocby rok, moze cos dozbierac w miare mozliwosci i... kupic bardziej zadbane e38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to racja z tym wielkim pytajnikiem

 

wiem jakie jest moje auto i na co je stać! jestem pewien swojej Buni ze wsiadam i jadę i ze sie nie zawiodę (no może trochę koloryzuje bo los lubi płatać różne figle)

kombi trafiło mi sie niechcący bo było dobrze zadbane do tej pory zazwyczaj wożę powietrze. a co do zamiany na e38 to liczyłem sie z wyłożeniem max do 30k zł. no ale zawsze pozostaje dylemat :mad2:

 

szczerze to chyba każdy czasem ma tak że szuka miodu w d... :lol:

 

no chyba ze nie potrzebuje zmiany wtedy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie 3 razy czy potrzebujesz e38,piszesz ze wozisz powietrze, domyslam sie ze jezdzisz sam lub max w 2 osoby. twoja ktos lyknie i bedzie sie rozkoszowal jazda, bo pewnie przez pare lat nic nie dolozy, a ty bedziesz klnal ze ktos mogl tak zaniedbac auto. ja tez startowalem do e32/e38, ale tez sam jezde w 99% wiec wybor padl na e34. malo skomplikowane auto i wozi moje 4 litery juz przez 2 lata, jak na razie dokladam do niej tylko gadzety z lepszych wersji wyposazeniowych. znam je na wylot i o 3 w nocy moglbym sie wybrac na koniec swiata.

 

p.s. tylko ja nie mam cisnienia na zmiany auta co 2 lata. moje auta sa ze mna do konca i koncza razem ze mna, raczej z szlifierka katowa :-) tym pewnie bede jezdzil do jej konca, bo jest fajna i nie brakuje jej niczego co maja auta nowe z salonu. a przynajmniej ma to cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak, ja tez jezdze e 38 i woze powietrze, poporstu lubie duze auto i niemusze tlumaczyc sie dlaczego i po co, a niech pali wiecej no i co z tego, daje mi satysfakcje a nie zawsze musi ktos jezdzic z tylu, a co do bzdur ze niekupisz dobre e38 za 20tys to bajka, ja kupilem jeszcze taniej i jestem mega zadowolony, a ze ktos tam pisze ze kupisz i wsadzisz odrazu 10tys to niech sie w glowe puknie bo w co tyle pienedzy mozna wsadzic!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a jak juz wsadzilem to gdzie miales oczy jak kupywales!!!!!!! i wiem jedno im wiecej bedziesz wybieral/przegladal/marudzil tym wieksze gowno shit kupisz
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu miales szczescie, polak jest taki ze jak sie nosi ze sprzedaza auta to juz w niego nie inwestuje, 7ke sprzedac nie tak latwo wiec jesli ktos oglasza przez rok to domysl sie jak auto moze wygladac. kolega ma auto, nie szuka nowego. po prostu zastanawia sie nad zmiana na wieksze. to inna sytuacja niz twoja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu miales szczescie, polak jest taki ze jak sie nosi ze sprzedaza auta to juz w niego nie inwestuje, 7ke sprzedac nie tak latwo wiec jesli ktos oglasza przez rok to domysl sie jak auto moze wygladac. kolega ma auto, nie szuka nowego. po prostu zastanawia sie nad zmiana na wieksze. to inna sytuacja niz twoja.

 

7 sprzedać łatwo lub trudno to zależy od sytuacji

 

łatwo

- jak auto jest w b.dobry stanie to sprzedaż bez problemu nawet 750 (ja np. miałem już kilka propozycji odkupu mojej)

- jak autko jest bardzo bardzo tanie

 

trudno ogólnie jak jest szrot lub cena z kosmosu np. widziałem e38 za 70-80 tys wystawiane :)

 

ale jak masz 7 to najczęsciej zamieniasz się w góre np. u mnie tak własnie będzie bede szukał teraz pewnie jakies 750 lub 740d 2000/2001 za dopłatą z mojej strony.

 

p.s.

co do kosztów sam zakup to dopiero początek przygody z 7.Na początek musisz miec przygotowane conajmniej 3000 zł na inwestycje (wymiana oleju w silniku i skrzyni pewnie jakies duperelki w zawieszeniu itp.)Oczywiscie ktos zaraz powie ze nie ma potrzeby inwestycji ale z mojego doświadczenia wiem że w KAŻDE auto nie nowe trzeba mniej lub więcej zainwestować i mieć święty spokój.3000 zł to minimum bez względu na rocznik e38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba jestem w punkcie kuliminacyjnym. kazdy nastepny samochod musial byc "wiekszy". dzis mi sie marzy przejsce w dol. z 7 na 3. tylko rzeczywiscie naleze do tych co to nie umieja wylaczyc emocji. niby auto to rzecz i powinno sie podchodzic jak do zmiany szczoteczki do zebow...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, niewiem skad wzioles te 3tys zl?? olej w silniku i skrzyni max 500zl, wszystkie!!! wachacze przod i koncowki nastepne max 500zl a gdzie jeszcze 2 tys?? chyba ze kupujesz odrazu nowe opony to wtedy 3tys ci wystaczy, ale 3tys minimum?? chyba ze jestes drobiazgowy az do bulu i wymieniasz wszystko co nie w smak.
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, niewiem skad wzioles te 3tys zl?? olej w silniku i skrzyni max 500zl, wszystkie!!! wachacze przod i koncowki nastepne max 500zl a gdzie jeszcze 2 tys?? chyba ze kupujesz odrazu nowe opony to wtedy 3tys ci wystaczy, ale 3tys minimum?? chyba ze jestes drobiazgowy az do bulu i wymieniasz wszystko co nie w smak.

 

no to policzmy

 

- olej w skrzyni(wymiana dynamiczna) + uszczelka + filtr + usługa= 12 x 20 + 100 + 100 +100 = 540

- olej w silniku + filtry powietrza + paliwa + oleju + robocina = 120 + 80 + 200+ 80 = 480

 

już jest 1020

 

pewnie paski do wymiany = jakies 250 zł + robocina

 

wachacze 500 zł przód (jeśli teknoroty) - wachacze tył 400 jesli tez teknoroty + robocizna + zbieżnosc bo sie rozjedzie = m.w. wymiana wachczy + końcówk+łączniki jakiś 1500 zł z robocizną + 150 zbieżność

 

dalej chcesz liczyć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert , bez urazy ale chyba ktos na sprzedazy czesci zarabia wiecej niz na robociznie, nawet w ASO te czesci - uszczelki filtry , sa tansze niz napisales

nie w kazdym aucie po zakupie trzeba wymienic kompletne zawieszenie - wszystkie wahacze.chyba ze swiadomie kupujesz auto zaniedbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert , bez urazy ale chyba ktos na sprzedazy czesci zarabia wiecej niz na robociznie, nawet w ASO te czesci - uszczelki filtry , sa tansze niz napisales

nie w kazdym aucie po zakupie trzeba wymienic kompletne zawieszenie - wszystkie wahacze.chyba ze swiadomie kupujesz auto zaniedbane.

 

filtr + uszczelka do skrzyni 5hp30 kosztuje 200 zł - oczywiscie mówimu o oryginale

nie wymianiałem całego zawieszenia - podawałem tylko przykładowe ceny części - mówimy oczywiscie o zamiennikach bo na oryginałach wyszło by to jakies 5000-7000 tys.

 

po prostu wiem ze w kazde autko trzeba włożyc - nibu tu drobiazb niby tam i się uzbiera - nie mówiąc już o większych naprawach

 

i nie mów mi ze filtr i uszczelka do skrzyni kosztuje 30 zł :)

podałem także cene za littr esso lt 71141 po znajomości bo w seriwsie wołają za niego od 90 zł/litr

 

 

pozdrawiam

 

nie chce nikogo straszyć ale jeżeli chcesz miec auto tip-top to trzeba sie na wydatki przygotować

np głupi akumulator to od 500 wzwyż itd itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale jak bym kupywal auto i musial wymienic przykladowo wszystkie wachacze i aku to bym go niekupil, ja w swoim wymienilem amorek, silownik sprzegla i drazek stabilizatora oraz oleje, amorki przod monroe 500zl, lacznik stabilizatora 25zl silownik sprzegla 58zl, oleje 200zl i tyle, policz sume, a jak kupywalem to wiedzialem ze to trzeba zrobic i dlatego kupilem taniej, a ze ciagle dyskutuje z tobą to dlatego ze jak kolega chce se kupic e38, poprostu zmienic auto a tu juz go strasza ze musi wydac 5 czy 10tys zl na dziendobry, zastanawia mnie ile ty dales za auto i ile wydales w pierwszym miesiacu
www.auto-optima.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.