Skocz do zawartości

opoznienie w skrzyni - automat


mr.hahn

Rekomendowane odpowiedzi

czesc. cos sie bzyka w mojej niuni. przy zmienie biegu z P na R lub D, wszystko jedno nastepuje duze opoznienie. wyglada to tak:

zmieniam z P na R i samochod nie reaguje, mozna gazowac a on bedzie stal w miejscu. gdy sie gazuje, obroty ida ale auto stoi, dopiero po okolo 5 sekundach zalapuje bieg wsteczny i dziala. tak samo jest z innymi biegami. co to moze oznaczac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze , automat nie lubi szybkich zmian biegu. Po przełaczeniu z D na R nalezy chwilkę poczekac i wtedy ruszać, oczywscie nie z gazem w podłodze. Jesli zrobisz to za szybko, może sie tak zdarzyc.

U mnie wystepowało lekkie opóznienie, po zmianie oleju znikinęło.

Moze też być problem z tarczkami, np jazdy do przodu...

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze ja dokladniej opisze problem:

dbalem o ta skrzynie jak o wlasne dziecko;). nigdy nie zmieniam biegow za szybko i nigdy za wczesnie nie zwiekszam obrotow silnika. problem wyglada tak.

juz nawet podczas postoju np na swiatlach bieg sie pieprzy i gdy zapala sie zielone ja zdejmuje noge z hamulca i wciskam gaz to obroty leca a samochod stoi lub stacza sie do tylu, dopiero po ilku sekundach zalapuje, szarpie i jedzie. czasami nawet gasnie. poprostu czuc, ze cos sie spieprzylo. problemy zaczely sie gdy mialem wybuch gazu. mialem czesto takie wybuchy ale ostatnio po takim wybuchu skryznia w ogole przestala dzialac i przez pare minut swiecila sie kontrolka z wykrzyknikiem na tabliczce kontrolek skrzyni. (miedzy literka D i E). juz nigdy nie zatankuje lpg. napewno nie w tym samochodzie. prosze o sugestie. aha jezeli ktos chce napisac "jedz do mechanika" to niech tego nie pisze bo wiem o tym;) ale moj mechnaik przyjmuje dopiero w przyszlym tygodniu. pytam was zeby zorientowac sie ogolnie ile ewentualnie kasy potrzebuje a moze cos sie przestawilo czy poluzowalo? moze moge to naprawic sam?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie wchodzi w awarię to może być wina pozycjonera kolego gnaj do fachowca niech to obejrzy puki jeszcze jezdzi ja miałem kiedyś podobny problem tyle ze po ruszeniu skrzynia wchodziła w awarię , efekt koncowy 5000 w plecy i wszystko wymienione na nowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam skrzynie 5HP18 nie wiem jaka Ty masz

ja osobiscie dolewalem tak:

stoje na kanale (auto zimne); jedna osoba odpala silnik wrzuca na D lub R i trzyma na hamulcu, druga osoba odkreca w misce skrzyni korek kluczem imbus 17 mm jak olej nie wylatuje to biore wczesniej juz przygotowana stara pompka do pompowania kol (taka z przewodem); wlewam do niej olej a koniec przewodu wciskam w dziure wlewową i pompuje w nią tyle oleju az zacznie sie wylewac wtedy zakrecam korek; druga osoba przerzuca na P gasi motor i gotowe

Czynnosci te wykonuje jak najszybciej zeby sie olej nie rozgrzal bo wiadomo ze zwieksza swoja objetosc

Tak mi powiedziano i tak robie - narazie jest dobrze

dolewam ok 0,5l na miesiac bo mam delikatny wyciek

Troche glupio zrobili ze nie ma bagnetu do sprawdzania stanu oleju :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytaj dokladnie poczatek tematu- http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=33255&highlight= kolega biernus dosc dokladnie to opisal

bo potem byly przekomazania nad jakoscia i rodzajem oleju, ale jest opis jak zmienic.

 

gdzies mialem linka do opisu by robertbmw, ale nie mam tak na ta chwile, jak bedzie ci malo wiedzy daj info to poszukam (moze jest ten link w w/w temacie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.