Skocz do zawartości

[e34] akumulator...


j0hnny2007

Rekomendowane odpowiedzi

Juz widzę te 45 Ah które dziala prawidłowo, u mnie niestety jest jeszcze 55Ah ale to tylko do nastepnej zimy, chyba ze zmienię wczesniej. Najmnie co tam upakuję to bedzie 74 Ah bo przy tym wyposazeniu które mam aktualnie jest to niezbedne minimum.
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 106
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

gdybys widzial moja elektronike w aucie to bys doszedl do wniosku ze 100Ah to malo, moje auto zyje :-)

 

p.s. jestem elektronikiem z zawodu i z zamilowania wiec wkladam tam co sei da:-), poza tym mam automata, wiec musze miec pewny rozruch.

Edytowane przez flash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniewst

 

zobacz co wyskoczyło na mój konkretny model:

 

http://bmwfans.info/original/E32/Lim/735i-M30/ECE/L/A/1992/04/mg-61/ill-61_1286/

 

1 sztuka 85 AH :mrgreen: i dylematów nie mam,sądzę,również,że sami zainteresowani nawet mając taki duży wybór jak U Ciebie sami sobie dobiorą odpowiedni aku znając swoje dodatkowe niefabryczne wyposażenie,zachowanie poprzedniego aku przy jego pojemności,itd,itp...

 

faktycznie NIE DAŁEM RADY :cry2: z 4 lata temu jak gościu mi dobierał nowy aku,wg tabeli :mad2: (wypytał,jakie trasy,co mam w samochodzie,co prawdopodobnie będzie) i dobrał mi za mały

 

teraz b.miło go wspominam odpalając auto :evil: (odpukać działa nadal 4 rok)

 

WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU...

akumulatora też :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daawno mnie nie bylo :P

 

Na wstepie wszystkim zycze szczesliwego roku :D

 

Aku jak narazie jest ok, zywiec wymiata :D

Stal juz 2 dni nie uzywany i krecil bez problemu.

Teraz za oknem mam -15, zobaczymy...

Na dniach z ciekawosci sprawdze alternator oraz jakie napiecie jest na aku, ale chyba zdechl tylko dlatego ze bylo za malo elektrolitu, czytaj wody zywiec :twisted2:

Zamierzam kupic te zabawne ubranko dla aku, ale najpierw musze go zmierzyc, czy sie zmiesci napewno.

Pozatym jak widze, ze piszecie o tym, ze alternator moze nie doladowac aku, gdy jest za duzy, to sie zastanawiam czy nie maja co niektorzy problemow z logicznym mysleniem.

W tym wypadku, im wiekszy tym lepszy. Zastanawiam sie czy zmiesci mi sie pod kanapa 100 ;)

Nawet zakladajac, ze alternator nie doladowywalby aku do konca (ale w tym wypadku musialby byc chyba uszkodzony) to zawsze lepiej jest miec wiekszy zapas niz mniejszy. Po prostu aku rozladuje sie do pewnego poziomu, po czym zostanie z powrotem doladowany, podczas gdy mniejszy aku, bedzie mial o wiele mniejszy zapas energii, niz ow wiekszy.

 

Nie podał mi adresu ani numeru GG, poza tym byłem zajęty - byłem w niebie, bo rozgrzewałem autko podczas snu zimowego – tym razem na trasie. Sucho, słonecznie, pięknie. Człowiek zarządzi taki sen zimowy, a potem jazda własnym autkiem urasta do wielkości święta. Super.

 

Wode juz mam (mineralna tez), a gg moge podac jak chcesz na priv ;)

 

jak johny cos napisze do zawsze mi sie humor poprawia, taka forumowa ciapa:D

 

Szkoda, ze ostatnio nie mam zabardzo czasu pisac :mad2:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.