Skocz do zawartości

Zawsze mówimy o zaletach... a może tym razem o wadach?;)


bum525

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poczytaj co ludzie piszą, jak często im sie psuje uklad nawiewu i klimy.

W żadnym innym aucie ludzie nie doświadczają takich problemów.

I co ma wiek auta do tego ?

Plastik sie nie starzeje.

 

No wiek ma to do auta, że na przykład elektrozawory się w końcu zacierają, lecą w końcu cewki i w końcu uszelki puszczają. U mnie całą jedną awarią układu nawiewu było to, że z dwóch kompletów elektrozaworów złożyłem jeden "jak nowy". Zajęło mi to tak niewiele czasu, że szkoda o tym wspominać.

 

Zawory gorącej wody sie wieszają i pracują z dużą histerezą - nieliniowo.

Uklad jest źle zaprojektowany.

Zapytaj ilu osobom wciąż parują szyby, chociaż wymieniają filtr kabinowy, wszytsko szczelne, nagrzewnica nie cieknie, a wilgoć się zbiera w ukladzie.

 

Jakoś u mnie nic nie paruje, a elektrozawory po 15 latach trzeba zrobić raz, a dobrze i mieć spokój na następne 15 lat :)

 

2. juz nie skomentuje, bo chyba masz auto totalnego golasa w=bez grama elektroniki i check controla, więc nie masz pojęcia o czym napisalem.

U mnie co chwila mam przepaloną niby żarówke, światla stopu.

Powód, silniczek regulacji światel. Odlaczymy go - jest troche spokoju.

Wieszający się czujnik poziomu oleju w silniku............ makabra..... w innych niby gorszych autach jest on 100 prostszy i lepszy, i nie pokazuje nam że nie ma oleju, chociaż jest na full.

 

Mam CC i parę innych ciekawych rzeczy... Miałem problem z czujnikiem poziomu cieczy chłodzącej, bo się skończyła uszczelka i się zalał. Tyle...

Coś masz z autem ogólnie nie tak, skoro takie wielkie jaja masz z elektryką. Rozumiem złamane kable w klapie, bo się nią rusza, im częściej, tym bardziej prawdopodobne, że się złamią. Natomiast reszta?

 

4. Pompa paliwa - masz slabe auto, dlatego pompa nie pracuje na granicy wydajności. W M5 i 540 pompa jest zmorą. Ja mam u siebie trzecią..

 

A ja mam drugą i? Od razu zmora? Też skończyła się po 15 latach, ale nie generalizowałbym tego. Czy jak masz wymienić opony po pary latach jazdy, to jest wada auta, czy zużycie? Układ smarowania też jest zły, bo olej trzeba wymieniać?

 

Acha, jeszcze niedoróbka dająca znać o sobie nawet w nowych autach - wskaźnik poziomu paliwa.......

Aż szkoda komentowąć......

 

U mnie ok.

 

Ogólnie, to ja mam słabego golasa (jak stwierdziłeś), ale Ty masz jakiegoś wypasionego mocnego puzzla chyba albo jesteś życiowym marudą :)

Trzeba niestety wziąść pod uwagę, że te auta mają już swój wiek, nie skupiać się na rzeczach, który każdy musi wymienić, bo to eksploatacja się nazywa. Skupmy się na niedoróbach i tym, co nas drażni w naszych autach. Niczego nie wybielam na siłę, po prostu jak dla mnie czepiasz się problemów, które dla mnie nie istnieją.

W E34 dla Ciebie jest za mało schowków? Nawet bym na to nie wpadł. To nie wada auta, tylko Twoje "widzimisie", w astrze czy pandzie schowków pewnie jest więcej, ale pewnie się nie przesiądziesz :)

 

Pozdrawiam!

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-39.Jesli komuś ubywa olej w układzie wspomagania to sprawdzcie

chłodniczke która znajduje sie u góry pomiędzy chłodnicami wodną

i klimatyzacji. Dolewałem setke oleju na 10 tys kilometrów i wreszcie

znalezli usterke chłodniczki w serwisie.Powiedzieli że jest to bolączka

tych modeli.Teraz jest kupa roboty bo trzeba czyścic obie chłodnice

zafajdane olejem a bez demontażu chłodnicy wodnej sie nie obejdzie.

Pozdrawiam.

BMW=Boss-Money-Women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.