Skocz do zawartości

dziwny dzwiek w przednim kole


kileros25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!Moze tym razem dostane choc jeda odpowiedz na moje pytanie.Mianowicie chodzi mi o lekkie cykanie w lewym przednim kole,towarzyszy mi ono od kiedy kupilem swoja betke a to okolo 10 miesiecy,jest to e39.Cykanie nie zwiekszylo sie ani nie zmniejszylo.Domyslam sie ,ze moze to byc lozysko ale moze ktos mial podobny problem i znalazl rozwiazanie! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sprawa może okazać się bardziej prozaiczna niż mogłoby się wydawać i najlepiej od właśnie takich zacząć: obejrzyj DOKŁADNIE!!! czy w którymś z rowków bieżnika tej opony nie ma przypadkiem wciśniętego kamienia... Dopiero potem czas na bardziej złożone rzeczy... Czasami zdarza się, że bieżnik (nawet w oponach przyzwoitych marek!!!) zaczyna się odklejać od opasania i daje efekt cyklicznego "cykania"/trzeszczenia...

 

Ja jednak stawiam na kamyczek w rowku bieżnika...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!Moze tym razem dostane choc jeda odpowiedz na moje pytanie.Mianowicie chodzi mi o lekkie cykanie w lewym przednim kole,towarzyszy mi ono od kiedy kupilem swoja betke a to okolo 10 miesiecy,jest to e39.Cykanie nie zwiekszylo sie ani nie zmniejszylo.Domyslam sie ,ze moze to byc lozysko ale moze ktos mial podobny problem i znalazl rozwiazanie! Pozdrawiam.

 

jak by bylo lozysko to by buczalo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by bylo lozysko to by buczalo :mrgreen:

 

Łożysko to nie buczy, a huczy :mrgreen:. A uszkodzone łożysko na przedniej najłatwiej poznać po tym, że to huczenie nasila się przy jeździe po łukach, tj. na skręconych kołach, gdy rośnie obciążenie :mrgreen:...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to aluminiowa osłona tarczy hamulcowej [nr.15]. Typowa przypadłość E39. Dzwonienie w czasie przejeżdzania przez małe nierówności. Puszcza zapinka [nr 17,18] i wyrabia się coraz większa dziura. Ja w mojej poprzedniej 520 wywaliłem ją całkiem i od tej pory cisza. A tak to wygląda:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DM51&mospid=47544&btnr=34_0708&hg=34&fg=05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to i ja sie podłączę do tematu tyle że nie cykanie i nie przednie koło a rzecz dotyczy tylnego prawego i jest to ocieranie z piskiem jakby dwa metale. Dodam ze klocki zmieniane prowadnice czysczone bemben oki szczęki oki (czyszczone) To nie od hamulców. Objaw występuje tylko przy niskich temperaturach i przy prędkości od 50 do 80 km/h potem przestaje już na amen do momentu zatrzymania sie i odczekania kilku min. Póżniej występuje ponownie przy tych samych prędkościach. Utrzymuje się zależnie od temperatury zewnętrznej im zimniej tym dłużej. Czy to łożysko??? Dodam ze nie huczy nic sie niby nie dzieje. Ktoś ma koncepcje na tą bolączkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.