Skocz do zawartości

podregulowanie sprzęgła


jerzy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy można podregulować po wymianie sprzęgło, 525i 88rok, nie widzę żadnej takiej możliwosci , koło pompki do siłownika ?nigdy nie robiłem tego ,powinno być oki a nie jest, na starym biegi wchodziły lepiej, a teraz jedynka się przycina,wszystko odpowietrzone ,zmieniony płyn-qrde nie wiem co jest,--pzdrc -- :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem nic o regulacji, która zmieniałaby charakterystykę sterowania sprzęgłem (może jednak jeszcze nie jest odpowietrzone w pełni?). Wiem jedynie o regulacji wysokości pedału w małym zakresie. Możesz się tym pobawić, pisałem o tym w tym wątku:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=64101&highlight=eccentric+bolt

 

Zresztą widzę, że czytałeś moje pytanie związane z tamtym tematem, ale może przypomnienie Ci tego, w czymś pomoże. Może to jednak będzie miało jakieś znaczenie przy działaniu samego sprzęgła?

Swoją drogą, ciekawy jestem, w jakiej pozycji masz teraz znacznik eccentric bolt.

pozdrawiam

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,muszę raz jeszcze jechac do mech. nie zagladałem jak robił,coś podkrecał przy sprezynie pedału,qrde żły jestem ,jak jest silnik zimny czasem muszę pogrzebac żeby jedynke wbic,potem jest lekki opór ale wchodzi bez problemu ,reszta chodzi super-gdzie błąd, czytałem twój wczaśniejszy post i sam nie wiem ,pewnie w ASO by sie najlepiej dowiedział ,ale ja mam dopiero w Krakowie [130 km]-dzięki pzdr --- :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Skoro już jesteśmy przy sprzęgle...czy u Was też jest słyszalne jakby "głuche" uderzenie,stuknięcie,nie wiem jak ten dżwięk(bądż co bądż bardzo cichy) sprecyzować,przy włączaniu 1-wszego biegu?A może to normalne? :mrgreen:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro już jesteśmy przy sprzęgle...czy u Was też jest słyszalne jakby "głuche" uderzenie,stuknięcie,nie wiem jak ten dżwięk(bądż co bądż bardzo cichy) sprecyzować,przy włączaniu 1-wszego biegu?A może to normalne? :mrgreen:

 

z Tym uderzeniem na 1-ce to słuchać w tyle? jak tak to prawdopodobnie masz tulejki tylnej belki wybite. u mnie tez takie głuche uderzenie jest

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki!Ale muszę jeszcze raz przysłuchać się temu cichemu dżwiękowi,bo tuleje gumowe wymieniane były jesienią.Przejechane jest może z 5tys.km. :|

Pewnie teraz wszyscy bedą nasłuchiwać jak u siebie "mają"...i podzielą się wrażeniami. :wink:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro już jesteśmy przy sprzęgle...czy u Was też jest słyszalne jakby "głuche" uderzenie,stuknięcie,nie wiem jak ten dżwięk(bądż co bądż bardzo cichy) sprecyzować,przy włączaniu 1-wszego biegu?A może to normalne? :mrgreen:

 

A ten dźwięk nie jest przypadkiem normalnym dźwiękiem wkładanego biegu?

Takie głuche stuknięcie < zaznaczam , że bardzo ciche> jest normalne.

Bardziej słychać przy otwartym oknie a zwłaszcza w garażu lub przy ścianie.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki Dyzio 255!O to właśnie "chodziło"! :cool2:

Będę teraz spać spokojnie... :dance: :clap: :handshake: :obloki:

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos czuje Jerzy, ze ten Twoj mechanik moze nie miec bladego pojecia o BMkach. Rozmawialem kiedys, ze swoim mechanikiem (zaklad specjalizujacy sie w naprawach BMW od 20lat w Lublinie) i powiedzial, ze odpowietrzenie sprzegla w M20 to cholernie trudna sprawa, wiec radze przycisnac tego pana. Moze wlasnie prztyczyna tkwi w zle odpowietrzonym ukladzie.

 

Swoja droga odpowietrzanie ukl. chlodzenia tez do najprostszych czynnosci nie nalezy, ehh te BMW. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.