Skocz do zawartości

kontrolka airbagu, swiatla drogowe (problemy z elektryka)


oliver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka problemow z E39, ktore narodzily sie praktycznie jednoczesnie.

 

Pierwsza sprawa - kiedy wlacze na chwile swiatla drogowe, a po chwili wylacze to pojawia sie kontrolka informujaca jakoby tylna zarowka byla przepalona (a tak nie jest). Po wylaczeniu silnika wszystko wraca do normy, do czasu ponownego wlaczenia dlugich swiatel.

Druga sprawa - ostatnio podczas dosc szybkiej jazdy musialem gwaltownie hamowac. Po fakcie zauwazylem, ze swieci mi sie kontrolka od airbagow...

 

Trzecia sprawa - nie dziala podgrzewanie foteli, nie chodzi tu o poduszki, lecz o przyciski, ktore sie nie swieca, jednoczesnie nie grzejac foteli.

Tak samo jest z przyciskiem "REST", ktory po prostu nie dziala.

Ostatnio podczas jazdy nie moglem obnizyc temperatury w aucie temperatury, pomimo, ze zmniejszylem do 16 stopni - grzalo jakby bylo ustawione na maxa.

 

Bylbym wdzieczny jakby ktos pomogl :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kontrolki airbagu to może być problem z kostką pod siedzeniem - ostatnio przesunołem gwaltownie fotel i też mi się zaświeciła :( . Z tego co czytałem to dość częsta usterka. Wcześniej ruszyłem ją przy odkurzaniu i też się zaświeciła Nie ma innego sposobu jak reset za pomocą komputera (70-100 zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co do światełek to też miałęm ten objaw że zapalał się błąd po odpalaniu długich świateł. Żaróweczki powinny mieć odpowiednią moc, sprawdź czy masz obie takie same oraz czy świecą Ci żaróweczki na rejestracji.

 

2. Podusie to koszmar chyba w każdej BMce, trzeba by było odpytać Twoją bunie wtedy będziesz wiedział co dokładnie jej dolega, ale pod siedzeniem sprawdź czy masz kostke - przewód do napinacza pasa jak masz (tzn. że jeszcze nikt przed Tobą nie miał z tym problemu :lol: ) to na starcie wytnij ją i polutuj na krótko przewody nim pojedziesz na skasowanie błędów.

 

3. Podgrzewanie foteli - wygląda na brak zasilania, a co za tym idzie należałoby sprawdzić czy masz bezpiecznik wsadzony jak tak to czy sprawny.

 

4. Przycisk REST też mnie intryguje bo właściwie sam nie wiem do czego on służy - ale napewno nie jest to reset. Coś dziś wyczytałem że służy do wymuszenia ogrzewania na postoju.

 

5. Zazdroszcze Ci ogrzewania bo u mnie jak ustawie na 32 to grzeje średnio i dość długo czasu potrzebuje na rozgrzanie przy temp na zew ok -7 muszę przejechać z 6km nim wogóle zacznie lecieć letnie powietrze.

 

Co do e34 to przyznam że chyba bardziej udany model bo e39 mam od pół roku i jak "nie urok to sra.....".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.