Skocz do zawartości

Mały pożar :(


nonono

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jako, że od pół roku nie mialam problemów z samochodem (no oprócz rozprogramowania kluczyków) nie udzielałam sie na tym forum. Teraz jednak spotkało mnie małe zaskoczenie. Moje autko sie zapaliło... hmm a dokładnie było to tak: po krótkim postoju na stacji benz.zatankowanie, zaplacenie,poczekanie na fakturke ... wróciłam do samochodu i zauważyłam, że maska "paruje". Od razu wydało mi sie to dziwne bo silnik nie był zbyt nagrzany. No i w momencie, gdy podeszłam do samochodu zobaczyłam ogień - palił sie spryskiwacz. Szybko podnioslam maske no i palily sie przewody od spryskiwaczy i kawałek pokrywy klapy... ogień szybko ugasili mili panowie ale teraz nie mam spryskiwacza ani przewodow no i maska nadaje sie do lakierowania. Dobrze, ze stalo sie to na stacji (chociaz gdyby zapalilo sie bardziej to raczej skutki byly marne) bo nie mialam nawet gasnicy :)

Kto wie jaka mogla byc przyczyna? Dodam, ze ten spryskiwacz dzialal troche gorzej od prawego no i niedawno wlalam zimowy plyn ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem dokładnie jak jest w E39, ale to wygląda mi na jakieś spięcie w instalacji podgrzewania dysz spryskiwaczy.

Może ktoś ma inne pomysły?

pozdrawiam.

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero byłaby buba jakby stacja poszla w powietrze. Juz widzę tutuły w gazetach: "Awaryjne jak zwykle BMW przyczyną tragedii"

Interia bulgotalaby ze szczescia - "znowu BMW!" A pod spodem komentarze frustratow, ze buraki, ze dresy, ze debile, itd.

Swoja droga, to spryskiwacze sa pieta ahillesowa E39. W poprzednich E30 i E34 (dwie) nie wiedzialem, ze w ogole je mam. W E39 ciagle cos, sik z jednej dziurki, cyrkulacja pomiedzy zbiorniczkami intensywnego i normalnego, ciagle cos...

Ciekawe, czy zaplonal przegrzany plyn, czy przeciazona prawdopodobnym zwarciem instalacja elektryczna? Moze grzejnik osiagnal jakas nienormalna temperature? Jestem bardzo ciekawy.

 

ZDROWYCH, SZCZESLIWYCH I SPOKOJNYCH SWIAT!

przesylam Kolezankom i Kolegom z goracej, lecz deszczowej Brazylii.

Araial do Cabo, RJ, Brasil.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, blondynka nie jestem ;)

dolalam do normalnego zbiorniczka a zimowy plyn kupilam na stacji benzynowej :)

 

Nie chodziło o to czy dolałas do innego zbiorniczka ale o skład. Jakby płyn miał zły skład to ogień leciałby na szybę a nie paliłoby sie pod maską...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie, pewnie rozizolował sie przewód, miałem tak samo w e23, tzn, nie aż tak "atrakcyjnie" poszło troche dymu i wywaliło bepziecznik.

Zmieniłem spryskiwacz i jest ok.

U mnie przyczyną była starość przewodów i izolacji, spękała.

A poza tym to woź ze sobą gaśnicę :!:

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za odpowiedz,

potem sprawdze co mam a czego nie hihi. Faktycznie na zdjeciach nie ma tamtych elementow, coz poki co jezdze bez spryskiwacza :) zatrzymuje sie co jakis czas i czyszcze szyby prosto z baniaczka z plynem - chlust na szybe i ekspresowe mycie ;)

No a maska do malowania niestety :( bo mam wielka wypalona plame :(

... a takie mialam piekne autko ... :mad2:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym maske zmienil jesli to dla ciebie nie jest jakis extra problem, w miejscu pozaru blacha jest przegrzana i nie ma tam juz powloki antykorozyjnej - ocynku, wiec bedzie korodowac szybciej niz ci sie wydaje. zapytaj lakiernika. kiedy chcesz malowac? takie rzeczy z spryskiwaczami spokojnie wiekszosc lakiernikow ci zrobi, dla nich to chleb powszedni. wiec zastanow sie co kupic i moze wstrzymaj do konsultacji z lakiernikiem, moze sie okaze ze bedziesz musiala kupic cala maske a tam bedzie i wygluszenie i spryskiwacze. tylko zwroc uwage zeby spryski mialy po 2 wejscia bo masz intensywne spryskiwanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.