Skocz do zawartości

[E46] Wymiana gum drążka stabilizacyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Jak myślisz, żeby zmienić tylko gumy trzeba odkręcać łączniki stabilizatora?

 

nie trzeba odkrecac...bardzo latwo sie wymienia...jedna sruba na gumie to samo z tylu...z kanalu bardzo latwo sie wymienia...zamiennikow nie dostaniesz tylko z aso...koszt 1szt to ok.20zl. i 16zl.tyl... :cool2: ..sam wymienialem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Coś te gumy przez pół roku podrożały :/. Dzwoniłem dziś do 3 aso (Kraków i Warszawa) i wszędzie są po 45pln za sztukę! Może jednak gdzieś można znaleźć zamiennik? 90 pln za dwie gumy to już jest troszkę kasy ...
rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
no w Aso sa drogie, trudno znalesc wogole to w hurtowni ....ale w Intercars mają do e39 przód po 24zł a tył po 6,5zł

kiedyś Golf II, Ibiza Cupra Look, Golf IV, e36 320 coupe, A3 1.9 TDI 136KM teraz


530dA e39 222,9 HP i 463 Nm


No i z przyczyn..... 316i e36 sedan --->>> e36 318is coupe !!!


Opel Vectra - Kia Cerato 2.0 Crdi - Kia Ceed 1.6 Crdi


Teraz 320i e90 150 KM aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiadomo że wymagają wymiany? jest jakiś objaw w prowadzeniu sie auta albo sposób na sprawdzenie ich stanu (poza wizualnym stwierdzeniem żę są i guma np. nie sparciała)

 

moga być stuki słyszalne...najlepiej sciagnąć osłony pod silnikiem i złapać za drązek i poruszać luzy sa od razu wyczuwalne. ja akurat miałem z lewej strony tylko a ze zakupiłem komplet to wymieniłem wszytskie 2 przód i 2 tył.

Najlepiej robić na kanale, czas operacyjny przód tył jak sie sprężysz1-1,5 h.

kiedyś Golf II, Ibiza Cupra Look, Golf IV, e36 320 coupe, A3 1.9 TDI 136KM teraz


530dA e39 222,9 HP i 463 Nm


No i z przyczyn..... 316i e36 sedan --->>> e36 318is coupe !!!


Opel Vectra - Kia Cerato 2.0 Crdi - Kia Ceed 1.6 Crdi


Teraz 320i e90 150 KM aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
no w Aso sa drogie, trudno znalesc wogole to w hurtowni ....ale w Intercars mają do e39 przód po 24zł a tył po 6,5zł

 

to co dostaniesz za te pieniadze w IC to ordynarne podróbki Hans Pries (rownież zwane Topran), najnizsza mozliwa jakosc. To chyba pierwsza firma o jakiej w zyciu slyszalem, ktora potrafi spieprzyc kawałek gumy. Zdecydowanie polecam oryginał w ASO - kosztuje faktycznie wiecej, ale przejedziesz 100kkm na nim a nie 10kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w Aso sa drogie, trudno znalesc wogole to w hurtowni ....ale w Intercars mają do e39 przód po 24zł a tył po 6,5zł

 

to co dostaniesz za te pieniadze w IC to ordynarne podróbki Hans Pries (rownież zwane Topran), najnizsza mozliwa jakosc. To chyba pierwsza firma o jakiej w zyciu slyszalem, ktora potrafi spieprzyc kawałek gumy. Zdecydowanie polecam oryginał w ASO - kosztuje faktycznie wiecej, ale przejedziesz 100kkm na nim a nie 10kkm

 

tylko ciekawe kto to robi dla ASO jak w katalogu LEMFORDER/BILSTEIN/FEBI ITD. te gumy są nedostępne ...... moze Topran !!!!!

kiedyś Golf II, Ibiza Cupra Look, Golf IV, e36 320 coupe, A3 1.9 TDI 136KM teraz


530dA e39 222,9 HP i 463 Nm


No i z przyczyn..... 316i e36 sedan --->>> e36 318is coupe !!!


Opel Vectra - Kia Cerato 2.0 Crdi - Kia Ceed 1.6 Crdi


Teraz 320i e90 150 KM aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

do e38 dostalem ostatnio gumy na przod za 30zl od sztuki. a wymiana jest banalnie prosta:)

co do tego jak zdiagnozowac luz, jest troszke inaczej. mianowicie jesli gumy sa mocno wybite to luz bedzie spory, ale czasami gumy nie beda mocna wytluczone, a stukac bedzie:> ja mialem tak u siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
hp i topran to to samo, z pudelek hp zrobili poudelka topran w innym kolorze, a to i tak firma ktora to tylko pakuje, zalezy jak trafisz, poduchy pod silnik czasem maja lepiej wykonane niz swag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam Panowie, ja mam do wymiany te gumy wraz złącznikami stabilizatora, obie strony.

Tylko nie wiem jakie gumy kupić, bo widzę że są różne wersje (różne średnice otworów).

Czy taki zestaw będzie do mnie pasował?

 

http://allegro.pl/zestaw-2-laczniki-2-gumy-bmw-e46-z4-meyle-hd-i4450414777.html

 

Moje BMW: E46 - 320d - M47 - 136KM - 1999r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.