Skocz do zawartości

Ogrzewanie + WEBASTO + smród spalin w kabinie


dinoo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 pytanka moze i niektorzy beda sie z nich smiac ale jestem poczatkujacym uzytkownikiem BMW i niestety nie mam nawet kogo spytac (oprocz ludzi na tym forum):

1. Kiedy zalacza sie Webasto (wg mnie dopiero po odpaleniu silnika - dopiero wtedy slysze jak dziala pompka od Webasta)

2. Czy w BMW e46 z 1998 sa montowane nagrzewnice ???

 

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam 2 pytanka moze i niektorzy beda sie z nich smiac ale jestem poczatkujacym uzytkownikiem BMW i niestety nie mam nawet kogo spytac (oprocz ludzi na tym forum):

1. Kiedy zalacza sie Webasto (wg mnie dopiero po odpaleniu silnika - dopiero wtedy slysze jak dziala pompka od Webasta)

2. Czy w BMW e46 z 1998 sa montowane nagrzewnice ???

 

dzieki za pomoc

 

1. Po odpaleniu (oraz na poz. "2" kluczyka - poprawcie jak się mylę) ale była możliwość mieć w E46 (i nie tylko) programowalnego Webasto, że się włączało o tej i o tej bez włączania zapłonu i silnika.

2. W każdym samochodzie jest nagrzewnica, a więc wymiennik ciepła (płyn chłodzący - ogrzane powietrze wpadające do kabiny) bez tego nie byłoby ciepło w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Nie wiem jak w BMW ale w ciężarówkach bo nimi dużo jezdze webasto włącza sie niezależnie od silnika, po to ono jest. To jest ogrzewanie postojowe. podejrzewam że możesz ustawić sobie okresloną godzine włączenia webasta np. przed wyjazdem nad ranem i wsiadasz do ciepłego auta. Mogłbyś dac fotke tego panelu sterowania to może ci pomoge z tym odpalaniem (ja mam e36 a nie e46)

 

ad2 W każdym aucie chłodzonym cieczą, także w żuku i syrenie :D jest nagrzewnica. jesli jedziesz i ustawisz sobie pokrętła na ciepłe powietrze i ono faktycznie leci to napewno masz nagrzewnice :D

sorry za styl tłumaczenia ale staram sie wyjaśnić to tak na "chłopski rozum"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Nie wiem jak w BMW ale w ciężarówkach bo nimi dużo jezdze webasto włącza sie niezależnie od silnika, po to ono jest. To jest ogrzewanie postojowe. podejrzewam że możesz ustawić sobie okresloną godzine włączenia webasta np. przed wyjazdem nad ranem i wsiadasz do ciepłego auta. Mogłbyś dac fotke tego panelu sterowania to może ci pomoge z tym odpalaniem (ja mam e36 a nie e46)

Nie posiadam zadnego panelu sterowania od mojego Webasto. Z tego co wiem to jest taki model ze uruchamia sie dopiero po wlaczeniu silnika ;)

 

ad2 W każdym aucie chłodzonym cieczą, także w żuku i syrenie :D jest nagrzewnica. jesli jedziesz i ustawisz sobie pokrętła na ciepłe powietrze i ono faktycznie leci to napewno masz nagrzewnice :D

sorry za styl tłumaczenia ale staram sie wyjaśnić to tak na "chłopski rozum"

Pytanie o nagrzewnice wzielo sie stad ze doszly mnie sluchy, iz dziwny zapach z kratek nawiewu moze rowniez powodowac uszkodzona nagrzewnica. I gdzies na tym forum czytalem ze w BMW nie montuje sie nagrzewnicy dlatego pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dinoo nie masz webasta tylko podgrzewacz silnika marki webasto, tak samo jak ja, nie masz sterowania, ktore powinno byc dołączone do kompletu kluczy, jak sie nie myle to chyba jakis brelok z guziczkami.

 

aha u mnie oprocz tych spalin z peknietej rury nic innego nie czuć.

 

pozdro

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co podgrzewać silnik kiedy ten pracuje?

Webasto służy do ogrzania silnika i wnętrza auta podczas postoju.

Ja ogrzewam sobie auto rano przed wyjazdem do pracy,ale mam sterowanie w aucie taki mały zegarek z wyswietlaczem LCD i trzema przyciskami którymi ustawiam godzine o ktorej ma sie włączyć grzanie silnika i wnętrza auta.Do tego mam jeszcze pilot który wygląda jak pilot od alarmu ,ma dwa przyciski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi chyba tego sterowania albo już sam nie wiem co... :cry:

 

Gdzie ono się znajduje ? (może fotka?)

 

ewentualnie symbol tego webasta pod maską - wówczas wszyscy będą mogli sprawdzić u siebie. może były takie co trzeba sterownik podłączyć..

BMW M3 COUPE i AUDI RS 4

_____________________________

Było E-36 coupe i było by do dziś

gdyby nie ślepi emeryci na drogach.

Jest E-46 ale to już nie to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wiem, że w tym miejscu :) . Chodziło mi o ten panel sterowania gdzie się znajduje. Jeśli chodzi o samo webasto to żeby można bylo przeczytać coś z niego dla porownania symboli..

 

Dzięki za fatygę :cool2:

BMW M3 COUPE i AUDI RS 4

_____________________________

Było E-36 coupe i było by do dziś

gdyby nie ślepi emeryci na drogach.

Jest E-46 ale to już nie to samo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wracam do tematu bo mam ten sam problem ze spalinami w kabinie.Rozwiązał ktoś ten problem bo nie wiem od czego sie zabrać.
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Trochę wiem o tych naszych cud - brykach więc spróbuję tę wiedzę przelać na forum :wink:

 

Otóż - podgrzewacz silnika (marki Webasto - jak koledzy słusznie zauważyli), jest niezbędny w nowoczesnych dieslach, ponieważ ze względu na ich dużą sprawność (znacznie wyższą niż w "benzynkach") trzeba pomóc silnikowi w osiągnięciu temperatury roboczej. Gdyby bowiem nie było tego cuda, nasze silniki nie byłyby w stanie przy normalnej eksploatacji rozgrzać się do magicznych 90stopni Celsjusza, zwłaszcza przy niższych temperaturach zewnętrznych. BMW stosuje w swych dieslach (przynajmniej 2.0d i 3.0d) podgrzewacze spalinowe, natomiast inne firmy montują podgrzewacze elektryczne bloku silnika. Rozwiązanie BMW ma tę zaletę, że nie obciąża układu elektrycznego silnika, natomiast tę wadę, że jest cięższe i bardziej skomplikowane technicznie. Ponadto czasem troszkę zaśmierdzi w kabinie, przy niesprzyjających wiatrach zwłaszcza :D

 

Natomiast jeśli chodzi o uciążliwy smród spalin w kabinie - winę ponosi niemal zawsze nieszczelny układ wydechowy w jego początkowym biegu. Najczęściej uszkodzona jest łączka elastyczna (koszt wymiany w BMW - masakryczny bo u nich ta część zintegrowana jest z KATem :duh: , w dowolnym serwisie ukł. wydechowych to max 200zł - dla silnika m47n, sam to przerabiałem). Zdarzyć się jednak może pęknięcie w częściach układu "przy silniku" tzn. np. kolektor. Usterkę tę lepiej usunąć jak najszybciej ponieważ spaliny są zdecydowanie trujące, a z doświadczenia wiem, że potrafi śmierdzieć jak diabli, czyli dużo tego wpada do kabiny.

 

Mam nadzieję, że powyższe przydługie wywody do czegoś się przydadzą :wink:

 

p.s. uszkodzenia ww. mogą się pojawiać przy niewielkich przebiegach, bo BMW "poskąpiło" dobrych jakościowo materiałów najwyraźniej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki sprawdziłem i wokoło tej złączki elastycznej jest okopcone. Mam nadzieję, że ta złączka jest winna.
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te same problemy ze śmierdzeniem i też zacząłem od faktycznie nie za dobrze wyglądającego wydechu - łącznika. Niestety to nie jest przyczyną smrodu, śmierdzi w kabinie i to właśnie nie czyste spaliny tylko taki dziwny , typowy dla nowoczesnego diesla smród z powodu filterka odpowietrzenia skrzyni korbowej. po jego wymianie smród odszedł bez wątpliwości, a co do webasta pod maską to mam je również i tak samo włączało sie za każdym otwarciem drzwi i w innych dziwnych momentach - pozbyłem się tego poprzez przeprogramowanie auta na inną strefę klimatyczną, gdyż webasto to, to faktycznie tylko podgrzewacz przedstartowy, takie ssanie, aktywujący sie przed każym potencjalnym startem silnika. jest sporo na ten temat po postach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.