Skocz do zawartości

Probl;em z uciekajacym plynem z chlodnicy Pomocy!!!


Papajj220

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Caly czas ucieka mi płyn z chlodnicy musze dolewac prkatycznie 5 l miesieczne. Wczoraj jechalem do domku z predkoscia ok 160 km i zaczal mi sie gotowac silnik byla tempertaura ujemna na dwoirze. Zatrymzalem sie odkrecilem wlew do chlodnicy i byl plyn tylko widaomo ze pod wplywam temperatuty jego objestosc wzrasta. Wycieki mam pod chlodnica i na wysokosci silnika . Sa dni gdzie nie ubywa wcale ale sa rowneiz ze widac jeszcze wycieki oleju na wysokoscie skrzyni biegów. Sprawdzam stan oleju i caly czas jest odpowiedni. Wymienilem wisko bo mechanicy moili ze to moze byc powod Czesc z nich mowila ze to mzoe byc uszczelka pod glowica. Nie wiem czemu nie zalaczyl sie wentylatow bo pod wplywem wzrostu temperatury powinnien sie wlaczyc. Chce to zrobic ale mowie kazdy mowi co innego i nie chce wurzucac pieniedzy w bloto. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieki mam pod chlodnica i na wysokosci silnika

zlokalizuj dokładnie skąd cieknie, to nie będziesz musiał wywalać kasy na próżno - jeśli olej jest OK, to mało prawdopodobna jest uszczelka pod głowicą - osobiście obstawiałbym dziurawą chłodnicę, lub któryś z węży, ewentualnie cieknącą pompę wodną (czasami płyn leci po paskach i wygląda jakby wyciek był w innym miejscu), ale to tylko przypuszczenia - musisz to zdiagnozować sam

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mowie ciezko mi okreslic gdzie on ucieka poniewaz sa dni gdzie prkatycznie nei ucieka Zauwazylem ze jak szybko jade lub na wysokich obrotach to wtedy sa najwieksze ubytki. Tylko ze jak wszedlem na kanal to ten z plyn z chlodnicy mialem pod skrzynia i pod silnikiem rowniez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pół roku miałem problem podobny do ciebie tylko z chłodnica nieoryginalną. Tyle ze mi ubywało około litra w ciągu miesiąca a tak dokładnie mówiąc ubywało mi tylko ze zbiorniczka wyrównawczego co w ogóle dopiero później sie okazało.

 

Auto na wolnych obrotach nie grzało w środku kabiny dopiero od 3 tys co jest objawem zapowietrzenia wiec co jakiś czas musiałem go odpowietrzać i uzupełniać płyn wtedy było wszystko ok. Najdziwniejsze było to ze nie zostawały plam itd a płyn znikał. Juz sie obawiałem ze silnik ma coś z uszczelką i pali sie płyn bo auto dodatkowo kopciło trochę ale stawiałem na to ze to olej pali silnik. w miedzy czasie zmieniłem silniczek na istną igiełkę kopcenie zniknęło ale znikanie płynu nadal było. Wtedy wiedziałem ze to nie wina silnika węże też raczej nie bo mała dziurka rozerwała by węże a przy obejmach było sucho wiec to tez nie wina złego ściśnięcia opaskami. Byłem praktycznie pewny że to musi być chłodnica ale dziwiło mnie ze nie było palm. W końcu zlokalizowałem wyciek uciekało z pod uszczelki dolnej zbiorniczka wyrównawczego ale tylko przy wyższych obrotach w trasie tak ze na postoju nic nie było widać. Kupiłem chłodnice oryginalną i problem zniknął.

 

Proponuje wyjąc twoja chłodnice i zawieźć ją do sprawdzenia szczelność wtedy będziesz mógł wykluczyć ja i szukać dalej ale ona jest najbardziej podejrzana. Ponadto jak ucieka ci z niej płyn auto sie zapowietrza i dlatego gotuje. Ja przed wymiana chodnicy mało nie załatwiłem auta. zostawiłem na zapalony silniku auto i poszedłem do sklepu nie było mnie z 20 min jak wróciłem pod autem była plama płynu podbiegłem szybko do auta a temperatura na wskaźniku doszła do maxa ale na szczęście nic sie nie stało.

 

jeżeli wyjdzie ci nieszczelność w okolicach zbiorniczka nie martw sie w ASO mają nowe oringi tam przychodzą dwa ściągasz zbiorniczek i je zakładasz kiedyś już tak miałem ze mi ciekła po wymianie szczelna na 100% koszt kolka zloty chyba 10 zł za dwa oringi mały i duzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wsypuj czy wlewaj jakiegoś syfu do uszczelnienie, takie cudowne środki zdają egzamin na trasie przy niewielkim wycieku żeby można było w ogóle pojechać nie do ciągłego eksploatowania potem trzeba płukać układ itd.

 

 

Wyciągniecie chłodnicy w E36 to jakieś max 30 min roboty podłącza ją i sprawdza wodoszczelność odrazu będziesz wiedział co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz slysze o tej pompie jak mam byc szczery hmm Wiecie moze jakie to sa koszta ???? Poporstu nie chce 2 raz jechac i gotowac silnika bo wreeszie peknie mi glowica i bedzie neiciekawie... Tylko dlaczego raz sa te ubytki a nieraz nie ma??? I wentylator powinien chyba zasze sie zalaczac jak temperatura niebezpiecznie wzrasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa wody, zamiennik firmy Ruville to koszt około 150 zł, więc nie ma tragedii. Radzę jednak samochód oddać do (zaufanego) warsztatu i neich Oni kombinują! Od tego Oni są, od tego są Oni (Konowowicz mi się przypomniał,hehe) :norty:
Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tak samo jak ty też mi ubywało płynu i cały czas myślałem że

to kruciec z tyłu głowicy(sprawdz sobie go)a tu lipa kupiłem nowy założyłem i dalej to samo, sopelek wody mi cały czas wisiał na skrzyni

i dopiero w tym tygodniu podjołem decyzje robienia głowicy

i jakie ździwko, woda wydostawało się na zewnątrz przez

uszczelke pod głowicą poprostu szerokość ścianki kanału z tyłu głowicy

nie przekracza 4mm i na takiej płaszczyźnie dolega uszczelka, była jeszcze oryginalna więc nie dziwie się że płyn leciał,

zrobiłem głowice i po wycieku , a ciekło mi może 300ml na tydzień

koszt uszczelek i uszczelniaczy i planowania wyszedł mnie 260zł

robłem sam tak że mnie nie wyszło ponad 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLUCHAJCIE

Jade dzis BMW i po 10 km zaczyna mi sie gotowac silnik, najlepsze jest to ze plyn byl w chlodnicy. Jak wyjezdzalem autem w garazu na wysokosci calego auta byl olej i plyn. Mowie ze pewnie nic takiego bo od miesiaca to samo Jade i zaczal sie gotowac stanalem na parkingu otworzylaem maske i patrze co sie dzieje... Zerkam na wisko a na 11 tych lopatek mam tylko 5 Hmm nie zdzwiloby mnei to ale miesiac temu wymienialem na nowe i orginalne. Jakim cudem mogly sie one ulamac????? Nie dziwie sie ze sie gotuje bo nawet nie ma go co chlodzic bo 5 smigiel nic nie da. Hmm zadzwonilem do mechanika co robi silniki bmw i powiedzialem objawy i mowie ze to moze byc szczelka pod glowica lub glowica. Wiec tak jak myslalem i powiedzialem mu o tym wisku i poprostu nie wiedzial co powiedziec bo dla niego jak i dla mnei to czeski film ... Pomozcie mi jakos czy wyciekajacy olej i plyn to rzeczyiwscie objawy tej uszczelki lub glowicy .... Jakie to sa koszta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam serdecznie, ja natomiast mam podobny problem jak Wy wszyscy z tym ,że mi wycieka sam płyn z chłodnicy. Naleje go tyle, że jest stan pojeżdżę wieczorem i na drugi dzień rano już muszę dolać bo jest grubo poniżej stanu, ale ani sie nie gotuje ani wskazówka nie przekracza swojej temperatury na wskaźniku, odnośnie ciepłego powietrza wewnątrz to jest tak,że na postoju leci letnie a jak jadę to leci ciepłe ale to akurat chyba jest normalne. Jak auto postoi przez noc to jest mokro ale co lepsze byłem w 2 warsztatach i nigdzie nie znaleźli wycieków płynu a płyn jak sie położyłem rano pod auto był prawie wszędzie na kolumnie kierownicy, na skrzyni na silniku trochę, wszędzie zielone kropelki, także ciężko zlokalizować wyciek tak sobie myślę i obstawiam, że to może być pompa wody co Wy na to bo zbankrutuje na dolewki płynu :mad2: :mad2: :mad2:
witajcie tylnonapędowcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz gaz? mi cieklo na trojniku, bylo to o tyle klopotliwe ze trojnik jest bardzo schowany pomiedzy silnikiem a grodzia, a ze kolektor plastikowy zaslania bardzo duzo to i dlugo sie do tego zabieralem. plyn splywal do pewnego poziomu i potem juz go nie ubywalo. niedawno zmienilem weze wodne od reduktora i trojniki i plynu juz mi nie ubywa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zadna pompa wodna... Radze jechac jak najszybciej do mechanika aby nie narozrabiac. To prawdopodobnie bedzie uszczelka pod glowica ja mialem to samo ale doszedl jeszcze olej pod koniec. Teraz auto stoji w warstacie i niestety poszedl mi gwint na bloku i musze nawieracac nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz mam i mam taki trójnik już mi raz dokręcali obejmy na nim ale nic nie pomogło, tyle że problem jest w tym, że na około niego było zawsze sucho :cry2: :cry2: a płyn ubywał :mad2: jeszcze dziś sie położę pod auto może coś nowego znajdę. A nie wydaje mi sie, że to będzie uszczelka bo auto ani sie nie grzeje ani mocy nie straciło.
witajcie tylnonapędowcy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie bylo widac ze sie poci, po prostu jest za zimno i plyn momentalnie odparowywal. musialbys na postoju grzac auto dosc dlugo i podlozyc pod trojnik np kartke papieru i zobaczysz czy nie cieknie. ja zawsze weze skladam na silikonie lub czarnym do szyb, nie wierze w opaski.

ubywanie plynu jest scisle powiazane z zapowietrzaniem sie ukladu, wiec uwazaj. czesto wskazowka stoi pionowo a woda sie juz gotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! W moim TDs zaczęło ubywać płynu chłodzącego,,,, mówię ,, to nie doprze, tym bardziej że na postoju żadnych plam nie było, więc ,,,

Ostatnio znalazłem wyciek którego na pierwszy rzut oka nie widać,, , w chłodnicę wpadają przewody do chłodzenia oleju, i tam przy tym wyjściu do węża hydrauliki,,,,pod ciśnieniem sączy się płyn !!!!!!!!

dzisiaj się kładę i robię ,, napiszę jak to się dało uszczelnić !!

Radzę koledze dokładnie zdjąć wsyzstkie osłony pod autkiem i patrzeć, , , wytrzeć,, i patrzeć,, 30 minut leżenia pod autkiem i na pewno znajdziesz skąd kapie!!!

Pozdrawiam

Teraz to ja mam radość z jazdy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.