Skocz do zawartości

[E87] Spalanie wersji benzynowych


trotom

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka.

 

Napiszcie proszę ile Wam palą wersje benzynowe w mieście.

 

A moja prośba bierze sie stąd, że dzisiaj przeglądając

w necie katalog

http://www.bmw.com/com/en/newvehicles/1series/_shared/pdf/1series_datasheet.pdf

zauważyłem, że spalanie 116i w mieście bardzo spadło.

Do 7,5 l/100km... :shock: (str. 5)

Zdziwiła mnie ta informacja bardzo, bo jak przeglądałem wcześniej

katalogi, zreszta mam jeden przed soba papierowy, sprzed wakacji,

jak byk stoi, że 10,5.

I moja 116i tyle bierze...

Wiem że to wersja po faceliftingu, moja nie, ale przecież

niemozliwe, żeby ten sam silnik w dodatku z podniesioną do 122KM mocą

palił 3 litry mniej...

Machloja jakaś? Bo 10 to nieładnie wygląda? :?

Pozdroofka

TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Pocieszę Cię. W przypadku 320d spalanie spadło w mieście z 8,1 do 6,1 przy wzroście mocy z 163KM do 177KM. Chyba procedura mierzenia spalania jest tak wymyślona, że przy wykorzystaniu systemów: start/stop, odzyskiwanie energii przy hamowaniu tak w teście wychodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej nowej generacji silników wprowadzili system efficient dynamics i stąd tak duże różnie... Ciekawe jak to wygląda w praktyce, ale gdzieś pisali, że jak były testy dziennikarskie to wypadło bdb...oprócz start-stop, odzyskiwania energii jest jeszcze ta wskazówka kiedy zmienić bieg na wyższy :) i podobno to działa...przy mniejszym spalaniu i nieżyłowaniu silnika na wysokie obroty średnia prędkość przejzadu danej trasy utrzymuje sie na tym samym poziomie.

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
BMW 116i 2005 - niezmiennie 10,4l w miescie

 

heh polecam jechać do serwisu bo takich wyników to choćbym chciał to nie osiągnę , no chyba że przy duzym mrozie włacze jeszcze klime , ogrzewanie tylnej szyby i będe deptał do odcięcia na kazdym biegu...

 

nie lubie jeździć o kropelce i deptam dość mocno na ile to możliwe w mieście i raz mi sie udało osiągnać 9,4l/100 (dane z licznika).

 

 

co do systemu stop/start to ciekawe to jest ... bardziej mnie ciekawi żywotnośc akumlatorów, rozruszników i świec, które narażone na zmienne temperatury pracy nie będą się dostatecznie dobrze oczyszczać... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • Zarejestrowani

Ja mam akurat 318d Efficent Dynamic i w miescie przy dosyc ciezkiej nodze spala mi 7,3l/100

 

Autostrada do 160km/h okolo 6-7l ( z czestymi hamowaniami i wyprzedzaniem ciezarowek :mad2: )

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiecie, jak zwykle problem co to znaczy "ciezka noga" albo, tym bardziej, "w miescie". bez obrazy, ale przez korki-koszmarki w centrum warszawy albo krakowa to jednak cos innego niz miasto bochnia albo gora - zielona lub jelenia :)

ja na przyklad uwazam, ze nogi ciezkiej nie mam, ale nieraz mi sie obrywa za jazde "piracka" i "szalenstwa" od jakby mniej rozbawionych moja mila jazda bliskich.

to takie male uwagi na marginesie, o subiektywnosci rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje E81 z 2009 spala ok 6.5 do 7.0 l dzisiaj na trasie Zakopane - Katowice spaliło 6.3 przy bardzo złych warunkach pogodowych więc i jazda była mniej dynamiczna ale nigdy nie spaliło powyżej 9 l max zużycie przy dużych mrozah i jeżdzie po mieści to 8.5 l.

Korzystając z okazji chciałem powitać wszystkich miłośników BMW. Wasze forum jest skarbnicą wiedzy wchodzę na nie prawie codziennie i z wielu waszych porad skorzystałem. Posiadaczem BMW jestem trochę przypadkowo od X 2009 r. Mój znajomy wygrał je w loterii Orange i postanowił sprzedać cena była naprawdę kusząca a autko z przebiegiem 400 km. Oczywiście niezbyt bogato wyposażone ale po przejechaniu z Warszawy do Katowic zaczarowało mnie i już nawet nie widziałem braku podłokietnika czy kierownicy wielofunkcyjnej wrażenie z jazdy przyćmiło wszystkie braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam moje E81 z 2009 spala ok 6.5 do 7.0 l dzisiaj na trasie Zakopane - Katowice spaliło 6.3 przy bardzo złych warunkach pogodowych więc i jazda była mniej dynamiczna ale nigdy nie spaliło powyżej 9 l max zużycie przy dużych mrozah i jeżdzie po mieści to 8.5 l.

Korzystając z okazji chciałem powitać wszystkich miłośników BMW. Wasze forum jest skarbnicą wiedzy wchodzę na nie prawie codziennie i z wielu waszych porad skorzystałem. Posiadaczem BMW jestem trochę przypadkowo od X 2009 r. Mój znajomy wygrał je w loterii Orange i postanowił sprzedać cena była naprawdę kusząca a autko z przebiegiem 400 km. Oczywiście niezbyt bogato wyposażone ale po przejechaniu z Warszawy do Katowic zaczarowało mnie i już nawet nie widziałem braku podłokietnika czy kierownicy wielofunkcyjnej wrażenie z jazdy przyćmiło wszystkie braki.

 

Raodść z jazdy... :):)

Zapraszamy również do działu "Nasze Jedynki" :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten dział również odwiedzałem. Hip naprawdę jestem pod wrażeniem Twoich cennych rad oraz umiejętności w doposażeniu auta przeczytałem o montażu nawigacji , listew w konsoli naprawdę szacunek chłopie ja niestety jestem abnegat w tych sprawach ale chętnie korzystam z Twoich rad co warto kupić i gdzie Na razie wymieniłem w swoim aucie kierownicę na sportową bo ta którą zamontowali fabrycznie to masakra miałem nawet zamysł obszyć skórą tą która była ale poszedłem za Waszą radą że obszyta kierownica nie pasi do BMW a przekładka to żaden problem . W salonie zrobili z tego wielki problem i wydatek rzędu 5 tyś dzięki Wam zainwestowałem 5 razy mniej i mam ładną a przede wszystkim wygodną sportową fajerę a przekładka rzeczywiście w 5 min bez problemu a obszyta jak najbardziej nie pasi. Auto od razu ładniejsze. Wiem że daleko mu do Waszych spaślaków ale i tak je kocham. Trzeba mu jeszcze parę rzeczy dokupić ale pomału myślę że osiągniemy zadowalający standard.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest z ta przekladka najzwyklejszej kierownicy na skorzana lub sportowa? nie trzeba nic przeprogramowac, zmieniac poduszki powietrznej itp? chcialam obszywac skora ale byc moze lepiej jest kupic od razu ze sterowaniem uzywana?

 

ps. ignorantem pewnie jestes piachu, podobnie jak i ja jestem igorantka. jako abnegat raczej nie dbalbys o takie detale jak skorzana kierownica :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ten dział również odwiedzałem. Hip naprawdę jestem pod wrażeniem Twoich cennych rad oraz umiejętności w doposażeniu auta przeczytałem o montażu nawigacji , listew w konsoli naprawdę szacunek chłopie ja niestety jestem abnegat w tych sprawach ale chętnie korzystam z Twoich rad co warto kupić i gdzie Na razie wymieniłem w swoim aucie kierownicę na sportową bo ta którą zamontowali fabrycznie to masakra miałem nawet zamysł obszyć skórą tą która była ale poszedłem za Waszą radą że obszyta kierownica nie pasi do BMW a przekładka to żaden problem . W salonie zrobili z tego wielki problem i wydatek rzędu 5 tyś dzięki Wam zainwestowałem 5 razy mniej i mam ładną a przede wszystkim wygodną sportową fajerę a przekładka rzeczywiście w 5 min bez problemu a obszyta jak najbardziej nie pasi. Auto od razu ładniejsze. Wiem że daleko mu do Waszych spaślaków ale i tak je kocham. Trzeba mu jeszcze parę rzeczy dokupić ale pomału myślę że osiągniemy zadowalający standard.

 

hehe...

dzięki za fajne słowa... wszystko robie sam - metodą prób i błędów, ale efekt końcowy zawsze jest zadowalajacy.

Pisz! z chcęcią pomogę! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest z ta przekladka najzwyklejszej kierownicy na skorzana lub sportowa? nie trzeba nic przeprogramowac, zmieniac poduszki powietrznej itp? chcialam obszywac skora ale byc moze lepiej jest kupic od razu ze sterowaniem uzywana?

 

ps. ignorantem pewnie jestes piachu, podobnie jak i ja jestem igorantka. jako abnegat raczej nie dbalbys o takie detale jak skorzana kierownica :mrgreen:

 

Hhhhha proszę z przyjemnością PO RAZ PIERWSZY poradzę. Nic nie trzeba programować mechanik zrobił to na moich oczach: odpiął klemy od akumulatora zaczekał pół godziny wyjął poduszkę odkręcił śrubę wyjął starą kierownicę przykręcił nową założył poduszkę i gotowe koszt 50 zł. Kierownicę skórzaną musisz kupić z nową poduszką ta która jest nie pasuje do żadnej skórzanej kierownicy. Ja kupiłem na allegro od gościa który w rozliczeniu przyjął tą moją. Kierownica obszyta ładną gładką skórą wszystko wyglądało jak nowe zresztą mechanik który mi przekręcał potwierdził że jest ok. W sumie kosztowało to 1100 zł. Obszycie kosztuje 400 do 500 zł ale ta kierownica która jest obszyta wygląda powiem Ci kiepsko wielkie cienkie koło z wielką poduchą pod którą nie ma nakładki nawet jak to obszyjesz to i tak widać tylko kupę gumy. Poza tym samo koło nawet obszywają nie najgorzej ale już wykończenie tego poza ramionami wygląda kiepsko. Przyklejona skóra odstaje od tej gumy niby z przodu nie widać ale to nie to. Obejrzałem to w paru warsztatach i jakoś nie mogłem się do tego przekonać, a poza tym myślę że z czasem to się odklei bo tam w lato wali słońce i nie ma siły żeby coś się z tym nie stało. Jak to przemyślałem to stwierdziłem że raz zapłacę i z głowy. Poszukaj na allegro wczoraj widziałem tam bardzo ładną ze srebrną nakładką ( rzecz gustu) za 800 jak spieniężysz swoją to obszywanie jest bez sensu a przełożenie pestka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A jeździ ktoś wersja 116i po lifcie 122KM. Jak ze spalaniem?

 

Jeżdżę modelem 116i LCI (po liftingu), 2008 rok. Spalanie w mieście wg. wskazań komputa to ok 8,8 - 9 dm/100km. W trasie - drogi szybkiego ruchu/autostrady - spalenie najniższe jakie osiągnąłem to 6,45 dm/100 km przy predkościach rzędu 110-130 km/h. Wartość ta została obliczona na podstawie dwóch tankowań do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.