Skocz do zawartości

POMOCY!!! Inspekcja i oil serwis w drugą stronę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przeczytałem wiele postów, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, bo chyba nikt nie miał takiego problemu jak ja.

Dziś rano pojechałem podłączyć samochód pod komputer, aby skasować błąd z sondy lambda, ponieważ w sobotę założyłem nowe.

Zauważyłem, że mechanik podłączył wtyczkę pod maską do tego złącza gdzie kasuję się inspekcję i oil serwis. Zapytałem czy nie skasuje mi oil serwisu i inspekcji z zegarkiem ( pierwszy raz podłączałem samochód do komputera, stąd moje pytanie). Powiedział, że nie bo to się robi osobno. Po wszystkim wsiadł do samochodu i powiedział, że skasował mi przy okazji oil serwis i inspekcję.

Myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok. W tym momencie się wk@#$%#$%.

Palił mi się jeszcze jeden zielony kwadracik od oleju i kontrolka zegarka i napis inspection. Nie chciałem kasować inspekcji bo czekałem na wolną chwilę, aby wymienić płyn i dopiero skasować, a olej chciałem wymienić kiedy przyjdzie czas.

Gościu zadzwonił do znajomego i zapytał czy da się to przywrócić. Powiedział, że się da i mam przyjechać w środę rano na przywrócenie poprzedniego stanu.

 

Teraz pytanie do Was drodzy koledzy jest następujące:

Czy da się przywrócić poprzedni stan inspekcji i oil serwisu? Jeżeli nie to jakie widzicie rozwiązanie tego? Mam wymienić olej i płyn hamulcowy teraz, żeby wszystko sie zgrało? Jeżeli ten mechanior nie przywróci mi poprzedniego stanu to co mogę zrobić? Może przejść się na komendę policji znajdującą sie kilkaset metrów dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna wyciagnac zegary i zaprogramowac pamiec z innego auta ktore mialo podobny stan isnpekcji.

 

nie lepiej pojezdzic do "wolnej chwili" wymienic oleje i skasowac inspekcje jeszcze raz? w czym widzisz problem? bo czytajac twojego posta dochodze do wniosku ze jestes typem awanturnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jestem spokojny,ale do czasu. Tym bardziej, że pytałem tego gościa czy mi tego nie skasuje i potwierdził, że nie.

Może i lepiej, ale ja wolę wiedzieć dokładnie co i kiedy, tym bardziej, że samochód mam od lutego i jeszcze wymiany oleju i płynu hamulcowego nie robiłem bo wszystko było ok. Zależało mi na tym, żebym zrobił to w czasie jaki poda mi to samochód.

A bez podmniany zegarów się nie da? Tamten twierdzi, że się da, ale po dzisiejszym incydencie (już drugim) nie mam zaufania do tego kolesia...

 

Na marginesie, odbiegając od tematu dodam, że w wakacje kiedy nie dmuchały mi nawiewy a wentylator pracował tak jak trzeba chciał mi rozebrać cała deskę rozdzielczą i zainkasować za to 500 zł. :jawdrop: Zapytałem, czy wymiana filtra kabinowego pomoże. Powiedział, ze nie.

Wymieniłem filtr i wszystko działa i dmucha tak jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jestem spokojny,ale do czasu. Tym bardziej, że pytałem tego gościa czy mi tego nie skasuje i potwierdził, że nie.

Może i lepiej, ale ja wolę wiedzieć dokładnie co i kiedy, tym bardziej, że samochód mam od lutego i jeszcze wymiany oleju i płynu hamulcowego nie robiłem bo wszystko było ok. Zależało mi na tym, żebym zrobił to w czasie jaki poda mi to samochód.

A bez podmniany zegarów się nie da? Tamten twierdzi, że się da, ale po dzisiejszym incydencie (już drugim) nie mam zaufania do tego kolesia...

 

Na marginesie, odbiegając od tematu dodam, że w wakacje kiedy nie dmuchały mi nawiewy a wentylator pracował tak jak trzeba chciał mi rozebrać cała deskę rozdzielczą i zainkasować za to 500 zł. :jawdrop: Zapytałem, czy wymiana filtra kabinowego pomoże. Powiedział, ze nie.

Wymieniłem filtr i wszystko działa i dmucha tak jak trzeba...

 

po 1/ po zakupie samochodu wymienia sie olej..filtry..itd. ty piszesz ze masz auto od lutego...skad wiesz jak bylo u poprzednika :?:

 

po 2/ po co jezdzisz do takiego mechanika...jek opisujesz ze tylko by kasowal :?:

 

trzeba wiecej :reading2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolego wyluzuj, przejedź sobie na tym oleju jakieś 500 km , potem pojedź do jakiegoś serwisu zajmującego się beciami i wymień sobie to co wymienić musisz. Wykasujesz sobie jeszcze raz wszystko "na świerzo".

Pozdro - i bez stresu.

Żyj z pasją !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.