Skocz do zawartości

zgasl i nie odpala


sylwus

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,panowie potrzebuje pomocy.Jakis czas mialem spokoj z moja piatka e34, az do dzis, przejechalem okolo 100 km w tym czasie czesto gasilem i zapalalem motor bez problemu i nagle po normalnym zgaszeniu nie chce odpali , rozrusznik kreci, paliwko jest a on nic tak jakby delikatnie zalapywal tak na sekundke i gasnie jakby nie dostawal benzyny. autko ma 2,5 literka vanos na sekwencji lpg tartarini pierwszwj generacji. jesli ktos wie co mu dolega to prosze o pomoc. pozdrowienia dla wszyskich fanow BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,panowie potrzebuje pomocy.Jakis czas mialem spokoj z moja piatka e34, az do dzis, przejechalem okolo 100 km w tym czasie czesto gasilem i zapalalem motor bez problemu i nagle po normalnym zgaszeniu nie chce odpali , rozrusznik kreci, paliwko jest a on nic tak jakby delikatnie zalapywal tak na sekundke i gasnie jakby nie dostawal benzyny. autko ma 2,5 literka vanos na sekwencji lpg tartarini pierwszwj generacji. jesli ktos wie co mu dolega to prosze o pomoc. pozdrowienia dla wszyskich fanow BMW.

podejrzewam czujnik obrotów wału korbowego ( nawet mam taki do sprzedania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi sie , a moze sie myle, ale sekwencja lpg ma to do siebie ze nie przerzuci na gazownie jak nie pobiega chwile na benzynce( u mnie jak cieply motor to okolo 40 sekund)? chyba ze ktos zna jakis patent zeby na rozgrzanym motorze palic na gazie ? to chetnie pocwicze bo w wiekszosci jezdzimy z zonka po miecie i ciagle moja mala chlonie paliwko, a potrafi sporo wypic , gazownia zawsze tansza ,czekam na podpowiedzi , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wydaje mi sie , a moze sie myle, ale sekwencja lpg ma to do siebie ze nie przerzuci na gazownie jak nie pobiega chwile na benzynce( u mnie jak cieply motor to okolo 40 sekund)? chyba ze ktos zna jakis patent zeby na rozgrzanym motorze palic na gazie ? to chetnie pocwicze bo w wiekszosci jezdzimy z zonka po miecie i ciagle moja mala chlonie paliwko, a potrafi sporo wypic , gazownia zawsze tansza ,czekam na podpowiedzi , pozdrawiam

 

"sekwencja" :oops: nie doczytałem. Czyli mamy wyższość instalacji starszej generacji nad sekwencją. W sekwencji pompa padnie i stoisz. Tu mozesz sie ratowac przełącznikiem...

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem , moze sie komus naraze, ale jesli kogos nie stac na paliwo do 2.5 litrowego BMW to moze powinien poszukac czegos o mniejszym litrazu ... naprawde pisze to bez ironii bo sam jezdzilem 2.9 litrowym scorpio z gazem i powiedzialem nigdy wiecej... silniki samochodow przystosowane sa ( i tak zaprojektowane) do zasilania benzyna badz olejem napedowym i coz... tak jak czlowiek moze teoretycznie jesc tylko kartofle i bedzie zyl ale...
The Ultimate Driving Machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem , moze sie komus naraze, ale jesli kogos nie stac na paliwo do 2.5 litrowego BMW to moze powinien poszukac czegos o mniejszym litrazu ... naprawde pisze to bez ironii bo sam jezdzilem 2.9 litrowym scorpio z gazem i powiedzialem nigdy wiecej... silniki samochodow przystosowane sa ( i tak zaprojektowane) do zasilania benzyna badz olejem napedowym i coz... tak jak czlowiek moze teoretycznie jesc tylko kartofle i bedzie zyl ale...

 

Wniosłeś tą wypowiedzią wiele do naszego życia. Temat postu był inny, ale Twoje uwagi sa bardzo cenne i godne przemyślenia. Myślę że jutro rozejrzę sie za Daewoo Tico i od razu sprawdzę czy broń Boze nie ma tam zamontowanego gazu. Może jakos wyrobię na benzynę do Niego :lol: :twisted2:

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pierwszy post na tym forum, ale muszę napisać.

Johann, a dlaczego, jeśli robię np 50 tyś km rocznie, nie mam jeździć na gazie jeśli nie sprawia mi żadnych problemów a daje mi 50% oszczędności?:?: :?: ?

Widać trafiłeś scorpiakiem na gazowników popaprańców, albo autko miałeś niesprawne.

126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rozpetalem awanture , ale kazdy postepuje tak jak mu sie podoba, i tu ciekawostka ja tez jezdzilem zagazowana skorupka i to bylo piekne!a moja mala bejka byla juz zagazowana i choc lubie czasem nacisnac guziczek z czerwona dioda zeby jakiegos maluczkiego kozaczka wciagnac moim kombiaczkiem to jestem praktycznym ludzikiem i niestety musze troche oszczedzc bo jak mozna to trzeba, a moj szef mowi "A ROPA SIE KONCZY I CI POTEM ?" :naughty: ,no ale do meritum ktos wie jak ominac zasade sekwencji lpg odpalania na benzynie , bo chyba o to tu chodzilo :roll: a wiosna i tak bede jezdzil rowerkiem do pracy bo zdrowiej i oszczedniej!!! :clap: , pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest to możliwe, być może gdyby pogrzebać w komuterku od gazu to by się coś znalazło, aczkolwiek jeśli nie można, to jest to czymś spowodowane.

 

PS:ja jeździłem w pracy moją 525i kombi (odcinki często po 500-1000metrów) więc raczej na benzynce chodziła większość czasu - kupiłem VW polo'92 za 2,5 tyś :) a betka w dalsze podróże.

126p>Polonez 1,5>Seicento 900>Polonez 1,4 103kM>Nissan 100NX 150kM>Peugeot 406>Peugeot 406>Opel Vectra 2,2DTI>BMW520i 24V>BMW 525i 24V Touring i VW POLO 1.0 sport GT :) '92>A-klasa 140KM>E61 530d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiosna i tak bede jezdzil rowerkiem do pracy bo zdrowiej i oszczedniej!!! :clap: , pozdrawiam

 

Polecam Ci zapisać się do forum rowerowego. Rower pewnie bedziesz miał brz przezutek. Jak ktos nie ma sily pedałować to niech na piechotę chodzi a nie zmienia przełożenia :mrgreen:

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej TSA 55 zapisz sie partii starych piernikow pierdzacych w sedes ,widze ze wiekszosc z kolegow odwiedzajacych forum to jakies mamin-synki a nie prawdziwe chlopaki jezczace BMW jak wam tatus za zdanie matury kupil bmw to sobie nim jezdzij ludziku i nie wpasowuj sie do miana fana tej marki , smarkacze po lizaka i do domu , a ja siedze w garazu ,grzebie sobie w swojej piatce i jestem HAPPY bo to moja fura i ja o nia dbam !!! jak ja wykonczy lpg wsadze jej nowe serducho (motor) i dalej bedzie wycinal bolkow w malolitrazowych i oszczednych bezyniaczkacz , sory ale trocze mnie ponioslo do wszystkiego trzeba dorosnac macie czas mlpodzi-gniewni pozdro dla fanow BMW a reszta niech ... robi co chce ! w koncu jestem kulturalny,nara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to TSA55 masz cos do gazu? :8)

 

Powiem tyle, ze lepiej gaz niz diesel, i watpie zebym kiedykolwiek zmienil zdanie. Chce poszalec, przelaczam na pb i tyle... A na lpg za duzo km nie traci... ~20.

 

Ja? Ja popieram gaz bo sam mam, czytaj dokładniej posty.

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej TSA 55 zapisz sie partii starych piernikow pierdzacych w sedes ,widze ze wiekszosc z kolegow odwiedzajacych forum to jakies mamin-synki a nie prawdziwe chlopaki jezczace BMW jak wam tatus za zdanie matury kupil bmw to sobie nim jezdzij ludziku i nie wpasowuj sie do miana fana tej marki , smarkacze po lizaka i do domu , a ja siedze w garazu ,grzebie sobie w swojej piatce i jestem HAPPY bo to moja fura i ja o nia dbam !!! jak ja wykonczy lpg wsadze jej nowe serducho (motor) i dalej bedzie wycinal bolkow w malolitrazowych i oszczednych bezyniaczkacz , sory ale trocze mnie ponioslo do wszystkiego trzeba dorosnac macie czas mlpodzi-gniewni pozdro dla fanow BMW a reszta niech ... robi co chce ! w koncu jestem kulturalny,nara

 

Powiem tak. Chciałbym w jakiklowiek sposób odopowiedzieć ale nie potrafię. Jeżdze na gazie, samochód sam sprowadziłęm sobie z Włoch. Zasuwam przy nim tyle ile mogę i na prewno jest w o wiele lepszym stanie niż Twój. Maturę mialem prawie 13 lat temu, pracuję w hurtowni czesci więc montuję tylko to co najlepsze, tankuję furę do pełna a tu jakiś frajerzyna nie wiadomo skąd pisze durny post. Bez sensu, bez logiki. Nawąchałeś się to odczekaj az Ci przejdzie i pisz posty po tym jak przeczytasz. Nigdy wczesniej. Nie mąć spokoju tego forum!

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.