Skocz do zawartości

Szarpanie kierownicy po wpadnięciu w nierówność


holffman

Rekomendowane odpowiedzi

Nie przekonałes mnie. Sprzedawałem kiedys Renaulty i montowane było TRW ewentualnie SMI, lub Sasic. To tureckie coś mogło byc montowane w Renault Thalia, ale pozdespoły w tym aucie nie były górnych lotów. Na czele z tureckimi GoodYear'ami które były po prostu gorszej jakosci niz nasz Kormoran...

Oczywiscie jesli masz sam regenrować wahacze lub tuleje, tak jak ktos proponował w innym poscie to juz lepiej kup nową czesc, przynajmniej bedzie z jakiejs fabryki.

 

We fiatach to wszystkich produkowanych w turcji znajdziesz je na 100%.

Co do reszty to tylko w niektorych modelach, jakich ? - tu juz nie mam pewnosci, ale bywaja napewno.

 

Na czele z tureckimi GoodYear'ami które były po prostu gorszej jakosci niz nasz Kormoran...

 

To w turcji az tak zle ? :twisted2:

 

Oczywiscie jesli masz sam regenrować wahacze lub tuleje, tak jak ktos proponował w innym poscie to juz lepiej kup nową czesc, przynajmniej bedzie z jakiejs fabryki.

 

Regeneracji nie uznaje.

 

Kolego jOhny, jak sie coś wymienia to kompletne

 

Jedziesz na stacje kontroli, i w zupelnosci daje sie wykryc, ktory konkretny wahacz ma luzy. Wymieniasz tylko ten, i nie ma potrzeby innych, to juz tylko jak chcesz dla swojego 'komfortu psychicznego'.

Ja wymienilem ostatnio tylko jeden ktory byl walniety, i jest ok.

 

Chyba ze wolisz tylko łatać.

 

Nie nazwalbym tego lataniem, skoro wszystkie inne sa w porzadku.

Profilaktycznie to mozesz pol auta wymienic...

Wahacze to chyba jedyne czesci zawieszenia ktorych nie musisz wymieniac parami.

 

więc chodzi o to , zebym za 3, 4 miesiące nie wydawał znów pieniędzy na wahacze...

 

A co w tym zlego?

Nawet jakby, w co watpie. Wahacz latwo zmienic, i zmieniasz tylko ten ktory jest popsuty, przynajmniej ja sie jeszcze nie zawiodlem tak robiac.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega jOhny ile już śmiga na teknorotach? Pytam z ciekawości...

Zreszta nie mnie oceniać firmy produkujące podzespoły.

 

Przekonałem sie na ojca Passacie, ze wymiana jednego wahacza nic nie daje, bo za niedługo trzeba wymienić i drugi... a po co 2 razy rozbierać to samo, jesli za 70 zł można powiedzmy mieć teknorota?

Lepiej zrobić to raz a dobrze i o tym nie myśleć i sie denerwować ze dopiero co było robione a tu już znów do roboty.

 

A co do takich nietypowych firm( nie podaje nazw, bo to nie ma sensu) diagnosta kiedyś powiedział, ze zdarzały sie przypadki ze wahacze były troche krótsze i już gumy ścinało bo nie było kąta... i to prawda, bo z passatem jeździłem 3 razy na diagnostyke, bo cięło opony. Dopiero po wymianie wahaczy ( wcześniej ojciec kupił jakiejś nieznanej firmy) na FEBI roblem ścinania opon zniknął razem z wahaczami. Ja jeszcze wtedy nie miałem BMW, ale na podstawie passata swoje wiem. Jak wymieniać to komplet.

To tak jak z klockami hamulcowymi. NIe wymieniasz na jednym kole tylko na obu, bo prawdopodobieństwo zużycia jest 95 %

 

To są moje doświdczenia z PASSATA B5 a sami wiecie jakie tam są zawieszenia....

 

Poprostu nie na polskie drogi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki zmienione na wakacjach, przód i tył i tarcze są ok. Nie mam zwycaju hamować po założeniu nowych klocków zeby je testować... a co do stabolozatora to jest ok, to sprawdzałem, nie ma bić...

Pozostają tylko wahacze, w sobote pojade na diagnostyke, niech szarpią, masakrują, wtedy bede wiedział, co wymienić. Ale dziękuje za wskazówkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega jOhny ile już śmiga na teknorotach? Pytam z ciekawości...

 

Zdecydowanie za krotko zeby stwierdzic jakie sa pod wzgledem wytrzymalosci.

Na 1 rzut oka nie wygladaja natomiast zle, i chyba za cos musieli dostac te iso i tuvy... Poza tym jakby byly kompletnie do niczego to na 1 montaz raczej nigdzie by nie szly...

Moge sie mylic, ale to wyjdzie w praniu, czy sa dobre czy nie ;)

Napewno pod wzgledem jakosci do ceny nie wypadaja zle, ale jakby mialy sie rozleciec po pol roku to faktycznie lepiej wziac cos drozszego i miec spokoj.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.