Skocz do zawartości

Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF


dusiu

Rekomendowane odpowiedzi

W Bedargowie byłem to facet w ogole powiedział że tego filtra sie ani nie wymienia, ani nie przepala ani w ogole nic tylko na zachodzie jest wymog bo tam przy badaniu technicznym jest badanie spalin a u nas nie.. wiec co zaklad naprawczy to inną opinię sie słyszy

ja akurat mam 100 % pewność że Bmw Bońkowscy są autoryzowani i dziś specjalnie gadałem z facetem z serwisu o tym przepalaniu i o wymienie i powiedział że to przepalanie to pic na wode i że może to podziałac a wcale nie musi i lepiej jest wymienić ten filtr i miec spokoj co i ja chyba uczynię..

Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O jak sie ciesze, ze mam "starczego uwiąda" rura w dół, rocznik 2005 bez filtra....

Tylko czasami po długiej jezdzie po miescie i wyjechaniu na trase pusci małego trzmiela przy pierwszym "bucie"i to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bedargowie byłem to facet w ogole powiedział że tego filtra sie ani nie wymienia, ani nie przepala ani w ogole nic tylko na zachodzie jest wymog bo tam przy badaniu technicznym jest badanie spalin a u nas nie.. wiec co zaklad naprawczy to inną opinię sie słyszy

ja akurat mam 100 % pewność że Bmw Bońkowscy są autoryzowani i dziś specjalnie gadałem z facetem z serwisu o tym przepalaniu i o wymienie i powiedział że to przepalanie to pic na wode i że może to podziałac a wcale nie musi i lepiej jest wymienić ten filtr i miec spokoj co i ja chyba uczynię..

 

Ad. 1 Trzeba było się go zapytać co masz zrobić jak zaswieci ci sie kontrolka i auto nie bedzie chciało jechać :mrgreen: Czy to tylko na zchodzie sie dzieje :mrgreen:

Ad. 2 Jeśli chcesz wywalic 6-8 tys. i miec spokój - OK. Ja w życiu bym tego nie wymieniał tylko dał wywalić w diabły za mniej niz połowę tej ceny. Ale to juz kwestia osobista, ja tam nie lubie dawać zarabiać matołom z ASO :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2 Jeśli chcesz wywalic 6-8 tys. i miec spokój - OK. Ja w życiu bym tego nie wymieniał tylko dał wywalić w diabły za mniej niz połowę tej ceny. Ale to juz kwestia osobista, ja tam nie lubie dawać zarabiać matołom z ASO :norty:

firma z chyb pod poznaniem, nie wiem czy nie jedyna na taka skale sie tym zajmujac (ponoc troche o niej bylo w roznych programach motoryzacyjnych) za taka wymiane na regenerowany ("regeneruja takie z przebiegiem do 30000tys km) za taki interes bierze 1500zl.

ja tam wymienilem, moze mniej pociagnie jak nowy, ale chyba zle nie bedzie, za ok 100tys km sie wypowiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie chce dawac zarabiac Aso ale czasem tak jest lepiej i mieć spokoj a nie latać przez pół Polski zeby zaoszczędzić pare złoty a i tak moze to nic nie pomoc.. ; p ktoś na forum serii 5 mowił o bmw Stando Service z Wrocławia że robią jakieś tam przepalenie i wszystko działa i zadzwonilem do nich a facet powiedział sam ze oni mogą spróbować cos takiego zrobic ale gwarancji nie dadzą na to ile to auto pojeździ ; ) a tak na prawde jesli ktos kupi to auto od nowego z salonu z zerowym przebiegiem to zanim wyjeździ ten filtr to już kilka razy na niego nazbiera w przeciagu tego okresu czasu, inna sprawa że to troche boli wyrzucić taką kase na raz na jakąs częśc no ale to już inna bajka. ;)
Jeśli Bmw to religia, to M5 jest Mesjaszem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mogę prosić o dokładne namiary na tą firmę z Chyb pod Poznaniem, jak również czas trwania tej regeneracji?

Musiałeś zostawić samochód czy robią to na miejscu? Mają regenerowany filtry czy regenerują Twój?

Może ktoś zna dobry nieautoryzowany Serwis BMW z Trójmiasta?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Bedargowie byłem to facet w ogole powiedział że tego filtra sie ani nie wymienia, ani nie przepala ani w ogole nic tylko na zachodzie jest wymog bo tam przy badaniu technicznym jest badanie spalin a u nas nie.. wiec co zaklad naprawczy to inną opinię sie słyszy

ja akurat mam 100 % pewność że Bmw Bońkowscy są autoryzowani i dziś specjalnie gadałem z facetem z serwisu o tym przepalaniu i o wymienie i powiedział że to przepalanie to pic na wode i że może to podziałac a wcale nie musi i lepiej jest wymienić ten filtr i miec spokoj co i ja chyba uczynię..

 

no tal, według niego lepiej wymienić filtr. Tylko lepiej wydać ok 6 koła PLN czy z 300 PLN? Co lepiej?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie chce dawac zarabiac Aso ale czasem tak jest lepiej i mieć spokoj a nie latać przez pół Polski zeby zaoszczędzić pare złoty a i tak moze to nic nie pomoc.. ; p ktoś na forum serii 5 mowił o bmw Stando Service z Wrocławia że robią jakieś tam przepalenie i wszystko działa i zadzwonilem do nich a facet powiedział sam ze oni mogą spróbować cos takiego zrobic ale gwarancji nie dadzą na to ile to auto pojeździ ; ) a tak na prawde jesli ktos kupi to auto od nowego z salonu z zerowym przebiegiem to zanim wyjeździ ten filtr to już kilka razy na niego nazbiera w przeciagu tego okresu czasu, inna sprawa że to troche boli wyrzucić taką kase na raz na jakąs częśc no ale to już inna bajka. ;)

 

nikt CI nie da gwarancji że takie wypalanie filtra sie powiedzie na 100%, przecież nikt nie wie jak jeżdziłes autem i jak bardzo flltr masz zapełniony. Znam przypadek od jednego z warsztatów gdzie serwisuje auto, ze jednego auta nie udało im sie wypalić ale kilka innych tak. Podobnie w Stando we Wrocławiu ponoć mieli jedno auto, w którym dopiero trzecie wypalanie filtra pomogło. Gwarancji oczywiście nie ma ale wole spróbowac za 300 zeta i 95%, ze sie uda niż wydawać 6 tyś PLN żeby mieć spokój. Dla mnie to wyrzucenie kasy w błoto. Twoja kasa - Ty decyduj,

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie chce dawac zarabiac Aso ale czasem tak jest lepiej i mieć spokoj a nie latać przez pół Polski zeby zaoszczędzić pare złoty a i tak moze to nic nie pomoc.. ; p ktoś na forum serii 5 mowił o bmw Stando Service z Wrocławia że robią jakieś tam przepalenie i wszystko działa i zadzwonilem do nich a facet powiedział sam ze oni mogą spróbować cos takiego zrobic ale gwarancji nie dadzą na to ile to auto pojeździ ; ) a tak na prawde jesli ktos kupi to auto od nowego z salonu z zerowym przebiegiem to zanim wyjeździ ten filtr to już kilka razy na niego nazbiera w przeciagu tego okresu czasu, inna sprawa że to troche boli wyrzucić taką kase na raz na jakąs częśc no ale to już inna bajka. ;)

podjedz w Szczecinie na ul. Golisza 10E, jest tam oddzial V-techu, za 1500zl wgraja ci nowy soft, ktory eliminuje filtr, wytna Ci mechanicznie filtr, usuna czujnik cisnienia roznicowego, usuna chyba 2 (lub jedna :?: ) sondy egt i masz auto, ktore bedzie smigac bezproblemowo...lepszy przeplyw spalin, "mikro" mniejsze spalanie, "mikro" wieksze osiagi, i zero problemow w przyszlosci :cool2: chyba, ze wprowadza w Polsce podatek ekologiczny dla aut bez filtra (ale z tym tez mozesz sobie poradzic bo Twoj VIN pokazuje, ze go masz...bedzie trzeba tylko "dac czekolade" diagnoscie jak bedziesz robil przeglad....)pozdr.

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mogę prosić o dokładne namiary na tą firmę z Chyb pod Poznaniem, jak również czas trwania tej regeneracji?

Musiałeś zostawić samochód czy robią to na miejscu? Mają regenerowany filtry czy regenerują Twój?

Może ktoś zna dobry nieautoryzowany Serwis BMW z Trójmiasta?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

witam

tłumiki kaliński chyby, wystarczy wpisać w google. na allegro tez sie oglasza

wymiena zajmuje cos ok. godziny. maja pare zregenerowanych na miejscu z reguly

gwarancja chyba do tego na rok jesli sie nie myle.

no i faktura jak trzeba na niego bez problemu wiec mysle ze zdecydowanie warto nawet z trojmiasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nawet w realoem końcówka wydechu jest dostepna tylko dla modelu z DPF a więc dla tych z prostą rurą..to chyba najlepszy dowód na to że tak jest..i ja tak mam :D

rura w doł i u mnie :D ale na kompie pokazuje czas do jego wymiany, wieć pewnie gdzieś siedzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr można usunąć i nic nie będzie kopcić, istnieje możliwość wyłączenia dpf'a w programie i wszystko zachowuje się jak by wyjechało z fabryki bez tego wynalazku. Dym zaczyna się jak w samochodzie jest źle zrobiony program (wtedy też szybciej pada filtr). Oczywiście filtr należy usunąć zarówno w programie jak i fizycznie z auta :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Jak w temacie.

Wasze doświadczenia z wymianą/usunięciem DPF.

Czy ktoś skorzystał już z oferty firmy Kaliński z Chyb w tym zakresie? Cena regenerowanego bez kaucji to 1100-1400 zl : + wymiana.

Cena usunięcia ok 1500 (Łódź, Szczecin).

Może ktoś zna firmę z Trójmiasta która siedzi w temacie ? :?:

Mnie czeka ta 'przyjemność' za 3 tys km zgodnie ze wskazaniem kompa. Nowy raczej odpada nawet w Reichu przy obecnym kursie Euro....

W tryb serwisowy i wypalanie raczej nie wierze bo to tylko odwlekanie tego co nieuchronne czyli wymiany DFP/FAP

 

Pozdrawiam Forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem z kolesiem ktory sie tym zajmuje. Mowil mi ze filtr mozna usunac dokladnie wybebeszyc i zostawic. Koszt od 50-70 funtow w warsztacie lokalnym. Usuniecie kompletnie pdf z komputera to koszt rzedu 350 funtow. Trzeba przeprogramowac. Wiec na polskie realia nie bedzie tak zle a po za tym mam jeszcze jeden pomysl ktory opisze jak go wykonam i zaoszczedzi on napewno te 350 funtow jezeli mi sie to uda. Zrobie zdjecia wiec bedzie spox. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupowac autko przyjazne dla srodowiska jak potem w nim cos wybebeszac :mad2: ja specjalnie kupilem auto z DPF zeby nim moc wjechac do miasta bo w DE jak autko nie ma zielonej plakietki to mozesz mandat zalapac w duzych miastach, co do wymiany to okolo 180-200 K jak sie doczytalem dla s20d w niemczech w BMW kosztuje 1100 euronow a mozna juz za 800 kupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co kupowac autko przyjazne dla srodowiska jak potem w nim cos wybebeszac :mad2: ja specjalnie kupilem auto z DPF zeby nim moc wjechac do miasta bo w DE jak autko nie ma zielonej plakietki to mozesz mandat zalapac w duzych miastach, co do wymiany to okolo 180-200 K jak sie doczytalem dla s20d w niemczech w BMW kosztuje 1100 euronow a mozna juz za 800 kupic

 

Widzisz sam kolego, że w DE ma to sens a w PL? Jaki? Żadnych profitów z tego tytułu nie ma. Więc nie ma się co dziwić, że ludzie wywalają DPFy. U mnie wymiana za 170 000 km także auta już tego mieć nie będę ;) - niech się inny martwi.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

tłumiki kaliński chyby, wystarczy wpisać w google. na allegro tez sie oglasza

wymiena zajmuje cos ok. godziny. maja pare zregenerowanych na miejscu z reguly

gwarancja chyba do tego na rok jesli sie nie myle.

no i faktura jak trzeba na niego bez problemu wiec mysle ze zdecydowanie warto nawet z trojmiasta :)

 

OK Andreas. Wnioskuję że wstawiłeś do swojej Buni regenerowany od Kalińskiego. I jak wrażenia?

Ile tys km pokazuje Ci teraz komp do następnej wymiany?

Proszę o wypowiedzi ludzi którzy już wymienili/wycieli wypalili itp. Konkrety Panowie...

Ja na pewno napiszę jak wymienię na regenerowany pewnie w Wielkopolsce ale jeszcze zadzwonię do ASO w Trójmieście i zobaczymy czy zakładają regenerowane.

Wycięcie odpuszczę chyba sobie bo jak czytam na Allegro że doświadczenie to kilkadziesiąt samochodów (różnych marek pewnie) to nie chce żeby ktoś ćwiczył BMK-kę na moim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich informacji, jeśli chodzi o wawę, to Masters na Jerozolimskich wyłącza DPF i jest wszystko ok, również przy okazji przeglądu w sobotę rozmawiałem w AutoReducie na Saskiej Kępie - powiedzieli, że można to albo zresetować i jeździć dalej, a jeśli jest już do wymiany, to wyjąć i też będzie po temacie. Na plus, podobno robią to tak, że komputer nie pokazuje żadnych błędów, nie przełącza się w tryb serwisowy, nie ma żadnego check engine itp.

 

Ja mam też dopiero 67k przeleciane, więc w tym modelu mnie ten problem (mam nadzieję) dotyczył nie będzie, ale dobrze wiedzieć na przyszłość :)

virus by Masters - 190km, 395Nm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Andreas. Wnioskuję że wstawiłeś do swojej Buni regenerowany od Kalińskiego. I jak wrażenia?

Ile tys km pokazuje Ci teraz komp do następnej wymiany?

ja wymienilem tak jak mi komputer pokazywal na regenerowany

wszystko w porzadku, choc pewnie i na tamtym jeszcze moglbym pojezdzic

serwis wykasowalem sam i leci mi dalej od 200 tak jak powinien

ja tam akurat wole trzymac tak jak to bylo w oryginale i nic nie kombinowac z wycinka jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam inny problem, kupiłem już dosyć dawno auto z pełną historia serwisową, od I-szego właściciela z Niemiec. Auto ma już 200k km. Jeździ idealnie :) Wg serwisu nigdy DPF nie był wymieniany. Jest cały czas fabryczny. Rozkodowałem sobie VIN, aby się upewnić czy go mam, bo auto nie dymi ani na moment i rura jest prosto a nie w dół. Ogólnie jest bardziej czysta niż w benzynie. Po rozkodowaniu VIN okazało się, że mam DPF, lecz nie mam infomracji ile kilometrów do wymiany, ani nic w tym stylu. Mam Navi prof. i wszystko jest w zakładce Service, ale nie ma informacji o filtrze cząstek stałych. Czy ktoś ma podobnie ? O co w tym chodzi ? Dlaczego nie mogę sprawdzić kiedy do wymiany ? Zaznaczam, że mam wersję FLEET EDITION.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.