Skocz do zawartości

do zdjęcia boczki z przednich i tylnych drzwi - jak:D


elwood_

Rekomendowane odpowiedzi

witam.. mam BMW E36 sedan

chciałbym ściągnąć całe te boczki z przednich i tylnych drzwi (chce przyciemnić szyby i je wyjąć).

nie wiem gdzie tam są jakieś zatrzaski czy coś może coś podpowiecie bo nie chciałbym nic polamac.. :)

pozdr elwood

 

jest takie cos szukaj...bylo.. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw zdejmij 2 zaslepki ktore sa we wglebieniu pod podpurka na reke chyba tak to sie nazywa.

tam beda 2 wkrety wykrec,boczek trzyma sie na zapinkach do okola pociagnij smialo w ktoryms rogu nic nie powinno sie stac najwyzej ci moga zapinki popekac ze starosci wydatek klika zloty.

powodzenia

 

zbigniewst czasem trzeba napisac co jak :wink:

MY NAME IS, KRZYSIU JEZYNA ZE SZCZECINA :wink:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=60823 ZOBACZ TO!!

http://img261.imageshack.us/img261/6339/logorot125ee4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij o sciagnieciu obwodki wokol klamki... przesuwa sie ja chyba przeciwnie do kierunku jazdy... i wykreceniu tego dzyndzla zamykajacego drzwi :) oczywiscie te 2 srubki co wspomnial cool _wicia pod zaslepkami

w drzwiach kierowcy na wcisk tez moze byc sterowanie lusterek ktore trzeba podwazyc,wyciagnac ,odpiac wtyczke podobnie w drzwiach tylnych sterowanie elektr. szybami

wiecej nie pamietam ...reszta to juz tylko zatrzaski a jak je polamiesz to 60gr sztuka w ASO wiec raczej nie majatek ale mimo wszystko staraj sie to robic z czuciem

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mam właśnie elektryczne szybki tylko z przodu w mojej betuni... i jeszcze elektryczne lusterka czyli ten ster od el. lusterek tez jakos bede musial wyjąć...te dziubek co się steruje to do góry wyjać jakos czy jak:D

żebym go nie popsuł bo wole mieć nadal sprawną tą funkcję..:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterowanie lusterek wychodzi cale tzn zostaw dziubek do ustawiania i przełacznik lusterek w spokoju :) a podwaz od spodu caly ten plastik na ktorym jest to wszystko osadzone(np nozem - badz czyms innym plaskim a waskim)Potem odepnij wtyczke zasilania i gotowe

a jesli chodzi o szyby z tylu to na korbkach sa zaslepki pod nimi ponoć srubki i dopiero wtedy sie ich pozbedziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje takich zapinek bo mi boczki trzeszcza tzn slabo trzymaja te zatrzaski, gdzie moge je kupic poza aso bo mam daleko. Szukalem na allegro ale nic nie widzialem :/ Pozdrawiam

 

ostatnio kupowalem w aso po 55gr za szt na allegro widzialem po 1 zl nie wiem czy oryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba wyciagac tego kawalka plastiku do ustawiania lusterek - mozna go odpiac z kabli po oderwaniu boczkow. kabel ma ladnych pare cm wiec nie powinno byc problemu. glosnik tez jest na kablu i odepniesz go dopiero po zdjeciu panela. nie trzeba tez odkrecac grzybka do zamykania drzwi - jak juz odepniesz spinki to poprostu unies panel i zdejmij go z grzybka. uwazaj na kieszenie na dole bo tez sa na te klipsy i czesto klipsy trzymaja mocniej niz klej ktorym sa one przytwierdzone do panela. szarpnij porzadnie boczek trzymajac za wewnetrzna czesc kieszeni, powinno bc ok. jedyne co musisz zdjac to ramka wokol klamki - wypycha sie ja w kierunku jazdy. do odkrecenia sa tylko 2 srubki pod uchwytem ktorym zamykasz drzwi. do tych srub potrzebny jest srubokret torx rozmiar 20. Oczywiscie sruby sa pod zaslepkami. tak to wyglada w coupe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wyszło EXTRAAA !!! :D

wkrótce zamieszcze fotke tylko umyje furke... :)

teraz to i ja moge komuś pomóc jak coś bo wprawe jakaś już mam:)

wszystko robiłem sam.. :)

gorzej z tylną szybą (samemu nie da rady) ale pozostale okkk:D:D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.