Skocz do zawartości

BMW e36 coupe vs audi coupe


limbo

Rekomendowane odpowiedzi

coupe tylko w benzynie nie ma tdsa!

dlaczego uwazasz ze 2.8 i 2.5 w benzynie jest za drogi a tds nie? sugerujesz sie spalaniem? one nie pala wcale tak duzo popytaj ludzi! napisz ile pali 2.3 w miescie i trasie!

mysle ze spalanie beda mialy podobne. 2.8 pali tak jak 2.5 a niektorzy mowia ze mniej, jest to nowoczesniejsza jednostka: alu blok i 2 vanosy jak dobrze pamietam.

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze szkoda Twoich slow, skoro piszesz "kopisz"

Sami piszecie o tym ze bwm rzuca sie w oczy i zebym zmienil zdanie..dziwne preciez sami uzywacie takiego auta. Dziwne ze sami umnijeszacie sobie. Teksty ze majac bmw nie bede juz anonimowy bo bede mial wlasnie bmw...sa az smieszne (to teksty wlasnie drechow, i dlatego sie znimi kojarzycie)

Teksty o zmianie trybu zycia sa smieszne bo w ogole mnie nie znacie.

Zwiedzilem pewnie wiecej niz wlascnie CI kotrzy polecaja mi to robic.

Podejrzewam ze wyksztalcony jestm rowniez bardziej niz wlasnie Ci z uszczypliwymi tekstami.

Slowa o blond lali sa calkiem do bani, bo co ma piernik do wiatraka...? jaki sposob na zycie? Dziewczyne poznalem 5 lat temu gdy jeszcze mialem rower. Nie wiecie nic o mnie a wstawiacie durne rady ktore nie sa przedmiotem tego tematu. Jestem gosciem na waszym forum..a wy zamiast pokazac klase prowadzicie off topy. Gdzie wasz moderator? Usuncie te offtopy dyskusja jest na temat audi i bmw.

I nie wiem co ma wspolnego pies z wioska? pies pilnuje domu, nie mieszkam w blokowisku i nie wychodze z nim zeby straszyc ludzi. Pies ma ogord do chodzenia i rzakdo kiedy go opuszcza. I lepiej wlasnie zeby mial kardan - takiego slowa uzyles, chociaz nie wiem dobrze co to slowo niby znaczy- a nie chodzi i zagraza ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje racje ze bwm wyglada na nowsze.....co do propozycji zebym przjechal sie e36...jezdzilem.

 

Coupetą minimum R6 2.0 (no może jeszcze 1.8is bo w sumie niewiele słabszy)?? Bo to ma ogromne znaczenie w porównaniu z Twoim audi...

 

We wnetrzu nie wuroznia sie niczym szczegolnym... ale jest ladne.

 

No fakt, nie wyróżnia się niczym szczególnym, ale IMO bije wygląd wnętrza audi na głowę. Osobiście, co do wyglądu zewnętrznego audi (poza tym, że e36 wygląda nowocześniej) nie mam nic. Podobała i podoba mi się ta audianka. Ale jednak wnętrze w tej audicy, jest dla mnie lipne... Porównując do tego silnik, nie myślałem nad wyborem zbyt długo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdszilem e36 325 i 318 tds(czy 317 nie wime jakie ma oznadzenie dokladnie)

I przyznaje racje:) ladnie sie prowadzi.

Decyzja o wyborze audi ma jednak zalete znacznie mniejszej powtarzalnosci auta. Niestety e36 jest niszczone przez drechow...niszczy to opinie ladnego auta i kojarzy sie wlasnie z takimi ludzmi. I niestety e36 powoli zastepuje e30.

Nie mniej bardzo mi sie podoba, dlatego rozwazam takie wyjscie.

Dark C, dziekuje za wypowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdszilem e36 325 i 318 tds(czy 317 nie wime jakie ma oznadzenie dokladnie)

I przyznaje racje:) ladnie sie prowadzi.

Decyzja o wyborze audi ma jednak zalete znacznie mniejszej powtarzalnosci auta. Niestety e36 jest niszczone przez drechow...niszczy to opinie ladnego auta i kojarzy sie wlasnie z takimi ludzmi. I niestety e36 powoli zastepuje e30.

Nie mniej bardzo mi sie podoba, dlatego rozwazam takie wyjscie.

Dark C, dziekuje za wypowiedz

 

To przejedź się coupetą z silnikiem minimum 1.8is w benzynie ;) A co do drugiej części Twojej wypowiedzi, to właśnie ta ogólna opinia o posiadaczach bmw (szczególnie e36 i e34), była dla mnie na początku przeszkodą w podjęciu ostatecznej decyzji. Do tego, w mojej okolicy, wszyscy praktycznie pokupowali sobie e36 coupe. Ale gdy tak usiadłem i pomyślałem, że mam zrezygnować z auta, które świetnie się prowadzi i pod każdym względem mi się podoba... Tylko dlatego, że jest ulubioną marką dresów, miszczów tuningu itd, a każdy inny użytkownik drogi, stereotypowo (polska jest w tym no.1) będzie mnie uważał za jednego z takich ludzi? A s**ć na to i łamać stereotypy ;). Dresów nie noszę, za tuningiem nie przepadam (no chyba że naprawdę profesjonalnie wykonanym), muzyki (na dodatek w większości przypadków tandetnej i żenującej :/)na fulla w aucie nie słucham (mam od tego inne ciekawsze miejsca ;)), i staram się być kulturalnym kierowcą na drodze. Więc niech sobie ktoś myśli o mnie jak sobie chce ;) Ważne że mam auto które mi się podoba i naprawdę daje mi radość z jazdy. Do tego cieszę się, że mogę na drodze łamać stereotypy o użytkownikach bmw, wpuszczając kogoś do ruchu, przepuszczając pieszych na pasach, jak należy itp.

Edytowane przez dark c
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tylnionapedowki daja prawdziwa radosc z jazdy.A BMW jest na pierwszym miejscu! Moim zdaniem oczywiscie :cool2: Jezdzilem nissanem i mercem z tyl napedem,i jednak BMW wygrywa.

 

Osobiscie tez rozwazalem kupno audi jak szukalem auta,ale pojezdzilem troche kolegi B3 1.8S i jakos to jak kazdym innym-wiem ze to nie jakis szajbus z 1.8 ale o styl prowadzenia i wogule. Wybralem BMW i chcialbym zeby juzz byla ta marka na zawsze- o ile bede mogl sobie na to dalej pozwolic. :cool2: Pozdrawiam i zycze udanej decyzji :8)

B M W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no decyzja o tyle trudna ze ja juz mam audi:) wczesniej tez mialem audi... i jeszce wczesnie te..stad te....wahania:)

czesto sa jakies usterki? bo licze na to ze auto bedzie... nie zawodne.

Mialem 3 audi i nic w nich nie robilem jesli chodiz o mechanike (bo cos sie zepsulo)- raz pompa paliwa za 56 wymienilem sam na ogrodku w 5 min.

A sprawy eksploatacyjne..szybko siada zawiecha? tj przeguby...tuleje...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesto sa jakies usterki? bo licze na to ze auto bedzie... nie zawodne.

Mialem 3 audi i nic w nich nie robilem jesli chodiz o mechanike (bo cos sie zepsulo)

 

Zgadzam się z przedmówcą. Musisz dokładnie sprawdzić dany egzemplarz przed zakupem, żebyś się nie przejechał i nie psioczył potem na markę ;). Najlepiej jechać z kimś, kto się zna na beemkach. Dobrze jakby miał laptopa z oprogramowaniem, żeby ją podłączyć pod kompa na miejscu. Albo wydać parę złotych na sprawdzenie w serwisie, czy jakimś warsztacie. Niestety w naszym kraju naciągaczy i oszustów nie brakuje, a i zdezelowanych beemek też nie :mad2: Jak trafisz naprawdę zadbaną i porządną sztukę, to praktycznie masz zero problemów.

Ja swojej szukałem ponad pół roku, omijając wszystkie z oznakami jakiegokolwiek tuningu, nawet w postaci nakładek na pedały ;). Wcześniej oglądałem parę sztuk i same padła, albo po fanach "wiecznego chodzenia bokiem"... Swoją jeżdżę równo rok, i przez ten czas nie miałem większych problemów. Poza standardową wymianą płynów i oleju, padła mi tylko sonda lambda, wymieniałem zimering w skrzyni biegów i musiałem nabić klimę. I oby tak sprawowała się nadal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze troche delikatniej wymieniac opinie miedzy soba, bez prywatnych uszczypliwosci prosze.

Wszystkim tym ktorzy nie zdazyli zapoznac sie z zasadami panujacymi na forum przypominam przeczytaniu regulaminu.

 

 

Limbo na tym forum duza wiekszosc uzytkownikow bedzie przekonywala cie do BMW. Najlepiej zrob jazde testowa BMW ktorym ewentualnie bylbys zainteresowany i przekonaj sie sam. Czasami kilka kilometrow jazdy to za malo aby jednoznacznie byc pewnym ktory samochod jest lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.