Skocz do zawartości

"Buczenie" tłumika


Dębowy

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin ja mam 525 12V ;-) Hmm Ferroz... Gostek w warsztacie mi cos za 450 spiewal..ale firma chyba na P... nie pamietam;)

 

Edit1: Wlasnie patrze ze na stronce Ferroz mozna zamowic to cudo;-) Tak przeglądałem Allegro, na aukcjach widzialem texty typu: Produkt jest wykonany z niemieckiej blachy.... a to jakas roznica czy polska czy niemiecka jest?

 

EDIT2: Uuu..wlasnie znalazlem Arvin Tesh w katalogu IC...prawie 940zl..heh, niezle... moze zostane przy polskich producentach... z tą używką to w sumie nie wiadomo, czy sie trafi ok cz tez jakas lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferował Ci Polmostrow. Niestety wydechy do naszych aut nie są najtańsze ale ja ze wzgledu na trwałość zamienników i cenę oryginalu zainwestuję w dedykowany Ulter Sport. Bez cudów.

 

http://www.ulter.com.pl/index.php?show=dedyk&f=3&m=13&s=28

 

Skromna, przedostatnia opcja.

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 525 24v i 525 12v tłumik różni się tylko średnicą rurek.

I znowu z polskich producentów robi to tylko FERROZ i NAJWIęKSZE BADZIEWIE MARIX.

Polmoostrów(płuciennik) robi tzw uniwersal do 24v i 12v. Poprostu tłumik końcowy jest połączony ze środkowym.

Kup sobie FERROZ i tyle najtańsza i najlepsza opcja. Bo następny w kolejności cenowej to właśnie jest TESH, lub EBERSPAHER.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa.. po dniach oczekiwań na odpowiedź na moje maile ze strony firmy Ferroz , zadzwonilem tam i okazalo sie ze jako producent nie prowadzą oni sprzedaży detalicznej.Pani także poinformowała mnie ze w Białymstoku skąd jestem nie mają żadnego kontrahenta... eh.. i co tu teraz zrobic? Moze ktos ma dostęp do ich tłumików?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj pojeździć po różnych „tłumikowniach” w okolicy albo telefonicznie obdzwoń warsztaty zajmujące się wymianą wydechu (także te trochę dalej położone) – oni powinni mieć dużo lepszą możliwość dogadania się z producentem, albo inną firmą, która jest w stanie zamówić interesujący Cię tłumik..

Pozdrawiam, marek

 

P.S.

A swoją drogą to znów ucieszyłem się, że mam M20B20 (zamiast B25, które wcześniej chciałem kupić), bo po sprawdzeniu kilku cen w nowym roku w BawariaMotors okazało się, że niektóre wyraźnie spadły. Np. mój oryginalny tłumik końcowy kosztuje teraz 861zł, środkowy 1188zł, a katalizator 4973zł – czyli te ok.10000zł za kompletny wydech, o których informowano mnie w kwietniu, chyba jest już wyraźnie mniejszą sumą (choć wciąż wysoką).

Niestety, cena Twojego tłumika końcowego w ASO to wciąż ok. 1900zł (dziwne, bo drożej niż M30B35 i M50B25, ale już np. środkowy i katalizator do M20B25 są, jeżeli się nie mylę, w prawie identycznych cenach jak do mojego M20B20)

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Marek;-) Trzeba bedzie próbowac;) Moze cos sie gdzies znajdzie. Teraz wiec zajme sie hamulcami, bo mam do roboty. W miedzy czasie bede kołował ten wydech.

 

Propos B25 ..hmm fajny silniczek, daje troche radosci z jazdy, aczkolwiek moglby byc mniej żarłoczyny zwlaszcza w automacie..heh.. I te czesci wlasnie..nieciekawe;-) ALe nie poradzimy..;-)

 

Tak OT :Ost. mialem przyjemnosc jezdzenia e38... zwala z nóg;D Kupie sobie kiedys;P Musze chyba duzy garaz szykowac;D

 

Ok juz nie rozmywam;)

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinPioneer – „szacun”!, zwłaszcza za uchronienie Białegostoku od permanentnego buczenia wydechu Dębowego :-)

Pozdrawiam Was, marek

moje BMW (the SILVERY)

E34 520i M20 (R6 12V) Lachssilber Metallic, Chrome-line, 1988r., pasja /klasyk, żółte tablice/

E39 525i M54 (R6 24V) Touring, Titansilber Metallic, Shadow-line, 2000r., daily driving

podpis.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.