Skocz do zawartości

Termostat 88 czy 92 stopnie


maxman

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam pytanie odnosnie temperatury plynu chlodzenia, u mnie w miescie wskazowa stoi lekko za srodkiem czytalem ze to poprawnie ale poza miastem spada na granice niebieskiego pola i to jest za nisko bo posiadam gaz sekwencje ktora wtedy mi sie rozlacza i przechodzi na benzyne, poza tym dlugo mi sie nagrzewa jak odpalam rano, czy moze mi ktos powiedziec

 

1. jaka jest wlasciwa temperaura poza miastem przy jednostajnej jezdzie

2. czy wymieniajac termostat poprawie tym samym to ze ona sie podniesie

3. jaki termostat jest wlasciwy bo w BHMD sa 2 na 88 stopni i na 92 stopnie

 

dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura powinna stac caly czas w pionie, nie wazne czy miasto czy trasa. Tak jak kolega dajan napisal, albo masz uszkodzony termostat albo go wogole nie masz. Ja jak mialem uszkodzony to otwieral mi sie przy ok 40 st i samochod byl ciagle nie dogrzany praktycznie

 

Czy 88 - 92? Sprobuj dobrac po modelu auta. Ale to wlasciwie zadna roznica, aby tylko podszedl.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys nie mial termostatu to bys w tych tem. osiagnal tem pracy ( te okolo 90' )chyba po kilkudziesieciu minutach i musialbyc stac duzo w korkach zeby sie zagrzewal po czym znowu chlodzil. Tak wiec masz tak jak ja mialem.

te same objawy. Termoistat byl juz zabrudzony - kamien srobil swoje i nie domykal sie juz. Wymienilem na nowy ( stary byl z natlokami bmw i tem 92'C a jest teraz na 88'C) i jest wszytsko bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.