Skocz do zawartości

Antena w tylnej szybie


ToLo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w błotniku z tyłu taką chromowana zaślepkę i od dłuższego już czasu chodzę z zamiarem dołożenia w to miejsce drugiej anteny . I teraz mam pytanie czy można będzie z mostkować dwie do kupy przez co wzmocni się sygnał :?: :roll:

 

Odradzam łšczenie "tak po prostu" dwóch anten (zjawiska falowe, dopasowanie impedancyjne). Wynik może okazać się gorszy niż każda antena z osobna.

 

A jeżeli chodzi o antenę na tylnej szybie, to już pisałem - cała szyba to antena (niezależnie od ogrzewania).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

a ja mam w tylnej szybie ale wywierconą dzire co to za diabeł też sygnał słabo łapie też mam wzmacniacz w słupku? i ten kabelek musze podłączyć ten biały omocy bo tak sie spłukałem przy zakupie auta .. że nie mam nawe na antenke 40 zł:) a ponadto to znowu dziury robictej z tylnej szyby nie da sie tak prosto rozebrać... a dwa to boje sie ,że coś sie rozsczczelni..

Pozdrawiam

kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wiecie może gdzie dostac antene najlepiej klejona na szybe ?? Chodzi tylko o to żebty wygladała estetycznie i nie miała 3m długości bo na allegro to raczej same takie średnie te antenki . Co do anten w szybach to nie są te dwie pionowe kreski ?? Ogrzewanie szyby według mnie to wszystkie poziome ale na środku znajdują się jeszcze 2 pionowe więc chyba to stanowi antene . Na polecam kupować wzmacnacza antenowego w mieście wzmacnia też szumy !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
U mnie antena jest OK, a radio BMW Bussiness nie łapie wszystkich stacji radiowych, np. brak RMF, Wawy, Antyradia czy nawet Maryja. odbiera tylko zet i rdc i kilka innych beznadziejnych. :cry2: Czy mam jechać na komputer na skasowanie jakiś błędów? Bo córka często przełączała mi stacje i coś się może rozkodowało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie antena jest OK, a radio BMW Bussiness nie łapie wszystkich stacji radiowych.

 

Skąd pewność, że instalacja antenowa jest ok? (antena, wzmacniacz, zasilanie wzmacniacza, kabel antenowy, wyjście zasilania z radia)

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z serwisu Renault powiedział, że może to być jakiś błąd radia zaistniały w wyniku rozkodowania,przez córkę itp. Zwłaszcza, że na tej antenie odbierają: radiozet, rdc, klasyka, dwójka, trójka, eska, eska rock, radio pin, radio yazz, color, radio praga i radiostacja czasem łapie(to wszystkie, czyli prawie najgorsze stacje).

Natomiast RMF czy o dziwo :search: Radio Maryja, które odbiera nawet w dżungli, na pustyni i dwóch biegunach ziemi mi nie odbiera.

 

A jak uważasz, że instalacja to co w pierwszej kolejności mogło polecieć żeby znowu grało jak kiedyś, tj. najpierw rozbebrać radio czy zacząć rozbierać auto :mad2: od bocznej szyby w bagażniku gdzie jest antena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam u mnie tez była w tylkiej szybie ale niestety szybę mi wybili (wszystkie szyby mi wybili jacyś krettyni) i kupiłem używkę i niestety nie ma w szybie tej opcji...czy można coś zrobić żeby podłączyć jakąś inną do tego przewodu co został albo jakoś zmodyfikować....

 

318 93r e36

 

dziekuję za rady..

BMW-Banditen Motor Wagen


INSTRUKCJA E46

http://www.wupload.com/file/194077137/Instrukcja_BMW_E46_PL.pdf

Komunikaty kompa niem-angielsko-polskie

http://www.wupload.com/file/194069634/komuinikaty_bmw.txt



----------------------------------------------------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam antenę w szybie tylnej i coś kiepsko odbiera, tzn. trzy stacje grają czysto, a reszta z zakłuceniami. Zainstalowane jest radio sony CDX, wzmacniacz jest pod napięciem (po odłączeniu przewodu zasilającego sygnał mocno słabnie), przewód antenowy raczej OK bo po odłączeniu od wzmacniacza tylko szumy słychać.

Może odpiąc oryginalny wzmacniac i zastąpić go innym, bo wkładanie drugiego chyba jest bez sensu?

Może ma ktoś doświadczenia w tym temacie i mnie poratuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam. U mnie też problem z odbiorem radia. Okazało sie jednak że poprzedni właściciel nie wiedzieć czemu odłączył kabel antenowy i zwinął go pod deską rozdzielczą. Mam e36 coupe z anteną w tylnej szybie. Na słupkach tylnych są wzmacniacze, a w bagażniku pod pułką z lewej strony jest też jakieś urządzenie związane z audio. Mój problem polega na tym że nie wiem gdzie podłączyć ten ucięty kabel. Nie mam ochoty pruć tapicerki dopuki nie wiem gdzie. Będę wdzięczny za podpowiedź, lub schemat elektryczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.