Skocz do zawartości

Ile Wam palą 530d ?


kufel99

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moze znoau ja cos napisze :duh:

 

A nie przyszło wam do g :duh: owy ze te roznice spalania moge tez pochodzic nie z ciezkiej nogi a specialnie zle ustawionych licznikow paliwa na stacjach :jawdrop: oczywiscie na niektorych.

 

Przeciez nie arz juz pisano o tym ze koles mial bak np 45litrow a zatankowa 47 no i jeszcze mial cos w rezerwie :mad2:

 

Niestety przy sprawdzenieu tankowania do 1l butelki nie ma raczej szans

ale przy baku np 60 litrow wystarczy ze o 7-9% nas walna i juz mamy wiecej niz powinno palic auto.

Po drugie dlaczego ktos kto jedzie do Niemiec ma spalanie np 10litrow a ta sama droga powrotna np 9 litrow albo 8,5 lepsze paliwo??

Wiem wiem komputery macie ale ja nie patrze na komputer tylko wlewam do pelna i licze na kalkulatorze km/litry :cool2:

Diesel Forever x5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście srednie trochę ponad 10 litrów , trasa kostrzyn ,niemcy,austra,słowenja,chorwacja 1200km w tamta stronę 8,3 na autobahnie do 160km/h z powrotem więkoszość trasy czyli całe Niemcy 180km/h spalanie średnie z całej tasy wyszło 8,6. ale widzę ,że coś nie jest tak z trudem osiągam prędkośc 250km/h Więc chyba nie tak zle

Ale powiem wam ,że takie 535d i 530d to wylewanie paliwa na asfalt !

najfajniejsze moje auto to e46compact 320d oryginalne 150KM . Brzydki jak cholera to fakt ale w śodku był w Sportpakiet i te spalanie cieszyłem się zawsze jak widziałem na baku ,że zasięg ponad 1000km eh )))) trasa do Belgii zawsze myślę ,że nie aż tak wolno czyli w granicach 160 a spalanie 5,2 .Więc z dośwadczenia wiem Panowie ,że nie wiem czy się sztachać tym 535d??? Wcześniej przed e61 miałem e39 525d lift manual i paliła mniej niz moje wcześnijsze e46 330d,ale min. dwa litry więcej niż compact 2.0d. a czy osiągi których naprawde się używa to rekompnsują i czy warto? moim zdaniem NIE.

Jadę dzisiaj do Niemiec 120d M-pakiet zobaczymy co to jest warte.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Też mnie dziwiły opisy o spalaniu na mieście poniżej 11l. I odbierałem to jako przechwałki. Ale.....po wymianie turbiny i zrobieniu porządków z elektroniką....to jestem w szoku, że wracając z trasy (Gdańsk-Kraków-Gdańsk) mam średnie spalanie 7.6 a na mieście nie przekraczam 10.3 . A stylu jazdy nie zmieniłem.

Pozdrawiam

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Też mnie dziwiły opisy o spalaniu na mieście poniżej 11l. I odbierałem to jako przechwałki. Ale.....po wymianie turbiny i zrobieniu porządków z elektroniką....to jestem w szoku, że wracając z trasy (Gdańsk-Kraków-Gdańsk) mam średnie spalanie 7.6 a na mieście nie przekraczam 10.3 . A stylu jazdy nie zmieniłem.

Pozdrawiam

 

Co konkretnie robiles i z jaką elektroniką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie po kupnie autka (maj 2007) spalanie było lekko powyżej tego co w w książce ..zamiast (na mieście) 11.7 było 12 coś. Regenerowałem turbinę ( bo coś z mocą było nie tak...tds jeździł lepiej) zaczęło palić ponad 13L. Ale w końcu turbina padła i wymieniłem...a przy okazji (bo coś po wymianie nie było TAK) dałem auto w ręce 'kolesia' z komputerem.....długo szukali...ale :

1.czujnik dawkowania paliwa

2.elktrocośzawór- sterowania turbiną

3.cośtam w kolektorze

.....i przeszedłem mały szok (myślałem, że ściemniają, żeby odrobić zapłatę) ale nie !

Auto jeździ jak na 530D przystaje (ktoś nawet stwierdził, że chyba stuningowany soft) i naprawdę spalanie mniejsze niż w moim poprzednim TDS E-34) a to przecie AUTOMAT. Teraz jestem po naprawie skrzynki :duh:

....ale efekt jest jeszcze lepszy. Zrywniejszy i chyba jeszcze bardziej oszczędny. Przejadę jakieś 10k km to będę wiedział o ile...na razie przejechałem 2k km i jak przed naprawą skrzyni na trasie 1000km palił mi 7.6 to teraz taką trasę zrobiłem dojeżdżając do mety w Gdańsku ze wskazaniem na 6.9 (fakt że to była jazda...'nasłuchowa') ale na pewno nie zje więcej :)

Pozdrawiam

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Generalnie po kupnie autka (maj 2007) spalanie było lekko powyżej tego co w w książce ..zamiast (na mieście) 11.7 było 12 coś. Regenerowałem turbinę ( bo coś z mocą było nie tak...tds jeździł lepiej) zaczęło palić ponad 13L. Ale w końcu turbina padła i wymieniłem...a przy okazji (bo coś po wymianie nie było TAK) dałem auto w ręce 'kolesia' z komputerem.....długo szukali...ale :

1.czujnik dawkowania paliwa

2.elktrocośzawór- sterowania turbiną

3.cośtam w kolektorze

.....i przeszedłem mały szok (myślałem, że ściemniają, żeby odrobić zapłatę) ale nie !

Auto jeździ jak na 530D przystaje (ktoś nawet stwierdził, że chyba stuningowany soft) i naprawdę spalanie mniejsze niż w moim poprzednim TDS E-34) a to przecie AUTOMAT. Teraz jestem po naprawie skrzynki :duh:

....ale efekt jest jeszcze lepszy. Zrywniejszy i chyba jeszcze bardziej oszczędny. Przejadę jakieś 10k km to będę wiedział o ile...na razie przejechałem 2k km i jak przed naprawą skrzyni na trasie 1000km palił mi 7.6 to teraz taką trasę zrobiłem dojeżdżając do mety w Gdańsku ze wskazaniem na 6.9 (fakt że to była jazda...'nasłuchowa') ale na pewno nie zje więcej :)

Pozdrawiam

 

z ciekawości możesz podac ile Cie kosztowały te naprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.