Skocz do zawartości

Ile Wam palą 530d ?


kufel99

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

proponuej po zatankowaniu do pelna skasowac w komputerze wartosc spalania [recalculate] i dopiero napisac jakie jest spalanie lub zrobic test jak sie kiedys robilo wlac do pelna do perwszego odbicia, przejechac np. 400 km i zatanowac w ten sam sposob aby obliczyc spalanie

 

ja ma 530d w automacie i w poznaniu przy spokojnej jezdzie tylko miasto 12-13l

 

na trasie potrafi zejsc bardzo bo do 7-8 no max 10

 

przeciez to ejst 3l silnik i na pewno nieejst to miejskie autko:)

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U niemiaszkow moze palic mniej, bo drogi rowne i mniej dziur... Serio. A tak naprawde zalezy tez wiele od samej ropy. W busie palilem zawsze ponizej 10 niezaleznie od nogi, nie bral wiecej niz 10,5 nigdy, srednio 8,5 do 9. I jak sie zdziwilem, gdy zamiast Ultimata kupilem na statoilu w sochaczewie caly bak... nie wiem czego. Auto zmuliło, dym z rury i na trasie mi wyszlo 11.4 litra!

 

A jakiemasz opony? Na szpulkach mozesz dojsc do 1 litr awiecej, ponoc.

(OO=[][]=OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda od niedawna ale przejechalem 3000km i mam srednia 7,8, a raczej sie nie oszczedzam. 1500miasto/1500trasa lacznie z autostradami a na nich 200-250km/h.

Bardzo ekonomiczy silnik, w octaviiII 2.0D 140KM spalanie mialem 7,5, a porownywac raczej nie ma czego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisalem miarodajnym jest skasowanie po kazdym tankowaniu do pelna [im wiecej kilometrow przejechanych tym srednia bardziej "oszukuje" proste prawo statystyczne]

 

na baku srednio moza przejechac ok 600 km i warto na tym odcinku sprawdzic spalanie:)

 

czekam na wiarygodne wyniki

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak już na początku pisałem wiem, że to jest ciężki samochód, silnik 3 litrowy, automat itd i że musi palić swoje. Tylko zawsze zastanawiały mnie dwie sprawy: dlaczego E39 w takiej samej konfiguracji i pod tą samą nogą(moją) paliło średnio 2 litry mniej, i druga sprawa, dlaczego innym użytkownikom E60 równiez pali mniej. Dzisiaj po tygodniu oczekiwania w kolejce, dostałem się do ASO Fota w Gdyni na diagnostykę i po 2.5godz panowie poinformowali mnie o padniętej przepływce!! Mam nadzieję, że to jest przyczyna moich problemów. Koszty raczej spore, ale ciekawość mnie strasznie zżera więc chyba długo czekał nie będę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to dziwna diagnoza. Objawem padającej przepływki jest spadek dynamiki auta objawiający się np. nie osiąganiem V-max przez samochód. Uszkodzony przepływomierz zaniża parametr przepływu powietrza, a to powoduję że sterownik zmniejsza dawkę paliwa (lub przechodzi w tryb awaryjny) przez co auto jest mniej dynamiczne i powinno mniej palić. Ja mam auto z filtrem cząstek i też spala coś około 10, 11 l. co jest regułom w samochodach z tym ustrojstwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na baku srednio moza przejechac ok 600 km i warto na tym odcinku sprawdzic spalanie:)

 

moj 530dA nalesnik (kombi) robi na zbiorniku okolo 750km do zapalenia sie rezerwy tryb mieszany 50:50, "ON" idzie w gore to i zasieg na zbiorniku tez sie zwieksza :norty: . Na trasie bez problemow robie 800-850 km na zbiorniku z zachaczeniem wiekszej czesci rezerwy. Oczywiscie bez wyglupow typu V-max do 120 , Srednio wychodzi na trasie 7,7L, miasto 9l /100km

:twisted2:

Turbinka , przeplywka , katalizator,EGR,wtryski, pompa wszystko to ma ksiazkowe parametry.

 

Objawem padającej przepływki jest spadek dynamiki auta objawiający się np. nie osiąganiem V-max przez samochód. Uszkodzony przepływomierz zaniża parametr przepływu powietrza, a to powoduję że sterownik zmniejsza dawkę paliwa (lub przechodzi w tryb awaryjny) przez co auto jest mniej dynamiczne i powinno mniej palić

Tu sie nie zgodze padnieta przeplywka bedzie miala jak najbardziej wplyw na wieksze spalanie,przerabialem temat w E38 DA po wymianie przeplywki spalanie spadlo z 12L na 9L , co prawda to prawda ze V-max jest nie do siagniecia przy padnietej przeplywce lub niesprawnym ukladzie wydechowym.

W moim nalesniku sie rozkrecil wydech ehhh jakie cyrki mialem v-max 200 , po zlikwidowaniu usterki smiga ja ta lala.

Upss. dopiero doczytalem ze temat tyczy sie e61

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Jako nowy użytkownik E61 530d i nowy na tym forum (kłaniam się nisko), podłączę się do tego posta z pytaniem o spalanie: jak to jest możliwe, że moje E61 pali w dość dynamicznej trasie 10,5l (a w mieście 12,5l) kiedy jadący za mną kolega w BMW X5 z tym samym 218 konnym silnikiem spalił w 900km trasie dokładnie 9,5l/100km?

 

Jazda identyczna, ta sama prędkość, wyprzedzanie we dwóch - więc identyczne warunki, a przecież w X5 opór powietrza, opory toczenia opon i masa są większe.

 

Czy z Waszego doświadczenia coś jest nie tak w mojej 530d?

Co proponujecie sprawdzić?

 

Dodam, że kumplowi X5 przy dość dynamicznej jeździe miejskiej auto rownież bierze ok. 1l mniej niż mój kombiak.

 

pozdrawiam i życzę "zero awarii" ;-)

 

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie z trasy ok 2000 km z czego 60% to była trasa (najpierw przez Polskę, bez żałowania - wyprzedzanie kiedy można, potem jakieś 300 km po Litwie tylko przez chwilę jak w Polsce, gdy był "zając", potem po bożemu 90km/h) średnie spalanie z kompa 7,2//100km.

 

W miescie w korkach (komp zresetowany przed wyjazdem z domu i potem 30 minut stania w korku) max. 10,6l/100km.

Think Locally,

Fuck Globally!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli coś u mnie jest nie tak...

rozumiem, że na oponach 245 jest spory opór, ale spalanie za duże.

 

czy ktoś z Was ma pomysł, dlaczego w mieście 13 a w trasie 10,4l/100km?

 

specjalnie jezdze z nogą w gorze i korzystajac z momentu... w 188 konnym passacie po czipsie przy spokojnej jezdzie na tej samej trasie w miescie schodze do 6,8l/100km - wiec umiem jezdzic ekonomicznie, a ta Beta sie uparla i robi wir w baku...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja bunia 530d kombi przy oponach przód 235/40/17 i tył 255/40/17 wg bordcomputer miasto 8,6, trasa 7,8- 7,6 l/100km. Na autostradzie Poznań - Stryków (ok.200km) z włączonym tempomatem na 160 km/h- 8,3l/100km.

Zima na oponach zimowych 205 zużycie nie spadało poniżej 8,8 l wg BC. Pozdrawiam i życzę dużych spadków cen oleju napędowego!! :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam benzynke ale sie dolacze. Srednie spalanie na dystansie 10tyskm{polskie drogi)9,6. Panowie zapomnieliscie o srednim spalaniu oleju silnikowego. A kazdy o tym wie,ze takowe jest dopuszczalne. Jak to wyglada u was? U mnie komp nie krzyczy,ani na miarce nic nie ubylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam e 39 touring. Pierwsze pełne tankowanie, zresetowanie BC i po 250 km wyłącznie po miescie (trasa: krotkie odcinki praca - dom, dom - praca) mam srednie 8,4. Ale jeżdżę na prawdę bardzo lekkim wciskaniem gazu, staram się, żeby zielone światło "otwierali" inni, bardziej płynna jazda - tak z ciekawości chciałem sprawdzić do ilu można zejść w mieście (oczywiści klimatronic włączony).
e61 530D 2007 Touring
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam awtomata 530d 2003r i spalanie mam nico wyższe

jak to wszyscy piszą ze 530d to bardzo mało pali... :mrgreen:

 

Miasto 12-13l

Trasa 9l

 

Fakt,że jeżdze nie jak dziadzia,ale jak normalny człowiek bez wariacji bo

na pokładzie czesto mam dziecko więc sami wiecie,że nie wolno... :nienie: :wink:

 

Próbowałem zejsc na trasie poniżej 9l ,ale jakoś ciężko :twisted:

 

Wiem tylko,że manual pali dużo mniej i za to mu chwała :cool2:

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 3.0d średnio w E60 poniżej 9l nie zszedłem. Rodzinka na trasie z Niemiec do Polski chwaliła się, że mieli średnio 6.8 spalanie jadąc E61 dynamicznie ale bez ekscesów. Dla nich rewelacja i są uradowani, podobnie jak ja gdy na trasie z niemiec mialem poniżej 10l na setke w swojej E65 :)

 

Teraz mają nową E91 z 2.0d i wychwalają pod niebiosa, że pali 5 z hakiem średnio a silnik pozwala na wiele.

 

Jak dla mnie, spalanie w dieslu bmw zależy w dużej mierze:

- stanu elektroniki (przeplywka, soft aktualny, czujniki, etc),

- stanu mechaniki (glownie turbo, wydech),

- wielkości opon,

- czynników atmosferycznych,

- właściciela.

 

Tak więc biorąc pod uwagę wszelkie możliwe kombinacje w powyższych 4 sferach powiem Wam, że cięzko będzie dojść do rozwiązania idealnego spalania :D

 

Pod względem spalania 3.0d to silnik świetny, ale nie samym spalaniem człowiek żyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co prawda mam benzynke ale sie dolacze. Srednie spalanie na dystansie 10tyskm{polskie drogi)9,6. Panowie zapomnieliscie o srednim spalaniu oleju silnikowego. A kazdy o tym wie,ze takowe jest dopuszczalne. Jak to wyglada u was? U mnie komp nie krzyczy,ani na miarce nic nie ubylo.

 

a ile z tego jazdy w miescie i jakie prędkości na trasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko powiedziec jakie predosci na trasie przewazaly. Udalo sie rozpedzic nawet do 260 a i czasem na trasie byly korki. Nadmienie tez,ze codziennie dojezdzam 5km do pracy(zimny motor) i po 8h spowrotem 5km. Ostatnio autko przebylo trase Malbork-Zakopane(max predkosc 140km/h jazda w nocy-sred spalanie 7,7l) droga powrotna z predkoscia max, bez oszczedzania oraz z korkami w ciagu dnia. Suma sumarum dala na kompie srednia 9,1l. Nalez jednak doliczyc 0,5l bo kompy oszukuja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ciezko powiedziec jakie predosci na trasie przewazaly. Udalo sie rozpedzic nawet do 260 a i czasem na trasie byly korki. Nadmienie tez,ze codziennie dojezdzam 5km do pracy(zimny motor) i po 8h spowrotem 5km. Ostatnio autko przebylo trase Malbork-Zakopane(max predkosc 140km/h jazda w nocy-sred spalanie 7,7l) droga powrotna z predkoscia max, bez oszczedzania oraz z korkami w ciagu dnia. Suma sumarum dala na kompie srednia 9,1l. Nalez jednak doliczyc 0,5l bo kompy oszukuja.

 

 

A masz automat czy manual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.