Skocz do zawartości

Stukanie hydro pozalaniu olejem Mobil 10w40!!!


zielok23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Niedawno kupiłem sobie bmw e36 2,0 m52 vanos.

Jak to zawsze przystało po kupnie wymieniłem olej na Mobil SuperS 10W-40. I od tego czasu słysze pukanie jednego hydropopychacza.

jak odpalę silnik i jest zimny to tego nie słychac dopiero jak się nagrzeje to wali hydro.

Wczesniej miałem 2 auta bmw i zalewałm je również Mobilem tylko że mineralnym i również było przy nich hydro słychać.

Dodam że przy obecnym vanosie wcześniej było cichutko tzn przed wymianą. Nie wiem jaki olej był lany wcześniej. Ale jak go wymieniałem to niebył jeszcze az taki czarny.

 

Na tym wymienionym Mobilu przejechałem juz 4 tys km i wkurza mnie te hydro.

Co mi mozecie doradzić???

 

Jakim olejem teraz go zalać??

 

Castrolem Magnatekiem 10W-40 czy jeszcze jakiś inny polecacie??

 

Na pewno Mobila juz niechce.

 

Moze ktos miał podobna sytuację to chciałbym aby podzielił sie swoimi doswiadczeniami co do oleju.

 

Prosze o PORADĘ!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem podobnie z tym że przy pierwszym rozruchu było słychac chyba wszytkie hydro,auto w niemczech smigało na jakims lepszym 10w40 ,ja po sprowadzeniu zalałem mobila i wszystko zepsułem,teraz zmiana na castrola magnateca pomogło,kupiłem banke 5 litrów z niemiec po atrakcyjnej cenie ,do mnie wchodzi prawie piątka oleju,mobila nigdy wiecej :hand:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakim olejem teraz go zalać??

 

Castrolem Magnatekiem 10W-40

 

 

Spróbuj :cool2:

Ja również mam złe doświadczenia z Mobil Super S. Po jego zalaniu silnik o wiele głośniej mi pracuje. Teraz śmigam na Magnatecu.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mnie wystraszyliscie :( tez zalalem teraz mobilem 10W40 ale jakos nie zauwazylem glosnej pracy silnika :/ moze lepiej go odrazu zmienic??

Spokojnie :D Tu po prostu wypowiedziała się część osób którym olej Mobil zaszkodził. Sporo osób jednak pisało kiedyś że to właśnie olej Magnatec jest dla nich słaby. Tak więc jak widzisz wszystko chyba zależy od samochodów jaki olej lubią :lol:

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z tym nieszczęsnym Mobilem :mad2: Tutaj http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=64151&highlight= to opisałem. I wiem jedno, prędko go nie naleję (jeśli wogle!), napisałem dwa razy do mobila i cisza. Oni olewają mnie, to i ja ich.

 

zielok23 powiem Ci jedno, zmień na coś innego, byle jak najprędzej. A na co, to sam zadecyduj. Jak napisałem w moim poście, żałuję, że tak długo zwlekałem ze zmianą na inny. :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.