Skocz do zawartości

Niezamykająca się klapka wlewu paliwa


Faruq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z klapka - przy zamykaniu silownik sie nie wysuwa...

Szukalem na forum... zdemontowalem silownik sprawdzilem - podlaczony pod bateryjke dziala wzorowo...Wiec to raczej centralny zamek nie podaje odwrotnego napiecia na wtyczke silownika...(tak przynajmniej wskazuje miernik)

Jak dobrac sie do centralnego? Gdzie on sie znajduje? macie może jakieś schematy jak powinno być to prawidlowo podlaczone? Pomożcie :modlitwa: bo denerwujace sa takie "drobiazgi" :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to jest w QP ale spodziewam sie ze podobnie,wykrec silownik dojscie masz od bagaznika,odepnij kable i podepnij go pod zwyczajna 9v baterie w zaleznosci od podpiecia biegunow silownik powinien sie wysunac/wsunac i wtedy bedziesz mial przynajmniej rozeznanie czy to on jest winny i wystarczy wymienic czy kable...(swoja droga jak masz miernik możesz tez zmierzyc wtyczke czy jest na niej napiecie podczas zamykania/otwierania auta)

ja slyszalem ze moze to byc kwestia zle podpietego centralnego zamka ale co dalej robic nie mam pojecia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja musze u siebie najpierw podlaczyc bateryjke i sprawdzic silownik a ewentualnie ile kosztuje nowy taki siłownik ??

 

Pozycja numer 5 to chyba ten silownik, jest tam podana tez cena http://bmwfans.info/original/E36/Cou/320i-M52/ECE/L/M/1997/02/mg-41/ill-41_0000/#6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak zamykasz auto ?Przez pilota, czy kluczykiem?Bo u mnie jak zamykam z pilota nie zamyka klapki od wlewu paliwa, natomiast jak domknę drzwi kluczykiem( tzn do rygluję ) to zamyka dodatkowo wlew .Moze jest tak samo u ciebie.Zamknij drzwi kluczykiem i przekręć go jeszcze raz w prawo do oporu , powinno do ryglować ,a jak nie to pozostały kabelki... :cool2:
Kocham moja Czarnulkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak zamykasz auto ?Przez pilota, czy kluczykiem?Bo u mnie jak zamykam z pilota nie zamyka klapki od wlewu paliwa, natomiast jak domknę drzwi kluczykiem( tzn do rygluję ) to zamyka dodatkowo wlew .Moze jest tak samo u ciebie.Zamknij drzwi kluczykiem i przekręć go jeszcze raz w prawo do oporu , powinno do ryglować ,a jak nie to pozostały kabelki... :cool2:

 

Wlasnie!! U mnie jest to samo czyli jak z pilota to wlew zostaje otwarty jak zamykam z kluczyka to zamyka tez wlew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez sprawdzilem i wlasnie nie daje to nic... tzn od kierowcy zamykanie z kluczyka mi w ogole nie dziala (jeszcze w tym nie grzebalem :) ) od pasazera zamykaja sie wszystkie drzwi ale klapka dalej jest otwarta:/

bylbym wdzieczny za podrzucenie schematow i co ewentualnie moglbym jeszcze sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zagadka rozwiazana moze komus sie to w przyszlosci przyda..

 

Ktos grzebal z instalacja i poskladal ja wg jakiegos ruskiego schematu.Oryginalnie do wtyczki silownika maja dochodzic 2 przewody niebiesko-szary oraz bialy i to one odpowiedzialne sa za podawanie odwrotnego napiecia.U mnie zamiast bialego byl czarny :evil: Wystarczylo wpiac sie w bialy kabelek idacy do silownika w klapie i podciagnac do wtyczki wlewu i teraz smiga az milo :D

Dzieki za pomoc !! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.