Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nareszcie odpaliłem SSS na ads, jeszcze nie wiem jak z obd ale czas pokaże, problem tkwił w brakującym pliku obd.ini.

 

Chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za udzieloną pomoc. Oby tak dalej:)

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nareszcie odpaliłem SSS na ads, jeszcze nie wiem jak z obd ale czas pokaże, problem tkwił w brakującym pliku obd.ini.

 

Chciałbym serdecznie wszystkim podziękować za udzieloną pomoc. Oby tak dalej:)

 

Odpaliłeś na sterowniku OBD II i pliku INI OBD. To w czym był problem z tym INI ?

 

Pytam z ciekawości - mi już też działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie, nie mogłem zainstalować sterowników do obd, wywalało jakis warning, więc olałem,:)

stworzyłem nowy plik tekstowy obd.ini w katalogu windows, źródło znalazłem na forum,

tam zamiast usb zmieniłem na obd, i ciekawostka: ediabas ustawione na ads:)

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
właśnie nie, nie mogłem zainstalować sterowników do obd, wywalało jakis warning, więc olałem,:)

stworzyłem nowy plik tekstowy obd.ini w katalogu windows, źródło znalazłem na forum,

tam zamiast usb zmieniłem na obd, i ciekawostka: ediabas ustawione na ads:)

 

:shock: to nieżle, masz fejs od nerwusa ? na COMie ? wstaw ten plik INI na serwer i podaj do jakiego katalogu go wrzucić jutro spróbuje u siebie na sterowniku ADS. Jaki masz system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fejs mam z viakena, na comie, system win7,

 

od początku nie miałem zainstalowanych sterów do obd, nie mam obd.ini w ediabas\bin, wywala mi jakiegoś warninga przy próbie instalacji, więc stworzyłem nowy plik obd.ini , znalazłem go gdzieś na forum,

 

[OBD]

Port=Com1

Hardware=OBD

RETRY=ON

;Tracelevel=0xFFFFFFFF

;Tracelevel=0xFFFFFFFF

;Tracelevel=0xF0000000

;Tracelevel=0x0000FFFF

; Bit 0 = Funktionsaufruf

; Bit 1 = io Ergebnis

; Bit 2 = nio Ergebnis

; Bit 3 = Detailinfos

; Nibble 0 = readchar_wait

; Nibble 1 = main

; Nibble 2 = cmd

; Nibble 3 = obd

; Nibble 4 = send_and_receive_...

; Nibble 5 = read_telegram_...

; Nibble 6 = send_telegram

; Nibble 7 = SendData

 

 

[uNIT_A]

Port=Com2

Hardware=OBD

 

[uNIT_B]

Port=Com3

Hardware=OBD

 

[uNIT_C]

Port=Com4

Hardware=OBD

 

i wstawiłem go do katalogu windows, w ustawieniach ediabas zmieniłem interfejs na ADS, i poszło,

tylko ostrożnie przy sss bo można namieszać, ja już sobie pokasowałem wcześniejsze ustawienia które zrobiłem ncs-em, i wszystko od nowa:) ale cóż takie życie, uczymy się na błędach.

chętnych zapraszam na testy:)

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Ten plik przy ustawionym w ediabas interface=ADS nie ma najmniejszego znaczenia.

W momencie kiedy miałeś wpisane USB to kabelek musi być podpięty przez USB. Urządzenie jakie się wykryje musi mieć odpowiednia nazwę.

Pośrednim rozwiązaniem jest ustawienie w obd.ini hardware=OBD i wtedy możesz ręcznie ustawić port com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tylko ostrożnie przy sss bo można namieszać, ja już sobie pokasowałem wcześniejsze ustawienia które zrobiłem ncs-em, i wszystko od nowa:) ale cóż takie życie, uczymy się na błędach.

chętnych zapraszam na testy:)

 

Dokładnie wiem co klikłeś ( reset do wartości fabrycznych ) :D to nic takiego, ale wyżej lepiej czytać dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do problemu w rejestrze przy instalacji sss na win7, to miałem błąd przy mapowaniu dysku, niema takiej lokalizacji, po prostu go olałem:)

ale po wyjściu z włąściwości dysku, system widział dysk Z i dalej poszło bez "problemu". :)

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej walcze z uruchomieniem SSS.

Zauważyłem jedną rzecz. Na opisach instalacji gdy zaczyna się nową sesje i wybiera interfejs jest on nazwany OPS1 a u mnie ten inferfejs nazywa się EDIC. Czy ma to jakieś znaczenie że nie mogę połączyć się z samochodem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dalej walcze z uruchomieniem SSS.

Zauważyłem jedną rzecz. Na opisach instalacji gdy zaczyna się nową sesje i wybiera interfejs jest on nazwany OPS1 a u mnie ten inferfejs nazywa się EDIC. Czy ma to jakieś znaczenie że nie mogę połączyć się z samochodem ?

 

To zależy jakie chenges załadujesz, na forum jest link od nerwusa z chenges w którym głowica nazywa się OPS1. Mi działa na tym i na tym, tylko na OPS daje dodatkowy monit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie chenges załadujesz, na forum jest link od nerwusa z chenges w którym głowica nazywa się OPS1. Mi działa na tym i na tym, tylko na OPS daje dodatkowy monit

 

Faktycznie, znalazłem changes po którym głowica nazywa sie OPS. Jednak nadal bez koncowego rezultat.

Gdy interfejs ustawiony mam na ADS, podczas komunikacji SSS mruga kontrolka poduszki i załącza sie radio, czyli wynika z tego ze jakies informacje przepływają do samochodu.

Gdy ustawie na OBD, zero reakcji ze strony samochodu.

 

Jeżeli ktoś uruchomił SSS na interfejsie ADS od nerwusa niech wrzuci pliki konfiguracyjne na forum oraz changes który zastosował.

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
http://allegro.pl/show_item.php?item=1167094770&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

 

Z serii coś słyszałem i expert jestem czyli na hindusa :mad2:

 

ale świr, a kupujący mógłby to mieć za połowę ceny i to z pewnego źródła :duh:

 

Kupujący jest z tego forum i już ma problem, a pomocy technicznej od sprzedawcy pewnie żadnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

palermos - z SSS to chyba nie tak prosta sprawa, u Mnie chodziło przez jeden dzień, tak samo się zachowuje jak u kolegi piotrek1,

staram się znaleźć przyczynę, w tej chwili kombinuje z ustawieniami, i podpiołem prostownik, może coś pomoże.

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
palermos - z SSS to chyba nie tak prosta sprawa, u Mnie chodziło przez jeden dzień, tak samo się zachowuje jak u kolegi piotrek1,

staram się znaleźć przyczynę, w tej chwili kombinuje z ustawieniami, i podpiołem prostownik, może coś pomoże.

 

U mnie odpukać na razie chodzi :D a już trochę kombinowałem z ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dla Mnie to trochę chore, nic nie zmieniałem a w sss znowu ten sam komunikat:( i kombinowałem z ncs-em, to co pisałeś o odczytaniu lcm, ale w sss brak reakcji, prostownik też nic nie zmienił,

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tylko dla Mnie to trochę chore, nic nie zmieniałem a w sss znowu ten sam komunikat:( i kombinowałem z ncs-em, to co pisałeś o odczytaniu lcm, ale w sss brak reakcji, prostownik też nic nie zmienił,

 

Nie mam pojęcia o co biega, ten program zżarł mi tyle nerwów że masakra i w końcu działa, dziś dl próby wywalam wersje V32 i instaluje od nowa, zobaczymy czy ruszy, V27 działa jak na razie. Nie wiem może problem jest w waszych fejsach ? ja mam od nerwusa, a wy od wiakena, nie mam innych pomysłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnia szansa dla sss na kompromis:) edycja bazy wg. roneya.

czy ktoś potrafi się zalogować do programu pl/sql ?????

Username: SYSTEM

Password: MANAGER

Database: CIPDB

 

tego usera nie przyjmuje.??????

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Nie jedenej osobie SSS spedzan sen z powiek. Takze po pomyslnym rozwiazaniu mam zamair wydzielic to do nowego watku. Tyle jako admin moge zrobic.

Niestety nie przylacze sie do szukania rozwiazania. Mam na glowie D_CAN i to zjada moj wolny czas jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.