Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie

Instalacja SSS przebiegała pomyślnie do momentu instalacji sprzętu pod vm, a dokładniej:

jestem zalogowany jako admin, a system mi opowiada że nie może znaleźć sterowników do ethernetu, i grafiki, w czym tkwi problem

w opisach wszystko pięknie się instaluje, a u mnie lipa, pomocy.

dodam, że jak chce zainstalować progman to startuje z cd, wyskakuje okno instalacyjne i tak pozostaje, czekam i czekam, i nic. czy ten brak postępu instalacji może być związany z brakiem sterowników do urządzeń??

 

Miałem problem z tym samym:)

 

Zrobiłeś to

 

- Open properties for the service, and stop the service z tej instrukcji

 

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1401774

 

i ważne musisz zainstalowć VMTools z menu VM, w tej instrukcji tego nie ma, ale w tej jest

 

http://www.bmwecu.org/article002/

 

bez sterów instalacja nie pójdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

postępowałem zgodnie z instrukcją,

na początku trzeba dać stop i manual a później automat i start, wg. inst.

wyskakuje mi jeden błąd przy mapowaniu dysku,"nie może odnaleźć lokalizacji" daje dalej i poźniej normalnie widzi dysk Z, i wszystko dalej ok, prócz tych sterowników.

przeszedłem instalacje jeszcze raz, lecz bez postępów, w dalszym ciągu brakuje sterowników, nagram je na cd może się uda.

 

Dzięki za pomoc, instalacja poszła, po kliknięciu na instal vm tool nic się nie działo, dopiero wszedłem w mój komp. i wyskoczyło jako cd, po zainstalowaniu znalazł wszystkie sterowniki i jest ok. zobaczymy co dalej:)

 

piotrek1 - jak się uporałeś z komunikatem, że potrzebuje edic/icom??? u mnie niestety wyłączenie firewalla nic nie dało.

a próbowałeś modyfikacji bazy oracla, wg. roney-a???

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

win się instaluje sam, jak tylko odpalisz base31 czy którą tam masz wersje. Jak zobaczysz okno biosu vm to naciśnij ikone cd w prawym dolnym rogu, ustawienia, i załaduj obraz base..hack.iso i restart. później zgodnie z instr.

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z ADsem ? co masz na myśli ? wszystko inne śmiga, gdzi mógł bym znależć V27

 

nie wiem czy problemem jest ADS, ale możliwe. Sam to sugerowałeś viewtopic.php?p=881888#p881888

Moze wypowie się ktoś komu udało się to postawić na nogi na ADSie.

 

Też mam interfejs ADS od nerwusa, Inpa DIS śmiga.

Jednak Progman32 z Base31 nie chce. Próbowałem ze swoją e36 z 93r potem z e39 znajomego i teraz ze swoją e46 z 2004r.

Zawsze ten sam komunikat że coś tam potrzeba EDIC/COM ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zostaje jeszcze modyfikacja bazy jak w poście roney-a,

Witam

 

Ostatnie kilka dni spędziłem z SSS/Progmanem w wersji v32.

Udało mi się przerobić changes.iso tak aby można było w pełni wykorzystać możliwości tej wersji Progmana w tym upload DME oraz EGS, która bez głowicy możliwa była tylko do wersji V27.2. Teraz powinno być to możliwe również w najnowszej wersji, a także w wersjach v28 i v29.

 

Oto ten obraz: http://www.megaupload.com/?d=XX6LSRBI

 

Drugą ciekawostką nad którą siedziałem to możliwość podłączenia do Progmana, bez głowicy (MOST) modelu e60 poprzez samo OBD. Niestety nie mogłem tej konfiguracji sprawdzić bo nie mam dostępu do E60. Liczę jednak, że ktoś z was to sprawdzi. Powinno działać, na ecubb oględnie ten sposób był opisywany i miało to działać. Nikt jednak nie podawał szczegółowego opisu jak to zrobić.

 

Potrzebny będzie jakiś edytor do bazy oracle.

Można wykorzystać ten w wersji trial: http://odsiebie.com/pokaz/2834025---c025.html

 

Jest to obraz, a więc montujemy go daemonem i już mamy do niego dostęp w sss pod vmware. Oczywiście wcześniej w shellu dajemy explorer.exe aby wejśc do XP. Każdy kto instalował sam sss wie o co chodzi.

 

Instalujemy pod vmware ten edytor. Następnie odnajdujemy na dysku c:\oracle\ora90\BIN\TNSLSNR.EXE i odpalamy go.

 

http://images40.fotosik.pl/120/a32257e8651e545b.jpg

 

Teraz logujemy się do bazy danych:

 

Username: SYSTEM

Password: MANAGER

Database: CIPDB

 

http://images41.fotosik.pl/120/5c2771ecc85eb113.jpg

 

Następnie wchodzimy w tablice, później CIPB.TOOLKETTEMOST, następnie w kolumnę TKMOSTREQUIREMENT_FK, na niej wciskamy prawy przycisk myszy i wybieramy Edit. Po tym zobaczymy mniej więcej coś takiego:

 

http://images45.fotosik.pl/124/9ff99374720db24a.jpg

 

Na dole w prawym oknie wciskamy Query... po czym pokaże się nam właściwa tablica:

 

http://images47.fotosik.pl/124/d8faa9b98416b212.jpg

 

Tu w trzeciej kolumnie mamy ciąg jedynek, a na końcu trzy trójki. Stąd SSS pobiera dane o rodzaju głowic jakie powinien wykrywać w danym aucie. Jeżeli danej nie ma to wyświetla stosowny komunikat i przerywa lub kontynuuje pracę - mówiąc w atakim dużym uproszczeniu.

Liczba 3 oznacza wymaganą, liczba 2 opcjonalną, liczba 1 nas nie obchodzi.

 

Po kliknięciu na każdą z trójek pokaże się nam menu z trzema wariantami. Wówczas wybieramy erlaubt i pokazuje się nam w tablicy oczekiwana liczba 2.

Wychodzimy z edytora, oczywiście wcześniej zapisując zmiany (zapyta o zapisanie przy wychodzeniu).

Montujemy ponownie changes.iso i uruchamiamy aby przywrócić pożądany wpis w shellu.

 

Od teraz przy łączeniu z e60, (podobno również z E92) Progman poinformuje nas, że dla tego auta lepiej byłoby korzystać z MOSTa jednak nie przerwie połączenia jak było do tej pory tylko przejdzie dalej. Zaznaczyliśmy mu bowiem, że MOST nie jest głowicą wymaganą lecz już tylko opcjonalną. Programowanie w SSS powinno być w pełni funkcjonalne.

 

Jeżeli ktoś tą konfigurację potestuje proszę o tym napisać. Ja niestety nie mam e60 aby to zrobić.

 

Pozdrawiam.

 

Ps: Do pracy z SSS i E60 powinien teraz wystarczyć przerobiony VAG.

 

 

tylko brakuje pliku z programem "edytor bazy oracle". Czy ktoś posiada ten programik?? albo proszę o linka.

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
problem z ADsem ? co masz na myśli ? wszystko inne śmiga, gdzi mógł bym znależć V27

 

nie wiem czy problemem jest ADS, ale możliwe. Sam to sugerowałeś viewtopic.php?p=881888#p881888

Moze wypowie się ktoś komu udało się to postawić na nogi na ADSie.

 

Też mam interfejs ADS od nerwusa, Inpa DIS śmiga.

Jednak Progman32 z Base31 nie chce. Próbowałem ze swoją e36 z 93r potem z e39 znajomego i teraz ze swoją e46 z 2004r.

Zawsze ten sam komunikat że coś tam potrzeba EDIC/COM ...

 

Miałem to samo z SSS, załaduj sterownik ODB II plik INI też na OBD II reset kompa, spróbuj to chenges

 

http://rapidshare.com/files/416119663/Chenges_V2.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mozna to zainstalowac na netbooku jak wiadomo brak cd romu... czytalem instrukcje ktora mowi o wyjeciu szyfladki i wlozeniu itd. ale skoro jej nie mam czy komus sie udalo

 

 

czy jest tez gdzies dostepna instrucja krok po kroku kolegi nerwusa lub jakas inn po polsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze rozumiem??

instalować obd z C:\EDIABAS\Hardware\OBD ???

 

a INI to konfiguracja ediabas.ini, czyli zmiana

 

Interface

; Description : Connected diagnosis interface

; Default = EDIC

Interface =ADS

 

; Additional information (in German) :

; Bitte beachten: Der HW-Treiber fuer das Interface muss installiert sein!

 

; Interface = STD:OBD

 

z ADS na OBD ????

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z SSS, załaduj sterownik ODB II plik INI też na OBD II reset kompa, spróbuj to chenges

 

http://rapidshare.com/files/416119663/Chenges_V2.rar

 

No właśnie, możesz napisać jaśniej co dokładnie zrobić ? Chodzi o te sterowniki OBD i plik INI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Miałem to samo z SSS, załaduj sterownik ODB II plik INI też na OBD II reset kompa, spróbuj to chenges

 

http://rapidshare.com/files/416119663/Chenges_V2.rar

 

No właśnie, możesz napisać jaśniej co dokładnie zrobić ? Chodzi o te sterowniki OBD i plik INI

 

Wszystko tak jak napisał kolega wm wyżej. Zmieniasz wpis w INI na OBD II, instalujesz ster OBD II restart. Dodatkowo proponuje wył. zaporę i wira. IFH musi być uruchomiony przy pracy z SSS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo z SSS, załaduj sterownik ODB II plik INI też na OBD II reset kompa, spróbuj to chenges

 

http://rapidshare.com/files/416119663/Chenges_V2.rar

 

No właśnie, możesz napisać jaśniej co dokładnie zrobić ? Chodzi o te sterowniki OBD i plik INI

 

Wszystko tak jak napisał kolega wm wyżej. Zmieniasz wpis w INI na OBD II, instalujesz ster OBD II restart. Dodatkowo proponuje wył. zaporę i wira. IFH musi być uruchomiony przy pracy z SSS

 

Dzięki, dziś po pracy sprawdzę i dam znać.

 

aha i jeszcze jedno

jaki IP ma być ustawiony w EDIABAS.INI, ja mam 192.168.68.30, i do czego to ustawienie służy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dzięki, dziś po pracy sprawdzę i dam znać.

 

aha i jeszcze jedno

jaki IP ma być ustawiony w EDIABAS.INI, ja mam 192.168.68.30, i do czego to ustawienie służy ?

 

 

Używam tego pliku INI od zawsze, ten adres co się o niego pytałeś to siec Disa.

 

http://rapidshare.com/files/416119347/INI.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dziś po pracy sprawdzę i dam znać.

 

aha i jeszcze jedno

jaki IP ma być ustawiony w EDIABAS.INI, ja mam 192.168.68.30, i do czego to ustawienie służy ?

 

 

Używam tego pliku INI od zawsze, ten adres co się o niego pytałeś to siec Disa.

 

http://rapidshare.com/files/416119347/INI.rar

 

Rozumiem że teraz SSS hula u Ciebie bez problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zmiana ustawień nic nie dała, nadal wyskakuje komunikat, że potrzeba edic/icom,

Czy jest na forum chociaż jedna osoba która odpaliła SSS na ADS???? jeżeli tak to na jakim fejsie???

Pozdrawiam

Wiktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działa, po zmianie na OBD SSS po dłuższym czasie pisze że nie może sie połaczyć i żebym spróował przez jakis gateway jak w e65 czy cos takiego. Zresztą nie widać żeby cos robił.

Jak jest ustawiony na ADS to widać jak przy próbie łaczenia SSS coś tam robi bo meuga kontrolka poduszki i radio się załącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie też nie działa, po zmianie na OBD SSS po dłuższym czasie pisze że nie może sie połaczyć i żebym spróował przez jakis gateway jak w e65 czy cos takiego. Zresztą nie widać żeby cos robił.

Jak jest ustawiony na ADS to widać jak przy próbie łaczenia SSS coś tam robi bo meuga kontrolka poduszki i radio się załącza.

 

Miałem tak samo ( identycznie jeszcze godzinę temu SSS ponownie mnie wkurzył ) restarty itp. nic nie dawały, w końcu zczytałem NCSem moduł LCM żeby sprawdzić czy działa NCS i zaraz potem włączyłem SSS i wtedy ruszył bez problemu, spróbujcie u was może też pójdzie. Mam fejs ADS od nerwusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie działa, po zmianie na OBD SSS po dłuższym czasie pisze że nie może sie połaczyć i żebym spróował przez jakis gateway jak w e65 czy cos takiego. Zresztą nie widać żeby cos robił.

Jak jest ustawiony na ADS to widać jak przy próbie łaczenia SSS coś tam robi bo meuga kontrolka poduszki i radio się załącza.

 

Miałem tak samo ( identycznie jeszcze godzinę temu SSS ponownie mnie wkurzył ) restarty itp. nic nie dawały, w końcu zczytałem NCSem moduł LCM żeby sprawdzić czy działa NCS i zaraz potem włączyłem SSS i wtedy ruszył bez problemu, spróbujcie u was może też pójdzie. Mam fejs ADS od nerwusa

 

Czyli SSS poszedł Ci na ustawieniu ADS, bo skoro piszesz że przed tym używałeś NCS a on działa w przypadku tego interfejsu tylko na ustawieniu ADS. Jak przestawisz na OBD to inpa wykrywa tylko zapłon ale brak komunikacji z modułami więc raczej dziwne żeby SSS dał rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
U mnie też nie działa, po zmianie na OBD SSS po dłuższym czasie pisze że nie może sie połaczyć i żebym spróował przez jakis gateway jak w e65 czy cos takiego. Zresztą nie widać żeby cos robił.

Jak jest ustawiony na ADS to widać jak przy próbie łaczenia SSS coś tam robi bo meuga kontrolka poduszki i radio się załącza.

 

Miałem tak samo ( identycznie jeszcze godzinę temu SSS ponownie mnie wkurzył ) restarty itp. nic nie dawały, w końcu zczytałem NCSem moduł LCM żeby sprawdzić czy działa NCS i zaraz potem włączyłem SSS i wtedy ruszył bez problemu, spróbujcie u was może też pójdzie. Mam fejs ADS od nerwusa

 

Czyli SSS poszedł Ci na ustawieniu ADS, bo skoro piszesz że przed tym używałeś NCS a on działa w przypadku tego interfejsu tylko na ustawieniu ADS. Jak przestawisz na OBD to inpa wykrywa tylko zapłon ale brak komunikacji z modułami więc raczej dziwne żeby SSS dał rade.

 

Wiem że to dziwne ale jednak na ustawieniach ADS zapomnij o SSS, poszło na OBD II i zakodowałem parę rzeczy na próbę, bez problemu. Miałem dokładnie taki sam komunikat jak ty. Tak jak piszesz w tym przypadku Inpa nie wygrywa zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.