Skocz do zawartości

Dywaniki - welur czy guma?


IdentifY

<t>Welur czy guma?</t>  

49 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie lub wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

temat raczej drobnostka - ale dla mnie aktualnie na topie.

Poradźcie - gumowe czy welurowe dywaniki?

Do tej pory miałem / w służbówce mam nadal/ dywaniki gumowe, z doświadczenia szczególnie w zimie tragedia jeśli naniesie się śniegu, dochodziło do sytuacji, że przelewała się woda, a buty i spodnie miałem non stop mokre, dodatkowo problem z wylaniem tego na zewnątrz.

Z drugiej strony domyślam się, że welurowe może być trudniej wymyć niż gumy - karcher czyni cuda :D

Ciekaw jestem waszych doświadczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam welury i gumy - welury uniwersalne, gumy oryginalne. Wygląda to tak, że welury leżą cały czas w garażu a gumy jeżdżą na okrągło w aucie. Wygląd jest OK, ładnie pasują, poza tym nie mam zamiaru kupować oryginalnych dywaników welurowych. W zimie zupełnie nie ma dyskusji, co z tego, że na gumie zbiera się woda - zawsze można wylać, a welur nasiąknie jak gąbka i pozamiatane, wilgoć cały czas.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam caly rok welur i gnojówka sie nie robi. Poprostu jak wsiadam do auta to nie pakuje butów do auta od razu, tylko siadam na fotelu i wytrzepuje buty ze sniegu i gra muzyka. Przynajmniej nie mam butów i spodni potem mokrych. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja położyłem gumowe korytkowe na oryginalne welurowe. Mam już tak 2lata i nie będę nic zmieniał. Nawet latem jak się piach naniesie to gumowe wyciągasz i wytrzepujesz a welurowe trzeba było cały czas odkurzać.

Tutaj jak wyglądają u mnie takie i takie:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=37806&postdays=0&postorder=asc&highlight=dywaniki&start=15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest dobry welur z gumą od spodu to jeszcze jakoś ujdzie - tylko trzeba buty wytrzepywać - ojciec ma właśnie welury i nic się w zimie nie działo.

 

Ja gupiłem gumowe i mam na cały rok - łatwo się czyści i wygląda całkiem ładnie (ważne, żeby tanich nie kupować bo wyglądają fatalnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam caly rok welur i gnojówka sie nie robi. Poprostu jak wsiadam do auta to nie pakuje butów do auta od razu, tylko siadam na fotelu i wytrzepuje buty ze sniegu i gra muzyka. Przynajmniej nie mam butów i spodni potem mokrych. :cool2:
Ja robie dokładnie tak samo i jest GIT :cool2: Guma jakoś mnie razi w oczy :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma jakoś mnie razi w oczy

Dobrze gada :twisted:

Gumowe są dobre do poloneza :mrgreen:

Tylko welur oryginał BMW :8) żadne podróbki....

Jak w polonezie to będziecie mieć krajobraz po latach po zajrzeniu pod wykładzinę, myślisz że wodę która się na gumie zatrzymuje to z weluru krasnoludki wynoszą ? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w polonezie to będziecie mieć krajobraz po latach po zajrzeniu pod wykładzinę, myślisz że wodę która się na gumie zatrzymuje to z weluru krasnoludki wynoszą ?

Ja mam oryg. BMW welurowe (podbite gumą) i nic nie przesiąka wystarczy potupać przed wejsciem do auta jak juz jakis snieg mam na butach, to wszystko....pozatym gdzie w miescie masz na chodniku/ulicy zaspy śniegowe zeby je wnosic do auta nie przesadzajmy z tą ilością śniegu...... :lol: Tylko welur tylko oryg. BMW (z gumą podspodem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he widzę że ile osób tyle opinii :)

No to i ja sie dorzucę:

W swoim autku mam piękne oryginalne welurki ale strasznie mi szkoda ich na zimę...i już kupiłem dobrej klasy gumowe dywaniki (czyli mieszanka gumowo kauczukowa a nie sama guma) swoją drogą do tej pory w poprzednim autku miałem gumy i byłem w sumie zadowolony bo przez 4 latka nawet sie mocno nie pościerały. Lubie mieć czysto w aucie i gumka szybko sie czyści no i nie martwisz się jak ktoś wsiada z buciorami do auta...

Zobaczę jak będzie w lecie...czy wrócę do welurków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba byc chyba Einstainem, zeby wiedziec, ze zima sie buty otrzepuje ze sniegu przed wejsciem do samochodu, i problem znika w oka mgnieniu z przelewajaca sie woda. Ja jestem za guma.
Jezeli ktos wsiada do swojego auta dwa razy dniennie, raz w garazu, a drugi raz po pracy/szkole to ok, ale jesli wozi ludzi, samemu czesto tez wsiada i wysiada, to nie da sie takutrzymac porzadku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.