Skocz do zawartości

Strasznie buja na drodze


rafalb

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak: za mną ciągnie się temat bujania "od zawsze" tj. albo mam za wysokie oczekiwanie wzgledem stabilności jazdy lub faktycznie miałem pecha i auta autentycznie sie źle prowadziło.

 

Ostatnią "zimę" przejeździłem na zimówkach 195/65 R15. Była to guma wysoka, wąska i twarda. Dzięki temu w koleinach auto super sie prowadziło, stabilnie i zero myszkowania. W zakrętach i na wirażach auto bujało sie na boki ale to było naturalne przez zimowe opony.

 

Jakieś 2 tyg temu kupiłem 4 aufuelgi z oponami 225/55 R16 czyli rozmiar fabryczny. Jak zwykle 2 sztuki opon lepsze, 2 gorsze. Autem zaczęło bujać zarówno w koleinach jak i wirażach.

 

Kupiłem 2 sztuki opon na tył 255/50 R16 z Corvette z bieżnikiem 7 mm. Podczas wymiany okazało się, że moje tylnie opony 225/55 R16 były złomem nie tylko z zewnątrz ale i wewnątrz. tj, zaczęły sie rozwarstwiać oraz były "przemielone" przez jazdę na flakach (?).

 

Założyłem 255/50 R16 to tyłu, wygląda to ciut niepoważnie ale za to trakcja jest REWELACYJNA ! Teraz mam wrażenie że jadę czołgiem, prawie nic nie czuje "pod kołami", auto na koleiny nie reaguje wogóle a w zakrętach ... chyba nie muszę mówic - jak przyklejone!

 

Moja rada: skoro już tyle w zawieszeniu zrobiłeś - wymień 4 opony (mogą być używane ale w super stanie) i EWENTUALNIE szukaj dalej w zawieszeniu.

 

no ja mam nadzieję, że po wymianę opon problem zniknie, bo raczej dotyczy on opon niż zawieszenia a moje opony tylne kwalifikują się już praktycznie na złom - pęka guma wzdłuż bieżnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Dorzucę coś od siebie. Dokręcajcie wszystkie śruby od wahaczy i tulei na klej do śrub. U mnie pojawiały się luzy bo śruby regularnie się same odkręcały. Kupiłem wszystkie nowe śruby w ASO dokręciłem i jest super. Śruby zaczęły mi się odkręcać po wymianie wahaczy i tulei.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.